Бізнесу не вигідно відділення Каталонії від Іспанії

3 жовтня 2017, 08:43
278

Іспанська влада попереджає: у разі оголошення незалежності Каталонія може втратити до 30% свого ВВП, експорт різко впаде, а безробіття загрожує подвоїтися.

Аналізуючи ситуацію експерти констатують, що з економічної точки зору відділення від Іспанії Каталонії невигідно. В цьому випадку вона автоматично втратить членства в ЄС, єврозоні та Шенгені, і для повернення їй знову доведеться отримувати "добро" від усіх учасників. Сумнівно, що Іспанія на це погодиться, а друкувати власну валюту Каталонії ніде. Вона тісно пов'язана економічно та інфраструктурно з іншою Іспанією, сусідніми Андоррою і Францією, і руйнування цих зв'язків стане для неї великою неприємністю. Крім того, Каталонія випускає регіональні облігації, доля яких в разі відокремлення неясна.

Читайте також: Від зіткнень з поліцією в Каталонії постраждало 844 особи

 У цій ситуації оптимальний вихід - домовлятися з Мадридом, а ЄС повинен стати в цих переговорах посередником, оскільки не зацікавлений в поширенні сепаратизму по європейському континенту. Сторони повинні зробити крок назустріч один одному, щоб уникнути непередбачуваних і далекосяжних наслідків, роблять висновок експерти.

Читайте також: Референдум в Каталонії: кийки, гумові кулі...840 постраждалих

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
23 березня 2019

ПЦУ запровадила молитву про президентські вибори

23 березня 2019, 18:49
6

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній надав благословення протягом наступного часу до завершення виборчого процесу в усіх храмах Помісної української Православної церкви підносити молитовні прохання про справедливі вибори Глави української держави, за мир та єдність в Україні.

Про це повідомили у прес-службі ПЦУ. 

"У зв’язку з особливою відповідальністю, яка в час виборів президента України покладається на наш народ, враховуючи необхідність захистити державність України, єдність, суспільний мир перед обличчям зовнішньої агресії та внутрішніх протистоянь, протягом наступного часу до завершення голосування за обрання Глави держави благословляється за богослужіннями в храмах Помісної української Православної церкви на літургіях після заамвонної молитви або під час молебню виголошувати наступну молитву", - повідомили у ПЦУ. 
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Суспільство
Суспільство

У суботу, 23 березня, активісти Нацкорпусу та Нацдружин уже втретє прийшли до Адміністрації Президента із закликом "Свинарчуків Порошенка - за ґрати”, аби вимагати припинити корупційні схеми в оборонці та покарати усіх причетних.

16:53