Артур Прузовський про відновлення союзницьких відносин між Україною та Польщею
Читайте також: У Польщі відкрито кримінальну справу через «Марш незалежності»
Двосторонні відносини між Україною і Польщею загострилися влітку 2016 року, в зв'язку з прийняттям польським сеймом резолюції по Волинській трагедії, назвавши її геноцидом польського народу.
Через історичні розбіжності партнерські відносини між Україною та її давнім союзником Польщею залишаються напруженими, виникли серйозні політичні проблеми. Йдеться про «чорний спискок українців», яким заборонений в'їзд до Польщі, мораторій на ексгумацію загиблих поляків в Україні та акти вандалізму над українськими історичними пам'ятниками в Польщі. Щоб вирішити ці питання, а також обговорити різного роду проекти врегулювання ситуації на Донбасі польський президент Анджей Дуда в найближчі тижні прибуде в Україну з офіційним візитом.
Читайте також: Артур Прузовський про можливе застосування Європарламентом санкцій проти Польщі
«Не дивлячись на напружені відносини між Україною і Польщею обидві сторони зробили крок назустріч один одному. Варшава пообіцяла відновити українські пам'ятники, які регулярно руйнували вандали, починаючи з 2014 року, а Київ, у відповідь, зняв мораторій на ексгумацію загиблих поляків в Україні. Також обидві сторони планують працювати над скороченням списку українців з «антипольськими поглядами», яким заборонили в'їзд до Польщі. Нарешті в Варшаві і Києві починають розуміти, що маючи спільного ворога - Росію, треба робити все можливе, щоб не зруйнувати добросусідські відносини », - прокоментував Прузовський.
Читайте також: Артур Прузовський про необхідність «історичного діалогу» між Польщею та Україною
Проте, не всі високопоставлені поляки трепетно поставилися до рішення наявних проблем і погодилися приступити до відновлення українських пам'яток. Зокрема, незгоду висловив мер польського села Грушовічі Януш Слабіцькій, і навіть вирішив пустити демонтований надгробний пам'ятник воїнам УПА на гравій для ремонту дороги. Він також заявив, що відновлення пам'ятника стане можливим тільки за умови зміни влади.
«Досить не дипломатичне і цинічне поводження, як для мера. Будь-яка державна посада зобов'язує відключати емоції і почуття і розглядати будь-яке питання крізь призму користі для країни. І якщо уряд, який охоплено турботою про країну в цілому, на відміну від мера, який піклується лише про місцевість свого господарювання, вважає це раціональним і правильним - значить треба сприяти реалізації даних рішень, а не «вставляти палки в колеса». Інакше у нас кожен мер стане діяти так, як йому буде хотітися і думатися. Надгробний пам'ятник, на який зазіхнув мер села Грушовичі простояв на цвинтарі 23 роки. Але раптом виявився «незаконно розміщеним», і як наслідок - утилізуваним. Це вища форма неповаги не тільки до українців, але і до влади Польщі, яка намагається дипломатично вирішувати історичні непорозуміння з Україною », - вважає Артур Прузовський.
Читайте також: Польща працюватиме над скороченням «чорного списку» українців
Нагадаємо, на початку листопада глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про те, що Польща хоче запустити процедуру, згідно з якою людям, які сповідують антипольські погляди і підтримують ідеали СС Галичина - буде заборонений в'їзд в країну. Зокрема, в суботу, 18 листопада, на міжнародному пункті пропуску "Шегині" польські прикордонники не пустили в країну відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремета, який їхав до польського міста Ланцут разом з делегацією суспільства Надсяння в одному з двох автобусів делегації.
Україна отримала від США лише половину обіцяної зброї. Допомога Європи для української армії була не меншою.
Президент України Володимир Зеленський заявив що Україна працює над розробкою своїх ракет. Зокрема, він зазначив, що наразі йдуть випробування чотирьох видів нових вітчизняних ракет.
Мирні переговори можливі лише за умови, що Україна буде "не наодинці" з РФ і матиме сильну позицію. Про це в інтерв'ю "Українському радіо" заявив президент Володимир Зеленський.
Російський наступ зупинять резервні бригади ЗСУ, підготовка яких завершується, зазначив президент.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц після першої за два роки розмови з правителем Росії зателефонував прем’єру Польщі Дональду Туску.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц говорив президенту Володимиру Зеленському, що збирається подзвонити російському диктатору Володимиру Путіну.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів розмову з російським лідером Володимиром Путіним. Про це повідомив уряд ФРН.
Президент Володимир Зеленський заявив, що за президентства в США Дональда Трампа війна в Україні "завершиться швидше". За словами Зеленського, між ним і Трампом склалася конструктивна взаємодія – Трамп почув позицію Києва та нічого не сказав проти.
Сенатор Марко Рубіо, котрого 47-й президент США Дональд Трамп планує номінувати на посаду держсекретаря, заявив, що "забезпечуватиме мир через силу". Про це він повідомив на платформі X.
Україна отримала від США лише половину обіцяної зброї. Допомога Європи для української армії була не меншою.
Президент України Володимир Зеленський заявив що Україна працює над розробкою своїх ракет. Зокрема, він зазначив, що наразі йдуть випробування чотирьох видів нових вітчизняних ракет.
Мирні переговори можливі лише за умови, що Україна буде "не наодинці" з РФ і матиме сильну позицію. Про це в інтерв'ю "Українському радіо" заявив президент Володимир Зеленський.