Державне бюро розслідувань викрило шахрайську схему "продажу" земель лісового фонду в околицях Києва. Довірені особи керівника ОТГ за 600 тисяч доларів США обіцяли підприємцю "вирішити питання" про виділення місцевою радою 1,2 гектара земельних ділянок лісового фонду під будівництво торговельного центру.
Правління АТ "Укрексімбанк" звільнило директора Департаменту банківської безпеки банку Ігоря Тельбізова та начальника Управління внутрішньої безпеки Олега Осипова, які 4 жовтня 2021 року застосували силу до журналістів програми "Схеми". Причиною цього став громадський резонанс, пов'язаний із поверненням зазначених осіб на посади до банку.
Член наглядової ради Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанку) Вікторія Страхова вибачилася перед журналістами за напад охорони в кабінеті голови правління Євгена Мецгера. Водночас, вона назвала їх питання провокацією, а провокація - це маніпуляція з метою спонукання до дії й коли ставлять запитання з конотацією в обвинуваченні фінансування тероризму, то це і є провокація.
Народний депутат України з фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляє, що фракція вимагає відсторонити голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера з посади на період розслідування. А в разі підтвердження факту нападу на журналістів програми "Схеми" наполягатиме на його звільненні.
Журналісти програми "Схеми" Радіо Свобода зазнали нападу з боку співробітників "Укрексімбанку". У них відібрали обладнання, щоб стерти записи розмов та неадекватної поведінки голови фінустанови.
СБУ викрила механізм розкрадання коштів при виробництві електроенергії в Черкаській області. Місцевий підприємець обладнав власну сонячну електростанцію, але зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств. Це дозволило йому продавати електроенергію без отримання ліцензії та за спрощеною процедурою. За оцінками фахівців, орієнтовна сума збитків від його діяльності становить близько 40 мільйонів гривень.
Служба безпеки України блокувала спробу ввезення понад 20 тонн метилового ефіру оцтової кислоти, виробленого на одному з російських підприємств. До цієї компанії рішенням РНБО України застосовані економічні та обмежувальні санкції.
За студентів-медиків на Закарпатті іспити складали інші люди, які отримали за це гроші, - Антон Геращенко Правоохоронці на Закарпатті викрили схему масованої фальсифікації паспортів студентів, які повинні були скласти спеціальний іспит для медиків "КРОК". Два десятки студентів вирішили не складати іспити самостійно і заплатили за це іншим.
Служба безпеки України на Сумщині задокументувала протиправний механізм виведення у тінь прибутків орендованої ТЕЦ, організований менеджментом київської комерційної структури. Ділки привласнили понад 40 мільйонів гривень єдиного постачальника тепла в Охтирці.
Служба безпеки України заблокувала у Кіровоградській області підпільну схему виробництва і збуту нафтопродуктів сумнівної якості. Щоб збільшити власний нелегальний прибуток, ділки розводили дизпаливо газовим конденсатом, що, окрім фінансових збитків державі, несло техногенну небезпеку.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило у діях народного депутата Олександра Куницького з фракції "Слуга народу" адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, про що були складені та направлені до суду два протоколи. У свою чергу, Куницький не погоджується з тим, що порушив закон.
Офіс великих платників податків Державної Фіскальної Служби забезпечив відшкодування до держбюджету суми у 229 мільйонів гривень. Співробітник банку, діючи в змові з групою осіб, свідомо не забезпечив застосування ставки податку з доходу компанії-нерезидента в розмірі 15%, отриманого на території України, а також вніс неправдиві відомості до податкової звітності банку.
Служба безпеки України заблокувала протиправну схему, організовану російським холдингом у нашій країні. Ділки незаконно привласнювали десятки мільйонів гривень українських інвесторів через фейкового міжнародного брокера Just2Trade.
На Закарпатті митник "заробив" майже 3700 євро за безперешкодне оформлення автомобілів. Інспектор налагодив схему з одержання хабарів за безперешкодне митне оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації.
Співробітники Національного антикорупційного бюро, Державної фіскальної служби та Державної податкової служби викрили в Одеській області схему необґрунтованого повернення ПДВ. Залучені в корупційній схемі компанії намагалися отримати 674 мільйони гривень податку на додану вартість на імпорті та розмитненні товарів в Україні.
Співробітники Служби безпеки України у Харкові заблокували багатомільйонну схему незаконного відшкодування із державного бюджету податку на додану вартість. Зловмисники подали заявку на неправомірне повернення частини ПДВ у розмірі майже 25 мільйонів гривень.
У листопаді минулого року кіберполіцейські Херсонщини викрили двох чоловіків, які, використовуючи логотип відомої мережі онлайн-ломбардів, створили фейковий Інтернет-магазин та продавали неіснуючу електронну техніку. Суд призначив підозрюваним у шахрайстві запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту, але вони не зупинились і створили ще один фейковий веб-сайт під маркою вже іншої мережі ломбардів та продовжили ошукувати громадян. За скоєні злочини їм загрожує 8 років позбавлення волі.
Служба безпеки України (СБУ) викрила на Буковині протиправну діяльність групи посадовців фіскальної служби, які організували схему незаконного експорту агропродукції. Дії чиновників призвели до ненадходження до державного бюджету України податків, зборів та інших обов’язкових платежів на майже 258 мільйонів гривень.
У період локдауну почастішали випадки шахрайства, на які можуть попастися користувачі мобільного зв’язку. Серед шахрайських схем з’явились сценарії з сюжетами на тему госпіталізації родичів з коронавірусом та сплати штрафів за порушення локдауну.
На Сумщині контррозвідка Служби безпеки України викрила та блокувала схему постачання частинам Збройних Сил України снарядів, які не відповідають технічним умовам. Комерційна структура в межах державного оборонного замовлення отримала понад 50 мільйонів гривень, при цьому виготовлені за держзамовленням снаряди виявилися не придатними для використання.