Трамп призначив Ілона Маска головою Департаменту урядової ефективності
Новообраний президент США Дональд Трамп призначив бізнесмена Ілона Маска головою нового Департаменту урядової ефективності. Він займеться скороченням бюджетних витрат і реструктуризацією федеральних агентств.
Про це повідомим Трамп у соцмережі Х. "Я радий оголосити, що Великий Ілон Маск, працюючи разом з американським патріотом Вівеком Рамасвамі, очолить Департамент урядової ефективності (DOGE)", - написав переможець президентських виборів. Трамп додав, що разом "ці два чудових американці прокладуть шлях для моєї Адміністрації демонтувати урядову бюрократію, скоротити надлишкові регулювання, скорочення марнотратних витрат і реструктуризації федеральних агентств - що має важливе значення для Руху "Врятуймо Америку". "Це спричинить ударну хвилю по всій системі, і кожен, хто має відношення до системи та всіх, хто причетний до державного марнотратства, а це дуже багато людей!", - зазначив Ілон Маск.
У повідомленні також зазначається, що "новий департамент стане потенційним "Манхеттенським проектом" нашого часу". "Департамент урядової ефективності надаватиме поради та рекомендації з-поза меж уряду, а також співпрацюватиме з Білим домом та Адміністративно-бюджетним управлінням для проведення широкомасштабних структурних реформ, а також створення підприємницького підходу до небаченого раніше управління державою", - йдеться у повідомленні.
Трамп додав, що новий Департамент "має витіснити масове марнотратство і шахрайство, що існують впродовж наших щорічних державних витрат у розмірі 6,5 трильйонів доларів". Робота Маска і Рамасвамі, за словами Трампа, має завершитися не пізніше 4 липня 2026 року. "Менший Уряд, з більшою ефективністю і меншою бюрократією, буде ідеальним подарунком для Америці на 250-ту річницю Декларації незалежності", - додав новообраний президент США.
НАТО розробило детальну концепцію наземних бойових дій на випадок масштабного нападу Росії на країни Альянсу.
Президент США Дональд Трамп опублікував карту, на якій Ормузьку протоку позначено як «нову територію Сполучених Штатів».
Кремль дедалі жорсткіше контролює майбутні вибори до Держдуми РФ, хоча опозиційні сили давно не становлять реальної загрози для влади Володимира Путіна.
Прем’єр-міністр Великої Британії Енді Бернем заявив, що Лондон не має наміру змінювати курс на підтримку України після погроз Москви через використання безпілотників для ударів по російських цілях.
Лід: Війна на Близькому Сході несподівано зіграла на руку російській економіці: різке подорожчання нафти та іншої сировини дало Кремлю мільярдний приріст експортної виручки. За підсумками другого кварталу Росія отримала від експорту $125,7 млрд — приблизно на $28 млрд, або 27%, більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Президентка Молдови Мая Санду заявила, що не всі російські безпілотники опиняються в повітряному просторі її країни випадково. За її словами, частина дронів, судячи з траєкторії руху, може бути спрямована туди навмисно, що створює небезпеку для населення та посилює загрозу для країн регіону.
НАТО розробило детальний сценарій дій на випадок вторгнення Росії до Естонії, Латвії або Литви.
Польща готується до можливого прямого конфлікту з Росією, хоча Варшава сподівається, що до війни справа не дійде.
Росія розгорнула щонайменше десять секретних баз із новими майданчиками для запуску далекобійних ударних безпілотників уздовж кордонів із Білоруссю та Україною.
Росія прихищає колишніх лідерів, які втратили владу та опинилися у вигнанні, однак такий захист має свою ціну.
НАТО розробило детальну концепцію наземних бойових дій на випадок масштабного нападу Росії на країни Альянсу.
Президент США Дональд Трамп опублікував карту, на якій Ормузьку протоку позначено як «нову територію Сполучених Штатів».
Кремль дедалі жорсткіше контролює майбутні вибори до Держдуми РФ, хоча опозиційні сили давно не становлять реальної загрози для влади Володимира Путіна.
Прем’єр-міністр Великої Британії Енді Бернем заявив, що Лондон не має наміру змінювати курс на підтримку України після погроз Москви через використання безпілотників для ударів по російських цілях.