Годі сподіватися на хоч якусь кваліфікацію, – політолог про останні скандали представників "Слуги народу"
На підсумковій пресконференції 22 грудня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував кадрові рішення у лавах партії аж до дострокового припинення повноважень частини нардепів від "слуг". Чому влада перебуває у стані розгубленості, розповів політичний експерт Костянтин Матвієнко.
"На тлі російської загрози, українська громадськість наразі не є консолідованою, на відміну від періоду 2014-2015 років. Якщо тоді імунні сили суспільства опиралися та чинили спротив, то зараз величезна кількість людей просто залишають країну. Держава втрачає мобілізаційний ресурс, чого не можуть враховувати наші російські вороги. До того ж в умовах гібридної агресії та пандемії коронавірусу українська влада жорстко обмежує економічну активність громадян – середнього класу, який забезпечує надходження до бюджету, підтримує волонтерський та добровольчий рухи. По цих людях влада найбільш активно й б'є. Пригадайте, горезвісний закон №5600 про підвищення податкового тиску, упослідження фізичних осіб підприємців тощо. Якщо раніше все це виглядало, як розрізнені заходи, то тепер дії влади схожі на системну боротьбу з середнім класом, з активними людьми, з молоддю, з громадськими спільнотами", – сказав Матвієнко.
Попри це, на думку експерта, влада все одно залишається розгубленою. Прикладом чого служить пропозиція голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії відновити пропорційно-мажоритарну систему виборів до парламенту.
"Влада постійно вляпується у банальні побутові скандали. При цьому головною ознакою такої поведінки є вкрай низький рівень культури та інтелекту тих, хто при владі. За таких обставин годі сподіватися на елементарний рівень кваліфікації, яка потрібна для здійснення повноважень. Такий культурно-інтелектуальний стриптиз влади абсолютно не грає на зміцнення її авторитету. Відповідно й маємо зниження рівня довіри до влади з боку населення, що й зафіксували наразі одразу три соціологічні служби", – підсумував політолог.
ASPI news повідомляло, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко розповів про кількість виконаних передвиборчих обіцянок партією "Слуга народу". Восени 2021 року з пропрезидентської політсили десятками почали виходити депутати.
Президент Володимир Зеленський відреагував на виступ короля Чарльза III у Конгресі США, назвавши його «сильним і символічним сигналом» для всього світу.
Україна розширила санкційний список, включивши туди десятки фізичних та юридичних осіб, які підтримують російську агресію. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ,
Президент Володимир Зеленський розповів, що Україну просили не завдавати ударів по російській нафтовій інфраструктурі, проте наголосив: Київ самостійно ухвалює рішення щодо захисту своєї держави.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія не погодиться на мир без рішучого тиску з боку Сполучених Штатів. Він наголосив, що зміщення американського фокусу на Близький Схід послабило санкційний та дипломатичний тиск на Кремль, що створює ризик затягування війни.
Марія Захарова заявила, що Росія готова завершити війну проти Ураїни лише за умови прийняття низки ультимативних вимог, серед яких — нейтральний статус України, визнання окупованих територій та гарантії для російськомовного населення.
Європейський Союз розпочав консультації з Ізраїлем після виявлення краденого Росією українського зерна у місцевих портах. Брюссель наголосив, що легалізація таких поставок є неприпустимою та становить загрозу міжнародній продовольчій безпеці.
Майбутній прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр запропонував президенту Володимиру Зеленському зустрітися на початку червня у Берегові на Закарпатті. Він заявив, що така зустріч може стати символом перезапуску українсько-угорських відносин та вирішення питань угорської меншини.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до експорту власної зброї, перевіреної сучасною війною. Він запропонував партнерам формат Drone Deals і наголосив, що першочергово забезпечуватимуться потреби українських військових, а надлишки підуть на міжнародний ринок.
В Україні розпочали масштабне будівництво суцільної лінії оборони, яка має стати ключовим елементом захисту від російської агресії. Головнокомандувач Сирський наголосив, що фортифікаційні споруди створюються для стримування ворога та гарантування безпеки українських військових і цивільних.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що вибухи на нафтосховищах у Туапсе становлять серйозну загрозу для енергетичної безпеки Росії. Це перший офіційний коментар Москви щодо атак, які вже кілька разів вражали стратегічні об’єкти у регіоні.
Президент Володимир Зеленський відреагував на виступ короля Чарльза III у Конгресі США, назвавши його «сильним і символічним сигналом» для всього світу.
Україна розширила санкційний список, включивши туди десятки фізичних та юридичних осіб, які підтримують російську агресію. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ,
Президент Володимир Зеленський розповів, що Україну просили не завдавати ударів по російській нафтовій інфраструктурі, проте наголосив: Київ самостійно ухвалює рішення щодо захисту своєї держави.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія не погодиться на мир без рішучого тиску з боку Сполучених Штатів. Він наголосив, що зміщення американського фокусу на Близький Схід послабило санкційний та дипломатичний тиск на Кремль, що створює ризик затягування війни.