"Антимайдан" у Конгресі США: експерти пояснили, чому американські силовики жорстко розігнали прихильників Трампа
Джо Байден офіційно оголошений президентом США. Остання відчайдушна спроба "трампістів" зірвати процес передачі влади шляхом захоплення американського Конгресу 6 січня провалилася.
Згідно з опитуванням YouGov Direct від 7 січня 2021 року, 71% виборців США виступили проти захоплення будівлі американського Конгресу прибічниками Трампа. А 21% респондентів підтримали такі дії. З них серед республіканців 45% схвалили захват Капітолію, а 43% незгодні з такими методами. Зрештою 62% громадян сприймають такі дії як загрозу демократії.
Українські експерти дали оцінки подіям у Вашингтоні та політичному майбутньому Дональда Трампа. Не обійшлося без порівнянь штурму Капітолія з українськими Майданом, антимайданом та "міхомайданом" (акції протесту під Верховною Радою прибічниками Міхеіла Саакашвілі у 2017-2018 роках). Також фахівці звернули увагу ризики посилення російського тиску на Україну після остаточної поразки Трампа в США.
Ексспівробітник українського МЗС, блогер Олег Шарп
"Я розчарований. Не думав, що таке можливе у США. Порівняйте, як передавав владу Порошенко, і як намагається чіплятися за неї Трамп. Втім, так завжди буває, коли до влади приходять авантюристи, популісти й диктатори – незалежно від країни. А "семенченки" й "парасюки" мають міжнародну прописку. Що далі? Пік напруги пройдено, Байден вступить на посаду, і все піде по накатаній. Час Трампа, як і час Зеленського, має стати уроком, як для американців, так і для українців".
Письменник, блогер Дмитро "Калинчук" Вовнянко
"В Вашингтоні відбувся американський "міхомайданчик". Дивлюся трансляцію – і бачу всі знайомі обличчя: Парасюк, Семенченко, Шабунін, Лещенко, Бігус, Богуцька, Саакашвілі... Я гарно пам'ятаю, як дихав отрутою колективний Захід коли поліція у нас прибрала цей вертеп. Як у нас всі колективні активісти та "грантожери" волали про права людини! А зараз? Як воно? Я просто хочу нагадати адміністрації Байдена. Те що вона переможе, я не сумніваюся. Та коли це станеться, хай замисляться, чи варто от все це терпіти у нас на їхні гроші? І не варто те, що зараз робиться у США плутати з Майданом. Щось я не бачу у Вашингтоні Антимайдану та "тітушні".
Учасник АТО, політик Валерій Прозапас
"Наш Майдан захищав закон після того, як за відмахом з Москви посадовці на чолі з президентом Януковичем та прем'єром Азаровим спочатку скасували євроінтеграцію, а потім беркут побив дітей. Тітушки захищали мафію у владі, а потім на чолі з провокаторами ФСБ РФ захоплювали державні установи на Сході. Я був на і на Майдані, і потім заважав "повстанцям" захопити Запорізьку ОДА, бо між цими подіями була фундаментальна різниця.
Так от хто був у Капітолії? Захисники закону чи тітушки? Кидання гранат у гвардійців під час голосування у парламенті – не Майдан. Прорив кордону прихильниками Саакашвілі – не Майдан. Виступи провокаторів ФСБ з мутними гаслами – не Майдан. Боцман, Саакашвілі та Грішин – не майданівці. Не допомагайте пропаганді дискредитувати перемогу Майдану зими-2014 та нівелювати різницю між правом на повстання та більшовицьким бунтом".
Нардеп VIII скликання Борислав Береза
"Я не вболівав за Трампа або Байдена. Мене цікавило лише посилиться або послабиться підтримка України після того, як хтось з них переможе. Але історія з Трампом має негативний відтінок. Не страшно програти чесні вибори, ганебно не визнати поразку і триматися за владу у будь-який спосіб. Це те, що завжди відрізняло лідерів розвинених країн від диктаторів та керівників країн на пострадянському просторі. Трамп став неприємним винятком".
Заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький
"Трамп, судячи з його реакції, сам не очікував аж таких наслідків своїх заяв - що це розбурхає радикальну частину своїх виборців аж до такої міри. Він цілком міг піти 20 січня як переможець для своїх виборців. Але теперішні події цілком ймовірно поставили під сумнів всю його подальшу політичну кар'єру".
Кандидат політичних наук Євген Магда
"На жаль, Кремль, переконавшись у стійкості американської моделі влади, тепер зосередиться на периферії в його розумінні американського впливу. Україна, Грузія, Польща, країни Балтії, Білорусь. Легко не буде".
Головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов
"Президент США закликав штурмувати будівлю парламенту, який збирався оголосити лідера опозиції від демократів новим президентом. Сам Трамп, Верховний головнокомандувач, глава уряду, послав людей на незаконні дії проти Конгресу. У США держава сильна тим, що активні громадяни завжди готові вийти на вулицю. Своя потужна громадська підтримка є й у Трампа. І ось через годину натовп прихильників президента без жодних вагань йде на штурм парламенту, американці не бояться ризикувати собою і вперше в історії штурмувати Конгрес. Здавалося б, почалася криза, катастрофа, держава розколоте? Але ні.
