Депутати планують змінити принцип управління в НАЗК

11 вересня 2019, 19:00
16
последние новости в Украине останні новини в Україні

Рада має намір встановити одноосібне правління в Національному агентстві із запобігання корупції.

За прийняття законопроекту №1029 за основу проголосували 283 депутати за мінімально необхідних 226.

Документ пропонує змінити форму правління Нацагентства з питань запобігання корупції з колегіальної на одноосібну, голову має бути призначено Кабінетом Міністрів за результатами відкритого конкурсного відбору в 45-денний термін вступу в силу законопроекту.

Керівник апарату агентства і його заступники складуть повноваження в день вступу в силу законопроекту.

Також зазначається, що міжнародні організації зможуть бути допущені до роботи в конкурсній комісії з відбору голови НАЗК.

Повноваження голови може бути припинено достроково у разі висновку комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності агентства, при цьому перевірка проводитиметься кожні 2 роки незалежними експертами, запропонованими міжнародними організаціями.

Голові Нацагентства надаються повноваження створювати не більше 6 територіальних органів НАЗК, територія діяльності яких може не збігатися з адміністративно-територіальним поділом, саме НАЗК зможе отримати доступ до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно, а також доступ до інформації про вчинені нотаріальні дії, що міститься в системі депозитарного обліку цінних паперів.

Буде скасовано обов'язкову реєстрацію актів НАЗК в Міністерстві юстиції.

Також визначається розмір окладів чиновників агентства, при цьому буде обмежений максимальний розмір премій, які може бути виплачено керівництву.

За Нацагентством закріплюється право складати протоколи про правопорушення, якщо вони були вчинені посадовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, стосовно інших осіб право складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, надається уповноваженим посадовим особам органів внутрішніх справ.

Пропонується створити підрозділ внутрішнього контролю, яке перевірятиме декларації співробітників НАЗК, при цьому передбачається створення в апараті агентства окремого підрозділу з питань запобігання корупції, яке буде відповідати за проведення консультативно-методичної роботи серед працівників агентства.

Також закон про запобігання корупції не буде поширюватися на посади Офісу Президента, патронажну службу, помічників суддів.

Від декларування пропонується звільнити громадських діячів, а політпартії, які наберуть менше 5% на виборах Ради, не будуть отримувати державне фінансування.

Кандидати в депутати парламенту не будуть більше зобов'язані подавати декларації.

Як повідомлялось, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №1057 про об'єднання звітності щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 листопада, президент Володимир Зеленський наголосив, що під час зустрічі у "нормандському форматі" важливо досягти домовленостей щодо конкретних термінів звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян.

22:31, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 листопада, голова Національної поліції Ігор Клименко заявив, що з 21-го до 23 листопада в Україні відбудуться масові акції до пам’ятних дат, завданням правоохоронців під час яких – не допустити провокацій.

22:11, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 листопада, Генеральна прокуратура України оприлюднила спростування інформації від генерального прокурора Руслана Рябошапки про погашену судимість народного депутата з фракції "Слуга народу" Романа Іванісова.

20:46, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 листопада, стало відомо,що Кабінет міністрів виділив кошти для закупівлі наукового океанського судна льодового класу – це стане початком відродження океанського наукового флоту України, повідомляє Міністерство освіти і науки.

20:20, Вчора

Дуров виявив уразливість WhatsApp, пояснивши, як уберегти свої дані від посягання спецслужб

21 листопада 2019, 08:28
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Творець "Вконтакте" і Telegram Павло Дуров заявив про шкодочинність популярного месенджера WhatsApp, що зчитує і передає спецслужбам конфіденційну інформацію з комп'ютера клієнта.

Таке заяви Дуров опублікував у своєму Telegram-каналі, зазначивши, що месенджер, який в деяких версіях прошивок для мобільного телефону завантажується за замовчуванням, є простий здобиччю для хакерів.

Розробник Telegram порекомендував користувачам позбутися месенджера WhatsApp, або принаймні не використовувати його для спілкування.

За словами Дурова, цей додаток не тільки не захищає повідомлення своїх користувачів, але ще й використовується як "троянського коня" для відстеження інших фотографій та повідомлень в комп'ютерах і гаджетах користувачів. В результаті особиста інформація користувачів стає доступною і для хакерів і для спецслужб різних країн. "Все, що потрібно було зробити хакеру, це відправити вам відео, і всі ваші дані виявилися у владі зловмисника", - цитує слова Павла Дурова lenta.ru.

Павло Дуров поклав провину за ці уразливості на соціальну мережу Facebook, якій належить WhatsApp. Facebook ж бере участь у програмі Агентства національної безпеки США по збору даних про населення (PRISM). "Якщо ви не хочете, щоб всі ваші фотографії та повідомлення в один прекрасний день стали загальнодоступними, ви повинні видалити WhatsApp зі свого телефону", - порадив Павло Дуров.

Варто відзначити, що ще у травні творець Telegram говорив, що WhatsApp і раніше не був безпечним, а тепер не стане їм вже ніколи, при цьому адміністрація програми не хоче визнавати уразливості.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Технології»
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Студенти з Кембридзького університету побудували ультраефективний електричний автомобіль, який їздить, використовуючи тільки стільки енергії, скільки потрібно для того, щоб закип'ятити чайник.

19 листопада, 07:56
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

У Командуванні Повітряних Сил України повідомили, що модернізований на держпідприємстві "Львівський державний авіаційно-ремонтний завод" винищувач Міг-29 був направлений в українську армію.

15 листопада, 07:57
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Українських автолюбителів може очікувати справжній сюрприз: в Україні може з'явитися доступний електричний позашляховик, має неймовірно великий запас ходу.

13 листопада, 07:55
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Телекерований літак-снаряд "Пілум", розроблений компанією "a. Drones", був вперше протестований в Україні.

12 листопада, 07:55