Госсекретарь США: Хуже Сулеймани был только бен Ладен
Госсекретарь США Майк Помпео в ходе выступления в Стэнфордском университете заявил, что больше, чем иранский генерал Касем Сулеймани, американских граждан убил только лидер террористической организации "Аль-Каида" Усама бен Ладен.
По словам дипломата, иранский военачальник, убитый в ходе авиаудара США в Ираке, "убил более 600 американских патриотов". Теперь мир стал более безопасным, добавил он.
При этом Помпео добавил, что США считают необходимым вернуться к взаимному уважению в отношениях с Ираном, и выразил надежду, что иранские власти придерживаются того же мнения, – сообщает МК.
Напомним, ранее СМИ сообщили, что госсекретарь США Майк Помпео долгое время пытался убедить президента США Дональда Трампа ликвидировать иранского генерала Касема Сулеймани.
По словам источника The Washington Post, “впервые Помпео заговорил с Трампом об убийстве Сулеймани несколько месяцев назад”. Источник добавил, что ни Трамп, ни Пентагон ”не были готовы поддержать такую операцию”.
Позиция Трампа изменилась после получения разведданных 27 декабря, когда военная база США вблизи города Киркук в Ираке подверглась ракетному обстрелу. В результате погиб один американский военный и пострадали несколько человек.
29 декабря Помпео, министр обороны Марк Эспер и председатель Объединенного комитета начальников штабов Марк Милли встретились с Трампом во Флориде. На встрече были представлены возможные ответы на агрессию Ирана, в том числе и вариант убийства Сулеймани.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Росія може готувати провокаційну операцію під чужим прапором, аби створити привід для нової військової ескалації.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після завершення роботи на посаді глави уряду має намір зосередитися на новому форматі політичної та суспільної діяльності.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Росія може готувати провокаційну операцію під чужим прапором, аби створити привід для нової військової ескалації.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після завершення роботи на посаді глави уряду має намір зосередитися на новому форматі політичної та суспільної діяльності.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.