Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба впевнений, що перемога України над російською агресією залежить від трьох ключових питань. Серед них членство в Європейському союзі. Про це сказав Кулеба на брифінгу з міністром закордонних справ Данії Йеппе Кофодом.
Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Путін має зазнати поразки. Це питання безпеки для майбутнього Європи та для майбутнього світу.
Євросоюз буде і надалі надавати підтримку України та допоможе у відновленні країни після завершення війни проти Росії. Про це йдеться у заяві неформального саміту Євросоюзу у Версалі, опублікованій у п'ятницю, 11 березня.
Європейський Союз збирається оприлюднити список фізичних та юридичних осіб із Російської Федерації, проти яких запроваджуються санкції. "Перелік" персон погоджений усіма 27 країнами-членами ЄС.
Європейським країнам прийшла пора надати Україні членство у Євросоюзі. В умовах, які склалися на даний час, Європа в буквальному сенсі має забрати нас до себе.
Якщо Росія вчинить вторгнення в Україну з території Білорусі, Європейський Союз застосує санкції проти Мінська, як сателіта Москви. Будь-яка подальша агресія проти України спричинить сильну відповідь ЄС.
Укази російського президента Володимира Путіна про визнання "незалежності" так званих "Луганської" та "Донецької" "народних республік" є грубим порушенням Мінських угод та міжнародного права. Євросоюз разом із партнерами відреагують на це рішення.
В Україні розгорнуть дорадчу військову місію Євросоюзу. Про це домовилися Київ та Брюссель.
Росія буде відрізана від міжнародних фінансових ринків та втратить доступ до усіх товарів, які виробляє ЄС, що потрібні Москві для модернізації і диверсифікації її економіки. Утім, ці кроки будуть запроваджені лише разі агресії проти України.
У Європейському Союзі засудили масований обстріл територій Донбасу з боку проросійських бойовиків. Там закликали Російську Федерацію до деескалації ситуації навколо України.
Іноземні армії не воюватимуть за українців у разі повномасштабної агресії Росії. Саме тому Київ домагається від західних партнерів певних гарантій.
Жозеп Боррель виступив із заявою у зв'язку з обстрілами дитячого садка у Станиці Луганській. Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої та безпекової політики закликав дотримуватися мирних угод.
Дипломати держав Європейського Союзу й надалі працюватимуть в Україні. Дипломатичні місії виконують свої функції.
Наразі Україна знаходиться в найсильнішій економічній, дипломатичній та військовій позиції. Країна підготувалася до будь-яких сценаріїв розвитку подій, зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Країни Євросоюзу працюють над відповіддю Російській Федерації щодо "гарантій безпеки". Брюссель передасть Москві відповідь від усіх 28 країн, що входять у "спілку".
Єдиний спосіб для Росії довести, що вона насправді не планує нападу на Україну - продовжити переговори в рамках нормандського та інших існуючих форматів. Власне, дії Москви стануть тестом для французької стратегії "вимогливого діалогу".
Непідконтрольні Києву окремі райони Донецької та Луганської областей можуть приєднатися до Російської Федерації. Так звані "ДНР" та "ЛНР" начебто все більше віддаляються від України.
Генеральний секретар НАТО у 2009-2014 роках Андерс Фог Расмуссен заявив, що військове вторгнення Російської Федерації в Україну може підштовхнути Фінляндію та Швецію до членства у Північноатлантичному альянсі. Водночас колишній генсек зазначив, що не вірить у напад РФ на Україну.
Європейський Союз хоче бути учасником переговорів між США та Росією з питань безпеки у Європі. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель запропонував міністрам закордонних справ ЄС розробити власні гарантії безпеки.
Представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Борель розкритикував дії Росії стосовно України. Кремль застерегли від нападу на нашу державу.