"Авантюрист і аферист": Зеленський вважає, що ексголова розвідки Бурба порушив закон
Президент України Володимир Зеленський заявив, що ексголова Головного управління розвідки Василь Бурба не влаштовував його "як голова розвідки". Про це президент розповів під час пресмарафону.
Відповідаючи на питання журналіста Савіка Шустера, хто скасував операцію української розвідки із затримання "вагнерівців", Зеленський почав розповідати про своє ставлення до колишнього голови української розвідки Василя Бурби, назвавши його "аферистом" і "авантюристом".
"Бурба приніс якусь інформацію, що там є якісь вагнерівці. …Я запитав його: літак, який вилітає з Мінська – там же будуть звичайні громадяни? А може бути, що бойовики захоплять літак? Він відповів: може. Я сказав, що це не наша операція, вона не продумана детально. Нас намагалися втягнути у конфлікт з Ердоганом, він би нас ніколи не пробачив. Ми не проводили таку операцію, нас втягнули", - розповів Зеленський.
Президент додав, що вдруге з Бурбою він зустрічатися не хотів. А щодо участі Андрія Єрмака, то Зеленський сказав, що голова ОП не має повноважень впливати на спецоперації розвідки. Зеленський наголосив, що йому "соромно" за розвідку.
Зеленський емоційно висловлювався про Бурбу, назвавши його не розвідником, а "СБУшником" і "бізнесменом". Він наголосив, що такий голова розвідки його не влаштовував. Президент додав, що "перекручена" інформація про спецоперацію його "дратує".
ASPI news повідомляло, що Володимир Зеленський оцінив можливість вторгнення Росії в Україну. Також нагадаємо, що Зеленський проводить пресмарафон з нагоди екватору каденції. На захід запрошено лише 30 журналістів.
Глава держави наголосив на необхідності єдності парламенту й уряду в умовах війни, а також окреслив пріоритети для найближчих місяців.
За даними ЗМІ, Москва перекинула тактичну ядерну зброю на білоруську територію, що стало першим випадком розміщення таких арсеналів за межами РФ з часів розпаду СРСР.
Президент заявив, що сили оборони будуть збільшені на Чернігівсько-Київському напрямку, а МЗС отримало доручення посилити дипломатичний тиск на Білорусь, яку Кремль може використати для нової агресії.
Президент заявив, що Кремль готує додаткові загрози з півночі та сходу, але Київ уже посилює оборону і проводить превентивні кроки, аби зірвати плани агресора.
Андрій Єрмак опинився у центрі юридичного скандалу: його захист подав скаргу на запобіжний захід, призначений колишньому керівнику Офісу Президента. Адвокати наполягають, що рішення суду є необґрунтованим і порушує права їхнього клієнта.
Ротації на фронті стали однією з найскладніших проблем для української армії. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський визнав: через постійні атаки ворога та виснаження особового складу здійснювати планові заміни бійців дедалі важче. Це створює додаткове навантаження на тих, хто вже місяцями перебуває на передовій.
Німеччина стала головним донором українського енергосектору, виділивши понад 1,3 мільярда євро на відновлення та модернізацію критичної інфраструктури. Ця допомога перетворила Берлін на ключового партнера Києва у боротьбі за енергетичну стійкість під час війни.
Павло Паліса, бригадний генерал та заступник керівника Офісу Президента України, заявив, що Володимир Путін може оголосити загальну мобілізацію в Росії після вересневих виборів до Держдуми.
Володимир Зеленський оголосив про створення нової комплексної економічної стратегії, яка має стати фундаментом для відновлення та довгострокового розвитку України. Президент наголосив: країна повинна перейти від залежності від зовнішньої допомоги до власної фінансової самодостатності.
Кирило Буданов закликав європейських партнерів визнати «ексклюзивність» України та прискорити процес її вступу до Євросоюзу. Він наголосив, що жодна країна раніше не проходила шлях інтеграції в умовах повномасштабної війни, а розвиток української економіки стане вигідною інвестицією для всього ЄС.
Глава держави наголосив на необхідності єдності парламенту й уряду в умовах війни, а також окреслив пріоритети для найближчих місяців.
За даними ЗМІ, Москва перекинула тактичну ядерну зброю на білоруську територію, що стало першим випадком розміщення таких арсеналів за межами РФ з часів розпаду СРСР.
Президент заявив, що сили оборони будуть збільшені на Чернігівсько-Київському напрямку, а МЗС отримало доручення посилити дипломатичний тиск на Білорусь, яку Кремль може використати для нової агресії.
Президент заявив, що Кремль готує додаткові загрози з півночі та сходу, але Київ уже посилює оборону і проводить превентивні кроки, аби зірвати плани агресора.