Депутати планують змінити принцип управління в НАЗК

11 вересня 2019, 19:00
16
последние новости в Украине останні новини в Україні

Рада має намір встановити одноосібне правління в Національному агентстві із запобігання корупції.

За прийняття законопроекту №1029 за основу проголосували 283 депутати за мінімально необхідних 226.

Документ пропонує змінити форму правління Нацагентства з питань запобігання корупції з колегіальної на одноосібну, голову має бути призначено Кабінетом Міністрів за результатами відкритого конкурсного відбору в 45-денний термін вступу в силу законопроекту.

Керівник апарату агентства і його заступники складуть повноваження в день вступу в силу законопроекту.

Також зазначається, що міжнародні організації зможуть бути допущені до роботи в конкурсній комісії з відбору голови НАЗК.

Повноваження голови може бути припинено достроково у разі висновку комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності агентства, при цьому перевірка проводитиметься кожні 2 роки незалежними експертами, запропонованими міжнародними організаціями.

Голові Нацагентства надаються повноваження створювати не більше 6 територіальних органів НАЗК, територія діяльності яких може не збігатися з адміністративно-територіальним поділом, саме НАЗК зможе отримати доступ до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно, а також доступ до інформації про вчинені нотаріальні дії, що міститься в системі депозитарного обліку цінних паперів.

Буде скасовано обов'язкову реєстрацію актів НАЗК в Міністерстві юстиції.

Також визначається розмір окладів чиновників агентства, при цьому буде обмежений максимальний розмір премій, які може бути виплачено керівництву.

За Нацагентством закріплюється право складати протоколи про правопорушення, якщо вони були вчинені посадовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, стосовно інших осіб право складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, надається уповноваженим посадовим особам органів внутрішніх справ.

Пропонується створити підрозділ внутрішнього контролю, яке перевірятиме декларації співробітників НАЗК, при цьому передбачається створення в апараті агентства окремого підрозділу з питань запобігання корупції, яке буде відповідати за проведення консультативно-методичної роботи серед працівників агентства.

Також закон про запобігання корупції не буде поширюватися на посади Офісу Президента, патронажну службу, помічників суддів.

Від декларування пропонується звільнити громадських діячів, а політпартії, які наберуть менше 5% на виборах Ради, не будуть отримувати державне фінансування.

Кандидати в депутати парламенту не будуть більше зобов'язані подавати декларації.

Як повідомлялось, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №1057 про об'єднання звітності щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський у понеділок підписав закон про реформування органів прокуратури (законопроект №1032), який передбачає реформування органів прокуратури та переатестацію прокурорів.

17:42, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

З 1 листопада 2019 року в Україні реалізовуватиметься активна фаза проєкту щодо розвитку соціальних прав людей з інвалідністю, людей похилого віку та дітей.

17:24, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Колишній голова Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль пішов у бізнес і повертатися до влади не планує.

17:13, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук запустив відеоблог "Чашка прем'єра".

16:41, Сьогодні

У Києві злодії витягли з автівки майже мільйон гривень

23 вересня 2019, 18:16
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Поліція Києва розшукує людей, які в Солом'янському районі вкрали з машини 900 тисяч гривень. 

Подія сталася на вулиці Просвіти, 3 А. Зловмисники втекли на автомобілі Volkswagen Golf, повідомляють свідки.

У Києві введено план "Перехоплення". Відомо, що троє зловмисників розбили скло в автомобілі Volkswagen Passat і вкрали рюкзак, в якому було близько 900 тисяч гривень.

Поліція розшукує білий Volkswagen Golf з номерними знаками "АИ9148ХХ". Водій і пасажир вказаного авто підозрюються у серії квартирних крадіжок по Києву.

Нагадаємо, раніше злочинному угрупованню, що вчинило два пограбування на столичних масивах Березняки і Русанівка обрано запобіжний захід у вигляді безальтернативного арешту і оголошено про підозру.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Печерський районний суд Києва передав майно групи компаній "Український медіа холдинг" (UMH Group) побіжного бізнесмена Сергія Курченка Національному агентству з виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА).  

17:06, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Укрзалізниця передала до Служби безпеки України докази того, що компанії, пов’язані з депутатами Верховної Ради попереднього скликання Ярославом та Богданом Дубневичами завдали УЗ збитків на більш ніж 60 мільйонів гривень.

16:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

До Умані напередодні Рош-ха-Шана направили посилені підрозділи поліції. 

16:09, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У трьох містах України, Києві, Дніпрі й Херсоні, стартував проєкт "Я знаю, ти можеш".

14:41, Сьогодні