Суд в РФ виніс обвинувальний вирок чотирьом фігурантам справи "Хізб ут-Тахрір"
У Ростові-на-Дону суд призначив покарання чотирьом учасникам так званої "Алуштинської групи", які проходять по сфабрикованій справі "Хізб ут-Тахрір". Омбудсмен з прав людини Людмила Денісова повідомила про це у Facebook у понеділок, 16 серпня.
Денисова повідомила, що на всіх чотирьох був виданий вирок строком на 61 рік. "61 рік колонії суворого режиму на чотирьох! Такий незаконний вирок виніс Південний окружний військовий суд у Ростові - на Дону щодо учасників так званої "Алуштинської групи" за сфабрикованою кримінальною справою "Хізб ут-Тахрір".
Російські прокурори домоглися незаконного ув'язнення кримських татар за злочин, який вони не скоювали", - пише омбудсмен.
Денісова повідомила, що російські прокурори домоглися рішення суду, в якому українським громадянам назначили наступні тюремні терміни в колонії суворого режиму: Ленур Халілов - 18 років, Руслан Месутов - 18 років, Руслан Нагаєв -13 років, Ельдар Кантеміров - 12 років.
"Також, згідно з судовою постановою, всі вони протягом перших двох років будуть перебувати у в'язниці, а після відбування покарання Ленур Халілов і Руслан Месутов будуть обмежені у свободі пересування і вільному виборі місця проживання протягом півтора року, а Руслан Нагаєв і Ельдар Кантеміров - протягом року", -написала вона з у своїй публікації.
Також омбудсмен підкреслила, що слідство і суди над затриманими влітку 2019 року кримськими татарами тривали протягом двох років. Вона засудила рішення російських суддів і назвала вирок судилищем над кримськими татарами та іншими незаконно утримуваними громадянами України.
Денісова заявила, що Росія продовжує порушувати норми міжнародного права і Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод, а також Загальну декларацію прав людини. "Закликаю представників міжнародних місій, правозахисних організацій і дипломатичного корпусу змусити РФ припинити безпідставні затримання і судилища над незаконно ув'язненими громадянами України та повернути їх на батьківщину", - написала в завершенні свого повідомлення Людмила Денисова.
Раніше повідомлялося, що російські найманці в полоні тримають 295 громадян України. Серед заручників бойовиків багато українських жінок. Координатора "Медійної ініціативи за права людини" Тетяна Катриченко розповіла, що ці дані відповідають ситуації із заручниками станом на 30 липня 2021 року.
Раніше журналіст Роман Сущенко, який у 2019 році був повернутий в Україну в рамках обміну утримуваними особами, разом з іншими колишніми в'язнями Кремля, серед яких Ахтем Чийгоз, Олег Сенцов, Володимир Жемчугов, Ігор Козловський і Павло Гриб, звернувся до держсекретаря США Тоні Блінкена з проханням про допомогу ув'язненим в РФ українцям. Про це він повідомив у Facebook у четвер, 6 травня.
Ще омбудсмен Людмила Денисова повідомила про системну політику мілітаризації дітей в ОРДЛО. Омбудсмен звернулася до голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні про порушення Конвенції ООН про права дитини.
Викрили схеми ухилення від мобілізації слідчі обласного управління поліції спільно з регіональним Управлінням СБУ.
“Він пропав, і рота його пропала. Коротше, всю роту знищили. І ось тиждень тому це підтвердили”, - нервує росіянин з фронту.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області викрили групу осіб, які займалися незаконним виготовленням та розповсюдженням тютюнових виробів.
НАБУ та САП спільно із СБУ викрили масштабну корупційну схему під час закупівель оборонної продукції для Сил логістики ЗСУ.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області завершили досудове розслідування та передали до суду справу проти групи осіб, які завдали бюджету значної матеріальної шкоди, зловживаючи своїм службовим становищем.
НАБУ повідомляє про винесення обвинувального вироку двом державним підприємствам «Укроборонпрому» у справі, щодо розтрати майже 3,5 млн грн державного бюджету.
Детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області викрито групу осіб, які незаконно виготовляли та продавали фальсифіковане пальне на території кількох областей.
У повітряному просторі Києва 17 листопада було виявлено та знищено кілька крилатих ракет Х-101/55, кілька аеробалістичних ракет "Кинджал", кілька балістичних ракет "Іскандер-М" (KN-23), а також, імовірно, гіперзвукову ракету типу "Циркон" і до десятка ударних безпілотників.
Оголошеного в державний і міжнародний розшук народного депутата від фракції "Слуга народу" Андрія Одарченка засуджено до восьми років позбавлення волі заочно за спробу надання неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
Міністр транспорту Росії та колишній губернатор Курської області Роман Старовойт визнав факт мародерства серед російських військових у селах Глушковського району.
Викрили схеми ухилення від мобілізації слідчі обласного управління поліції спільно з регіональним Управлінням СБУ.
“Він пропав, і рота його пропала. Коротше, всю роту знищили. І ось тиждень тому це підтвердили”, - нервує росіянин з фронту.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області викрили групу осіб, які займалися незаконним виготовленням та розповсюдженням тютюнових виробів.
НАБУ та САП спільно із СБУ викрили масштабну корупційну схему під час закупівель оборонної продукції для Сил логістики ЗСУ.