Євросоюз посилює контроль над експортом зброї

Автор:
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Від сьогодні експорт європейської військової техніки і обладнання здійснюватиметься за новими, більш жорсткими правилами, повідомляє офіційний сайт ЄС.

У понеділок, 16 вересня, відповідне рішення ухвалила Рада ЄС. 

Правки спільної позиції від 8 грудня 2008 року щодо контролю над експортом зброї у Раді пояснюють бажанням співпрацювати в рамках спільної зовнішньої політики з країнами-партнерами. Також на появу оновленої версії Спільної позиції від 2008 року вплинула низка подій на європейському та міжнародному рівнях. Одна з них - набуття чинності Договору про торгівлю зброєю (АТТ) від 24 грудня 2014 року.

Основна мета ATT - встановити найвищі стандарти в питаннях врегулювання міжнародної торгівлі зброєю, а також запобігти і викорінити варіанти нелегальних продажів.

"Підтримка і реалізація високих загальних стандартів у галузі експорту військової техніки та обладнання сприятиме зміцненню співпраці між державами-членами ЄС, а також попередить сплески міжнародної агресії та регіональної нестабільності", - йдеться в повідомленні на сайті ЄС.

Нагадаємо, Європейський союз за п’ять років надав Україні найбільший пакет допомоги за всю історію його існування, завдяки чому країні вдалося уникнути колапсу економіки. 

Про це в понеділок, 2 вересня, під час виступу в Брюсселі заявила високий представник ЄС Федеріка Могеріні.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Роберт О'Брайан порівняв дії китайської влади під час початку пандемії COVID-19 з реакцією радянської у відповідь на катастрофу на Чорнобильській АЕС. Він пояснив, що спільного між цими глобальними трагедіями.

09:24, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, висловився щодо звільнення екіпажу судна MSC TALIA F. Моряків звільнили з полону піратів у Гвінейській затоці.

21:00, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

У Пакистані розбився пасажирських літак Airbus А-320. На борту літака перебувало щонайменше 95 осіб, втім, через те, що літак упав на житловий квартал, постраждалих може бути більше.

22 травня, 14:20

Топ-менеджер "Нафтогазу" розповів про вражаючий рівень корупції в компанії

Автор:
6
последние новости в Украине останні новини в Україні

Звільнений топ-менеджер "Нафтогазу" розповів про масштабну корупцію в компанії. Олег Діденко працював у компанії шість років.

Директор з проблемної заборгованості, газорозподільних систем та роздрібного газопостачання НАК "Нафтогаз України" у 2014-2020 роках Олег Діденко в блозі на "Економічній правді" розповів про масштабний рівень корупції у компанії. Зокрема Діденко підкреслив, що "Нафтогаз" фактично не контролював свою компанію. Так НАК як акціонер "облгазів" – операторів газорозподільних мереж, був неефективним. Приміром, ПАТ "Кіровоградгаз". Хоча у "Нафтогазу" і був контрольний пакет компанії, 51%, її держкомпанія не контролювала. Діденко додав, що більше 10 років посади вищого менеджменту у "Кіровоградгазі". обіймали винятково представники міноритарних акціонерів, а загальні збори не проводилися з 2005 року. Тож результати діяльності товариства були не найкращими.

Також завдяки корупції частка держави в "Черкасигазі" "схудла" до 10%. Діденко додав, що основним джерелом корупції в "Нафтогазі" були держзакупівлі. Але якщо з цим розібралися у так званому верхньому ешелоні, то корупція на середньому і нижчому рівнях залишалася.


Раніше стало відомо, що детективи НАБУ отримали доступ до документів про мільйонні премії менеджменту "Нафтогазу". ASPI news повідомляло, що в лютому 2020 року виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко подав позов до Печерського суду Києва у зв’язку з невиплатою йому премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над "Газпромом".

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Холодна весна негативно позначилася на врожаї фруктів у 2020 році. За словами експерта, заморозки, вочевидь, могли позбавити населення України вітчизняних кісточкових плодів.

09:46, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Бізнесмен та меценат Павло Фукс прокоментував технічний дефолт в Аргентині. Він порівняв номінальні цифри ВВП (валовий внутрішній продукт) України і латиноамериканської країни. Виявилось, що відповідні показники нашої держави у 2018 році фіксувались на рівні 130,8 мільярдів доларів, а Аргентини - 519,9 мільярдів доларів. Офіційний Буенос-Айрес активно позбувається боргів та «виправляє помилки минулого». Наприкінці травня влада держава в дев'ятий раз оголосила технічний дефолт.

14:29, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Президент Володимир Зеленський суттєво розширив права податкової та контролюючих органів. Законопроєктом №1210 посилені правила оподаткування.

22 травня, 13:37
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Польща скасувала карантин для українських заробітчан. У країні спостерігається гострий брак сезонних робітників.

22 травня, 12:14