Журналісти подали позов на в.о. керівника Одеської митниці

4 лютого 2019, 14:41
306
последние новости в Украине останні новини в Україні

Висвітлюючи актуальні події та конфлікти, пов’язані з корупційною схемою, що діє при експорті волоських горіхів, яку згідно наданих експортерами та зібраних журналістами під час проведення журналістського розслідування фактів, координують високопосадовці Одеської митниці ДФС, інформаційне агентство АСПІ було звинувачене в.о. начальника Одеської митниці Сергієм Васильовичем Тупальським в поширенні неправдивої інформації.

Більш того, на своїй сторінці в Facebook, коментуючі статтю, що призвела до конфлікту, керівник Одеської митниц вдався до залякування та погроз, цитуємо: "…Одеська митниця ДФС підготує позов до суду відносно видання, яке розповсюдило цей матеріал, і буде домагатися відкликання його свідоцтва про державну реєстрацію у якості інформаційного агентства. По-друге, сьогодні вранці посадові особи Одеської митниці підготували заяву до Головного управління Нацполіції України в Одеській області про погрози на їхню адресу", а також схиляння ЗМІ до поширення певної інформації: "…І останнє. Я звертаюся до київських та одеських журналістів з проханням максимально висвітлити цю ситуацію. Одеська митниця неодноразово стикалася з тиском з боку різних сил".

На що редакція, захищаючи свою репутацію, зреагувала, виклавши додаткові докази по цій скандальній темі та подало позов до суду.

pozov

У своєму позові журналісти інформаційного агентства зазначили, що стаття, на яку зреагував пан Тупальський, обвинувативши медіа в пошіренні неправдивої інформації, містить документи, фото- та відеодокази неправомірних дій посадових осіб митниці, які були зібрані та всебічно проаналізовані журналістами під час проведення журналістського розслідування.

Нагадаємо, в статті "До уваги експортерів: на Одещині нова схема поборів від керівництва Одеської митниці Передерія і Артеменка" журналістами була висвітлена корупційна схема, що діє при експорті волоських горіхів, яку координують високопосадовці Одеської митниці ДФС. Незаконно та безпідставно, мотивуючи зупинку митного оформлення вантажів порушенням прав інтелектуальної власності, службовці Одеської митниці ДФС здійснюють тиск на експортерів волоського горіха, схиляючи до хабарництва та монополізуючи ринок з допомогою своїх підставних фірм.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду сьогодні, 12 грудня, не змогла приступити до розгляду скарги адвокатів на запобіжний захід колишньому начальнику Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігорю Щербині через відсутність в суді матеріалів справи, передає кореспондент ASPI.

13:10, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Народний депутат 9 скликання від партії "Слуга Народу" Максим Бужанський заявив, що має інформацію від генерального прокурора України Руслана Рябошапки щодо просувань в "справі Стерненка".

11:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

В ДП "Енергоатом" проведено низку обшуків для перевірки факту закупівлі обладнання для АЕС за завищеними цінами.

11:42, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Служба безпеки Львівської області повідомила про викриття схеми мільйонних махінацій з виплатами з Фонду соціального страхування.

11:21, Сьогодні

Порти України досягли рекордного обсягу перевалки вантажів

12 грудня 2019, 13:46
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Вперше за останні 10 років обсяг перевалки вантажів в морських портах України перевищив 150 млн тонн. 

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє Урядовий портал.

Рекордний показник було зафіксовано 11 грудня 2019 року. Загалом за 11 місяців поточного року порти вже перевалили майже на 9 млн тонн більше, ніж за весь 2018 рік. 

"Сьогодні перевалка вантажів у морських портах України вперше за останні 10 років сягнула позначки у 150 млн тонн.  Три чверті (75%) з цього обсягу складає експорт продукції українських підприємств. Імпорт – 16%. Транзит 7%. Левова частка перевалки – це продукція агропромислового комплексу – 41%, а також добувної промисловості – 23% (руда). Рекордний обсяг перевалки – це не лише досягнення виробників, перевізників, стивідорів та портовиків – це новий виклик для всієї галузі. Транспортна інфраструктура повинна бути готовою справлятися з новими навантаженнями і ми вже зараз бачимо вузькі місця в логістиці і працюємо над їх усуненням", - заявив Криклій.

Керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс заявив, що за 11 місяців 2019 року морські порти України перевантажили понад 144,3 млн тонн.

"Це майже на 9 млн тонн більше ніж за весь 2018 рік. А вже за 11 днів грудня нам вдалося вийти на рекордну позначку у 150 млн тонн. Обсяг перевезень по Дніпру також зростає. За підсумками листопада маємо збільшення на 1,7 млн тонн. Все це - результат злагодженої роботи вантажовідправників, судновласників, стивідорів, агентів та АМПУ», - сказав Вецкаганс.

Повідомляється, що найбільш динамічно – на понад 30% - зростає перевалка зернових вантажів та руди.

Напередодні народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко повідомив, що голова Адміністрації морських портів України за рік отримає 3 млн 330 тисяч гривень.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк публікуватиме щоденний офіційний курс гривні до усіх іноземних валют до 16.00, починаючи з 27 грудня 2019 року. 

10:48, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України встановив Офіційний курс гривні стосовно іноземних валют на 12 грудня 2019 року на таких показниках

07:41, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

З нового року пенсії в Україні оформлятимуть онлайн.

23:12, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Митники істотно скоротили час оформлення вантажів і збільшили пропускну здатність семи пунктів на західному кордоні України.

17:21, Вчора