День в притулку для безпритульних тварин "Сіріус": директор розповіла, чого не вистачає підопічним
"Сіріус" - це не тільки найяскравіша зірка земного небосхилу, але і найбільший притулок для безпритульних тварин на Київщині. ASPI news вирушило в гості, щоб дізнатися про історію притулку та про стан з вуличними тваринами по всій Україні, і в Києві зокрема.
ASPI news ексклюзивно розмовляло з директором найбільшого притулку для вуличних тварин в Київській області "Сіріус" Олександрою Мезіновою. Експерт розповіла, що велика частина міст України перестала вести статистику по безпритульним тваринам з 2017 року, лише деякі, за її словами, проводять підрахунок. В Україні немає ні гуманного плану по зменшенню популяції дворняг, ні законодавчої бази, як в інших країнах. На питання: "А як йдуть справи у вашому притулку?", - директор вирішила провести нам екскурсію. Площа притулку виявилася чималою - 4 гектари землі, де знаходяться близько 2,5 тисячі підопічних. У кожному вольєрі не більш 4 собак, в основному 2-3, і у кожної є своя табличка з кличкою.
"Це наша кухня. Тут у нас варяться каші, а тут зберігається бульйон, - показала Мезінова на старі печі, каструлі і ванні. - Звичайно, все це хотілося б відремонтувати, і я сподіваюся, у нас це вийде. Поки що нам вдалося побудувати нові модулі на 16 боксів для 50 собак за рахунок спонсорів, за що величезне їм спасибі. Там і каналізація, і окремі доріжки, і дерева для тіні. Це моя мрія, щоб весь притулок був таким. Я постараюся знайти нових донорів, які б нам допомогли реалізувати задумане. Нашим вольєрам вже більше 6 років, і велика частина прийшла в непридатність.
Звичайно, грошей критично не вистачає. Місячні витрати притулку становлять 800 тисяч гривень - це їжа, оплата праці, лікування, ветпрепарати, і туди не входить витрати на капітальне будівництво. Зараз у нас постійні борги, більше 300 тисяч гривень ми повинні тільки за корм, який сьогодні повинні були привезти, але не склалося. Довелося діставати всі крупи, які тільки були, і зносити все на кухню. На рахунках у нас не більше 6, а одне завезення звичайного корму виходить близько 27 тисяч. У нас не багато постійних спонсорів, 95% фінансування нашого притулку - це пожертвування людей і допомога волонтерів. Київська влада теж допомагає, з 2011 по 2019 роки це були суми в 100, 150, 300 і навіть 700 тисяч гривень, а в 2019 році ми отримали 2,1 мільйона. Але хотілося б, щоб держава більше і частіше допомагала нам.
Крім цього, нам постійно потрібні досвідчені співробітників. Найчастіше до нас приїжджали непристосовані до фізичної праці, бували сильно питущі або просто безвідповідальні люди. На даний момент у нас всього 14 співробітників, а деякі поєднують відразу кілька справ, наприклад, наша завідуюча змушена поєднувати управління притулком, догляд за кошенятами і цуценятами, і паралельно виконувати роботу лікаря. Нам необхідно чоловік 20 тільки для догляду, а ще кінологи, фельдшери, грумери, реабілітологи, двірники.
У моїх планах не розширюватися, а навпаки - у мене з'явилася ще одна задача: створити кімнату адопціі, а згодом і центр, як у Львові, щоб зменшити кількість тварин до 250. Зараз, коли приїжджають жителі Києва до нас в притулок, щоб вибрати тваринку, витрачають близько 2-3 годин, а то і більше на пошуки, часто губляться, втомлюються, іноді ми просто проходимо повз багатьох собак і кішок. Це складно як фізично, так і морально, всіх переглянути. Кімната адопціі виглядає наступним чином - кожен бажаючий може прийти і побачити на екрані відео, фото та опис всіх тварин притулку. Таким чином можна вибрати кількох, і потім поспілкуватися ближче, зрозуміти, твій це друг, чи підходить тобі така тварина. Ми, в свою чергу, теж стежимо за тим, кому ми віддаємо собаку або кішку.
До речі, у нас ще є козел Мефодій. Ми його викупили у приватників, які розводять кіз, він повинен був стати шашликом. Але, крім нього, у нас були лисиці, якими погралися і віддали, вовченята, пугач з пораненим крилом, навіть міні-піги були. Рятуємо всіх, кому потрібна допомога, навіть іноді їздимо в інші області, щоб забрати когось, але диких тварин намагаємося перенаправляти в спеціалізовані притулки або зоопарки. Я пам'ятаю, коли 20 років тому ми тільки відкривалися, до нас потрапила ігуана, мабуть, сама екзотична тварина з усіх, які у нас були.
В Україні постійно ввозяться дикі тварини незаконним шляхом. Їх можна купити де завгодно, на тому ж OLX продаються левенята, тигренята, хижі птахи. Переважна частина покупців не може створити всі необхідні умови, а такі тварини приречені на страждання і муки. Врахувати точну статистику контрабанди складно, як правило, їх таємно перевозять в країну, до того ж в жахливих умовах, і частина гине по дорозі. Україні необхідний жорсткий контроль і реєстрація, як домашніх, так і диких тварин ", - розповіла Мезінова.
У Києві перейменували ще 29 об’єктів. Відповідні рішення були ухвалені 18 січня під час засідання депутатами Київської міської ради.
Під час ранкової атаки РФ на Київ сили протиповітряної оборони збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток "Кинджалів".
У Києві пролунала серія вибухів сьогодні вранці 2 січня. В місті та області працює ППО.
РФ у ніч з 28 на 29 грудня атакувала Київ кількома десятками ракет різного типу. В небі над столицею силами ППО усі повітряні цілі було знищено, проте, на жаль, у місті є руйнування і потерпілі.
Іван Залізняк в своєму Tелеграм-каналі, поділився спогадами побратима про Андрія Жованика та звернувся до підписників, щодо підписання петиції про перейменування вулиці в Києві на честь Героя.
Зросла кількість постраждалих внаслідок падіння уламків збитих російських ракет на київські будинки. Уточнені дані опублікував міський голова Віталій Кличко.
Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив 9 грудня провести засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щоб дослідити що призвело до термінового ремонту "синьої" гілки столичного метро.
Наразі легендарний боєць спецпідрозділу ЗСУ Іван Залізняк пропонує перейменувати вулицю Білогородську, що знаходиться у Києві на честь героя Тараса Бобанича.
До відпрацювання столиці задіяні спецпризначенці, дільничні, слідчі, оперативники, ювенальні поліцейські, патрульні, представники ТРО та ТЦК. Лише за 4 вересня правоохоронці перевірили 353 заклади громадського харчування на предмет дотримання обмежень воєнного стану.
Боєць спецпідрозділу ЗСУ Крістіан Ударов, до війни активіст організації "Традиція і порядок", на своєму Телеграм-каналі показав роботу так званих евакуаторів в столиці України.
У Києві перейменували ще 29 об’єктів. Відповідні рішення були ухвалені 18 січня під час засідання депутатами Київської міської ради.
Під час ранкової атаки РФ на Київ сили протиповітряної оборони збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток "Кинджалів".
У Києві пролунала серія вибухів сьогодні вранці 2 січня. В місті та області працює ППО.
РФ у ніч з 28 на 29 грудня атакувала Київ кількома десятками ракет різного типу. В небі над столицею силами ППО усі повітряні цілі було знищено, проте, на жаль, у місті є руйнування і потерпілі.