Зарплати вчителям у 2020 році збільшаться на 9%

5 листопада 2019, 13:51
53
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 5 листопада, згідно з даними проєкту державного бюджету на 2020 рік до другого читання, стало відомо, що зарплати всіх працівників сфери освіти наступного року виростуть на 9%.

Зарплати всіх педагогів у новому році мають зрости на 9%, а молоді вчителі зі стажем до 10 років, які сьогодні отримують найменшу зарплату, в кінці року отримають виплату в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року - майже 21 тис. грн, повідомляється в пресслужбі Міністерства освіти України.

В цілому передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисячі педагогів.

"Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше людей похилого віку, які скоро повинні вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що вчити банально нікого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на положення саме молодих вчителів. У них зараз умови оплати праці гірші - менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем - це престижно", - зазначив прем'єр- міністр Олексій Гончарук.

Сьогодні молодий учитель в середньому отримує майже на 3 тис. гривень на місяць менше досвідчених педагогів. Так, молодий учитель сьогодні заробляє приблизно 5 тис. 410 грн на місяць, а досвідчений вчитель зі стажем 30 років - 8 тис. 182 грн.

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад зазначила, що в цьому році також в освітній субвенції вперше враховано актуальний, а не минулорічний контингент дітей.

"Що це означає простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менше реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить всім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях", - підкреслила Ганна Новосад.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

З нового року пенсії в Україні оформлятимуть онлайн.

23:12, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Митники істотно скоротили час оформлення вантажів і збільшили пропускну здатність семи пунктів на західному кордоні України.

17:21, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що Кабмін схвалив виділення 13 мільйонів гривень на купівлю тимчасового житла для сімей внутрішньо переміщених осіб.

14:53, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук сьогодні повідомив про виділення урядом України матеріальної допомоги для сімей загиблих і постраждалих під час пожежі в Одеському коледжі.

13:18, Вчора

У Краснодарському краї розбився вертоліт МІ-28: увесь екіпаж загинув

11 грудня 2019, 23:50
33
последние новости в Украине останні новини в Україні

У Росії під час заходу на посадку розбився вертоліт МІ-28.

Про це повідомило РЕН ТВ, зазначивши, що в Міністерстві оборони Російської Федерації підтвердили крах вертольота Мі-28 в Краснодарському краї. Також відомство заявило про загибель двох членів екіпажу.

До місця аварії направили комісію головного командування ВКС РФ. Зазначається, що перед катастрофою вертоліт виконував політ в складних метеоумовах.

Трагедія сталася за два кілометри від смуги аеродрому під час навчально-тренувальних польотів.

Як стало відомо, один з пілотів був виявлений всередині кабіни, іншого викинуло з судна на землю.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Відома російська акторка Анастасія Заворотнюк перебуває на лікуванні в клініці і в центрі реабілітації вже три місяці.

16:31, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Відомий у всьому світі впливовий американський журнал Time назвав 16-річну шведську екоактівістку Грету Тунберг людиною року.

15:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

11 грудня на біржі Tadawul в Саудівській Аравії почалися торги 1,5% акцій державної нафтової компанії Saudi Aramco.

15:13, Вчора