Віцепрезидент США Майкл Пенс, соратник Трампа, який після перемоги Байдена разом з Трампом втрачає владу, першим виступив проти дій президента США! Пенс наказав ввести в столицю війська для захисту парламенту і виступив із засудженням захоплення Конгресу. 43-й президент США й один зі стовпів республіканської партії Джордж Буш виступив негайно із засудженням провокації Трампа. Депутати всієї Республіканської партії негайно виступили проти Трампа і відкликали всі позови щодо оскарження результатів виборів, фактично миттєво визнавши Байдена переможцем. Всі головні соцмережі миттєво заблокували всі заклики Трампа штурмувати Конгрес, і видалили його обліковий запис. Яка свобода слова? Порушувати закон і загрожувати державі не дозволено нікому, навіть главі держави! Поліція і Нацгвардія в найкоротший час очистили Капітолій, Конгрес продовжив роботу і незабаром Байден був оголошений новим президентом США.
Президент Трамп за чотири години виявився ізгоєм в державі, у власної політичної партії, в соцмережах і медіа. Трамп не просто програв – він покрив себе ганьбою. У США неможливий Майдан. Тому що державу захищають відповідальні та професійні інститути влади, тому що політичну конкуренцію там поважає сама влада, тому що суспільство захищає свою державу, тому що навіть для керівної партії репутація, закон і держава важливіше, ніж поточні амбіції політичних лідерів. Америка показала світу вкотре не слабкість, а силу, могутню силу американської демократії. І цю силу нам треба вчитися і робити висновки.
В Україні як би президент не порушував закон, його партія і його адміністрація та офіс ніколи не стануть на сторону закону, а завжди будуть виправдовувати будь-яку корупцію, будь-яку зраду своєї країни, навіть роботу на ворожу агентуру. Керівна партія охоче виправдовує беззаконня і нічого не робить для того, щоб бандити сиділи в тюрмах, а навпаки, захищає своїх корупціонерів. І ось поки у нас не будуть працювати інститути держави, Майдан і протести будуть залишатися в Україні єдиним засобом навести порядок в країні".
Інвестиційний банкір, колумніст Сергій Фурса
"У Вашингтоні все буде добре. Байден стане президентом. США перетравлять Трампа та стануть сильнішими. Обидві партії розуміють, що інститути й верховенство права - це основа основ держави. І вони підуть вперед. Отримавши щеплення від популізму. Так, там багато проблем, але вони є завжди та всюди.
Показова реакція американських фондових індексів. Коли куражилися російські агенти й соцмережі показували мало не кінець світу в Вашингтоні, фондовий ринок ріс, повертаючись до своїх історичних максимумів. Ніхто в США не панікував і не розпродавався. Всі розуміли, що це лише останній або передостанній акорд божевілля Трампа, без наслідків. Гроші завжди показові. Фінансові рішення завжди правдиво показують, що відбувається насправді.
До речі, і в Донецьку, і в Сімферополі все було б добре, якби не кордон з РФ. Ось у чому відмінність. Округ Колумбія, місто Вашингтон, занадто далекі від кордонів Росії, і географічно і ментально. І хвилюватися з приводу маргіналів, що захоплюють управлінські будівлі, варто лише тоді, коли за їх спинами можуть прийти солдати Путіна".
Головне управління розвідки Міністерства оборони України підтвердило враження вузла зв’язку та мінометного розрахунку армії КНДР у Курській області. Про це ГУР повідомило у Facebook.
Авіакатастрофа пасажирського літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який здійснював рейс з Баку до Грозного – це, безумовно, трагедія, викликана російською державою.
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден відреагував на масовану ракетну та дронову атаку по Україні, яку РФ влаштувала на Різдво. Він наказав Пентагону продовжувати нарощувати постачання озброєння для нашої держави.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджує, що Франція неодноразово зверталася до Росії закритими каналами, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.
Володимир Путін насолоджується самим фактом війни у XXI столітті. Його не стримують масові вбивства, а відсутність глобальної реакції лише підсилює відчуття безкарності.
Глава британського уряду Кір Стармер засудив російські удари по енергетиці Україні вранці у середу, 25 грудня підкресливши, що навіть свято Різдва не стало перепочинком для військ Путіна. Про це повідомило Independent.
Масований обстріл України Росією на Різдво доводить, що хазяїн Кремля Володимир Путін не зацікавлений у мирі, він прагне тільки знищити Україну. Про це написав у соцмережі X міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп.
Президент США Джо Байден відреагував на російський масований обстріл у ніч на 25 грудня. Американський лідер підкреслив, що у різдвяний ранок росіяни вдарили по енергетиці, аби позбавити українців тепла та світла та закликав світ продовжувати підтримку України до її перемоги над агресією Росії.
Перемога України над Росією життєво важлива для захисту слабо озброєної Європи, бо НАТО "не готове" до боротьби з РФ Володимира Путіна без США. Таку заяву зробили лідери Фінляндії, Латвії та Естонії, повідомило The Independent.
Росію не влаштовує перемир'я у війні проти України. Про це в інтерв'ю програмі 60 минут заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомив російський МЗС в Telegram.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України підтвердило враження вузла зв’язку та мінометного розрахунку армії КНДР у Курській області. Про це ГУР повідомило у Facebook.
Авіакатастрофа пасажирського літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який здійснював рейс з Баку до Грозного – це, безумовно, трагедія, викликана російською державою.
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден відреагував на масовану ракетну та дронову атаку по Україні, яку РФ влаштувала на Різдво. Він наказав Пентагону продовжувати нарощувати постачання озброєння для нашої держави.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджує, що Франція неодноразово зверталася до Росії закритими каналами, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.