Поліція запобігла замовному вбивству міністра Лещенка: подробиці
Правоохоронцям вдалося запобігти спробі вбивства міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка. Його, на замовлення громадянина США, планував зробити кілер, який одержав 20 000 доларів завдатку.
Влітку до Департаменту стратегічних розслідувань надійшла інформація про те, що українка шукає кілера для вбивства на замовлення. У ході оперативної комбінації поліції вдалося "запропонувати" підставного кілера, повідомив на брифінгу міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
Пізніше з'ясувалося, що основним замовником вбивства є американський громадянин, який збирався таким чином "розрахуватися" з колишнім колектором, який вибивав борги з його бізнес-партнера. За вибивання боргів було взято 150 тисяч доларів, які він не повернув громадянинові США, внаслідок чого той замовив його вбивство. Щодо нього було імітовано викрадення, після чого його помістили в один із будинків під Києвом, - зазначив Монастирський, уточнивши, що замовники приїхали, щоб переконатися, що їхнє "замовлення" виконане. Після того, як замовник побажав ліквідувати жертву, поліція спочатку зімітувала вбивство, відіславши спочатку замовникам фото "трупа", а потім і відео з "похорону".
Одразу після цього підозрювані замовили наступне вбивство. "Це була особа, з якою вони співпрацювали, у якої вони, власне, намагалися відібрати майно та вибити уявні борги, які були у 2018 році... Цим громадянином був Роман Лещенко - міністр українського уряду. Ця справа була безпосередньо пов'язана з його діяльністю у 2018 році року ще до того, як він обіймав якісь державні посади", - зазначив Монастирський.
За його словами, вчора ввечері в одному з рестораном пройшла зустріч замовників та підставного кілера, на якій обговорили деталі вбивства на замовлення. Замовник надав завдаток у розмірі 20 тисяч доларів. Злочин же мав бути скоєний вже після того, як замовник буде на території Сполучених Штатів. Після фіксації зустрічі на відео було ухвалено рішення про затримання американця, відповідна інформація направлена до посольства США. І лише після цього про замах повідомили Роману Лещенку.
Сам Лещенко зазначає, що замах на нього не має відношення до його державної служби. Це була цивільно-правова суперечка, в рамках якої є відповідні рішення суду, які набули чинності… "Мене ніщо не пов'язує із відповідною особою. Я з ним не спілкувався, не мав жодних стосунків. Я працював виключно у спосіб, передбачений законодавством України", - зазначив він, уточнивши, що його бізнес-партнер в аграрній компанії постачав генно-модифікований насіннєвий матеріал, заборонений в Україні. "Використовувався шантаж, маніпуляції, позови. Після того, як я зайнявся політичною діяльністю, на мене активізувалися всі ці процеси. І будь-яка наша дія щодо наведення порядку у земельних відносинах супроводжувалась медійними атаками, постійними фейками для дискредитації посадової особи", - зазначив Лещенко.
ASPI news інформувало, що поліція встановила особу чоловіка, який посеред дня білого дня виконав замовне вбивство в Одесі. Кілер виконав замовлення місцевої ОЗУ, яке таким чином покарало вбитого за скаргу правоохоронцям. Також ми писали про те, що контррозвідка запобігла вбивству вченого, що займається розробкою секретної зброї.
Президент Зеленський назвав це доказом стійкості української оборони та закликав союзників до подальшого посилення підтримки.
В ніч на 13 травня російські війська здійснили масовану атаку на Закарпаття, яка стала найбільшою за весь час війни. За даними місцевої адміністрації, удари були спрямовані на енергетичні об’єкти та житлові квартали. Внаслідок атаки зафіксовано значні руйнування, є постраждалі серед мирного населення.
Президент Зеленський назвав обстріл черговим актом терору, а рятувальники працюють безперервно, щоб врятувати людей із палаючих осель.
До редакції АСПІ потрапили матеріали, які можуть свідчити про наявність у групи компаній «Ювента» та її засновника Чижа Григорія Івановича можливих ділових зв’язків із компаніями, пов’язаними з російською федерацією та білоруссю.
В Україні викрили шахрайський кол-центр, який виманював гроші у військових та їхніх родин, прикриваючись фінансовими послугами. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що організатори діяли за відпрацьованою схемою й нестимуть сувору відповідальність за свої злочини.
Генеральний штаб України повідомив про третє успішне ураження нафтопереробного заводу в російському Туапсе. Удар по стратегічному об’єкту став черговим доказом здатності українських сил знищувати критичну інфраструктуру ворога на глибині його території.
Британське видання The Sunday Times оприлюднило матеріали української розвідки, які свідчать про випадки канібалізму серед російських військових на сході України. Зафіксовано щонайменше п’ять інцидентів, спричинених критичним браком продовольства, що підкреслює глибоку кризу в армії РФ.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко повідомив, що слідство встановило повну хронологію теракту в Києві, який стався 18 квітня та забрав життя семи людей.
Під Луцьком стався інцидент за участю військового територіального центру комплектування, який скинув чоловіка з даху під час конфлікту. Подія викликала широкий резонанс, адже вона вкотре порушує питання про методи роботи мобілізаційних органів та ставлення до цивільних.
У Києві після теракту оприлюднено записи з бодікамер поліцейських, які показують перші хвилини роботи правоохоронців на місці трагедії.
Президент Зеленський назвав це доказом стійкості української оборони та закликав союзників до подальшого посилення підтримки.
В ніч на 13 травня російські війська здійснили масовану атаку на Закарпаття, яка стала найбільшою за весь час війни. За даними місцевої адміністрації, удари були спрямовані на енергетичні об’єкти та житлові квартали. Внаслідок атаки зафіксовано значні руйнування, є постраждалі серед мирного населення.
Президент Зеленський назвав обстріл черговим актом терору, а рятувальники працюють безперервно, щоб врятувати людей із палаючих осель.
До редакції АСПІ потрапили матеріали, які можуть свідчити про наявність у групи компаній «Ювента» та її засновника Чижа Григорія Івановича можливих ділових зв’язків із компаніями, пов’язаними з російською федерацією та білоруссю.