Пік розвитку атомної енергетики пройшов - World Nuclear Industry
Максимальна частка електроенергії, що виробляється атомними електростанціями в світовому виробництві електрики (17,5%) була досягнута в 1996 році. З тих пір ця частка знижувалася, і сьогодні становить всього 10,5%.
Про це повідомляється на 267-й сторінках документа, який позиціонується, як «незалежна оцінка розвитку атомної галузі в світі», містять докладну інформацію про стан справ у світовій ядерній енергетиці, діючих електростанціях, порівняльний аналіз мирного атома і поновлюваних джерел енергії і т.п.
«Абсолютний пік річного виробітку (2660 ТВт * год) був досягнутий у 2006 році, в 2016 було вироблено менше - 2476 ТВт * год», - сказано в документі.
«Велика п'ятірка» - США, Франція, Китай, Росія і Південна Корея - виробляє 70% світової атомної електрики. При цьому частка США і Франції сумарно становить 48%.
Десять реакторів були введені в експлуатацію в 2016 році, половина з яких - в Китаї. Середній термін їх будівництва склав 10,6 років (без урахування найтривалішого будівництва - американського Уоттс-Бар-2 - 7,1 року).
У першому півріччі 2017 року почали роботу всього два нових ядерних реактора - в Китаї і Пакистані (побудований також китайськими фахівцями). Це перші введені в експлуатацію реактори, будівництво яких почалося після аварії в Фукусімі.

Четвертий рік поспіль падає кількість споруджуваних атомних реакторів. Якщо в 2013 році таких було 68, сьогодні - тільки 53, двадцять з яких в Китаї. Крім нього, нові атомні реактори будуються ще в 12-і країнах.
При цьому, зведення 37 реакторів з цих 53 йде з відставанням від графіка (тобто порушення термінів - це скоріше норма для атомної енергетики, ніж виняток).
Найстаріші реактори знаходяться в Швейцарії, їх середній вік становить 42,2 року. У світі цей показник дорівнює 29,3 років, в ЄС - 32,4 року. Нагадаємо, що швейцарці на недавньому референдумі вирішили не будувати більше атомні електростанції. Тому незабаром світова атомна енергетика втратить одного з клієнтів.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.
Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що європейські лідери нібито намагалися змінити позицію президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні під час саміту «Групи семи» у Франції, назвавши їхні аргументи «некорисними» для Москви.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.