"Їх неможливо виконати": Посол Німеччини вказала на основну проблему "Мінських домовленостей"
Україна не може виконати "Мінські домовленості". Є це головною проблемою угоди, яка була узгоджена у Нормандському форматі.
Оскільки Україна фізично не може виконати т.зв. "Мінські угоди", вони мають бути адаптовані до поточної ситуації, яка склалася на Донбасі. Про це заявила надзвичайна і повноважна пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, інформує ТСН.
Скажімо, дипломат не розуміє, як можна провести вибори на Донбасі до отримання повного контролю над кордоном. "Мені було досить зрозуміло, що цього не буде". – зазначила посол, наголосивши, що Мінські домовленості потребують адаптації під реалії.
Анка Фельдгузен вважає, що "Мінський формат", який існує вже восьмий рік, поки що єдиний працюючий механізм, на якому можна обговорювати гуманітарні питання на кшталт обміну полоненими, розмінування територій, відкриття КПВВ на Донбасі тощо. У разі, якщо сторони знищать цей формат, попередньо не узгодивши інший, більш дієвий, то жодних каналів комунікації практично не залишиться. Дипломатка наголосила, що Німеччина не проти, щоб до переговорного процесу приєдналися й Сполучені Штати Америки та британці, але вона не впевнена, що інші країни зможуть зробити більше, якщо немає політичної волі Росії, яка постійно стверджує, що не є стороною конфлікту. "Ми хочемо закінчити війну і повернути ці території Україні… Ми постійно говоримо про це з нашими друзями", – запевнила Фельдгузен.
ASPI news інформувало, що радник керівника Офісу президента Олексій Арестович пообіцяв, що після повернення глави держави Володимира Зеленського в Україну пролунають нові заяви щодо долі Мінських домовленостей. І Росію вони засмутять. Також нагадаємо, що Росія не прагне зміцнювати відносини з сусідніми державами, через те, що такі відносини не є її пріоритетом. Про це заявила тимчасово повірена США при ОБСЄ Кортні Остріан у четвер, 2 вересня.
Президент Володимир Зеленський заявив, що нові масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі України ще раз доводять критичну потребу у сучасних системах протиповітряної оборони.
У Пентагоні заявили, що підтримка України не може й надалі повністю покладатися лише на Сполучені Штати. Американські чиновники наголосили, що союзники мають взяти на себе більшу частину відповідальності, адже війна проти Росії є викликом для всієї Європи та світу.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив готовність сприяти переговорам між Україною та Росією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує розпочати тренування пілотів на винищувачах Gripen у 2026 році.
Міністр МЗС Андрій Сибіга заявив, що зустріч Володимира Зеленського та Володимира Путіна можлива в Туреччині. Він наголосив, що Київ готовий до діалогу, але лише на умовах, які враховують українські інтереси та принципи міжнародного права.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія намагається перегрупувати свої сили та може вкотре спробувати втягнути Білорусь у війну.
Американське видання The Washington Post повідомило, що Володимир Путін опинився у глухому куті в Україні й може спробувати розширити агресію на Європу.
Американське видання The New York Post опублікувало матеріал, у якому зазначається, що Володимир Путін, розпочавши війну проти України, фактично сам сприяв створенню високотехнологічної української оборони.
Росія готує масштабний весняно-літній наступ на сході України, плануючи захопити весь Донбас до вересня. Про це заявив заступник начальника ГУР Міноборони Вадим Скібіцький, наголосивши, що Москва нарощує угруповання військ та інтенсивність ракетних ударів, демонструючи відсутність намірів щодо переговорів.
В Офісі президента України повідомили, що спеціальний міжнародний трибунал щодо злочинів Росії розпочне повноцінну роботу вже цього року. Київ очікує, що механізм притягнення Кремля до відповідальності стане реальністю, а не лише політичною декларацією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що нові масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі України ще раз доводять критичну потребу у сучасних системах протиповітряної оборони.
У Пентагоні заявили, що підтримка України не може й надалі повністю покладатися лише на Сполучені Штати. Американські чиновники наголосили, що союзники мають взяти на себе більшу частину відповідальності, адже війна проти Росії є викликом для всієї Європи та світу.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив готовність сприяти переговорам між Україною та Росією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує розпочати тренування пілотів на винищувачах Gripen у 2026 році.