Американська військова база в Іраку зазнала мінометного удару: перші подробиці
Сім мінометних бомб впали на злітно-посадковій смузі всередині бази на північ від Багдада.
У неділю сім мінометних бомб впало на іракську авіабазу Балад, в якій розташовуються війська США, п'ять іракських солдатів отримали поранення. Про це повідомляє Al Arabiya з посиланням на свої джерела.
Повідомляється, що мінометні бомби впали на злітно-посадковій смузі всередині бази, яка розташована в провінції Салах-ед-Дін, в 80 км на північ від Багдада.
За словами військових, більшість американських льотчиків, дислокованих на авіабазі "Балад", вже залишили країну після ескалації у відносинах між США і Іраном.
В останні місяці військові бази, на яких розташовувалися американські війська, піддавалися залпам ракетних і мінометних обстрілів, в результаті яких здебільшого були поранені іракські військові, а минулого місяця було вбито одного американського контрактника.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що, на його думку, влада Іраку повинна заплатити Сполученим Штатам компенсацію за будівництво військових баз і посольства в Багдаді в разі виведення військ з території цієї країни.
Трамп попередив, що військовослужбовці ВПС США "залишаться там", якщо Багдад відмовиться платити. За словами американського президента, в Іраку "тільки публічно говорять" про необхідність виведення американських військ, проте не піднімають це питання на своїх закритих засіданнях.
Також повідомлялося, що прем'єр-міністр Іраку Адель Абдель-Махді в телефонній розмові з держсекретарем США Майком Помпео заявив про необхідність направити до Іраку американських представників, щоб виконати рішення іракського парламенту і вивести американські війська.
Абдель-Махді заявив, що перебування військових сил США і польоти американських безпілотників в повітряному просторі Іраку без дозволу його уряду суперечать чинним угодам.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.
Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що європейські лідери нібито намагалися змінити позицію президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні під час саміту «Групи семи» у Франції, назвавши їхні аргументи «некорисними» для Москви.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.