Компліменти Трампу стали новою стратегією Зеленського – CNN
З моменту перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США світові лідери поспішають завоювати його прихильність. І, мабуть, ніхто так не досягає успіху в цьому, як Україна. З огляду на те, що за часів президента Байдена, який йде, США стали найбільшим постачальником військової допомоги Україні.
Київ прекрасно розуміє, що йому потрібно залишатися на боці Трампа, щоб забезпечити майбутню підтримку, повідомило CNN. Зазначається, що Зеленський часто описував Трампа як сильну людину, і це "явна спроба сподобатися обраному президенту". Однак, хоча лестощі Трампу є поширеною тактикою, його непередбачуваність дає мало гарантій, що вони спрацюють. "На жаль, Зеленський не може дозволити собі розкіш бути ворожим щодо Трампа. Він повинен хоча б спробувати залучити його на бік України, щоб забезпечити найкращий можливий результат для України, яка величезною мірою залежить від американської підтримки", - заявила науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Джоанна Хоса.
І, на її думку, є докази того, що підхід Зеленського окупається, оскільки Трамп визнав, що для завершення війни знадобиться понад 24 години:"Зеленський зіткнувся з вибором: лестити Трампу або бути змушеним капітулювати перед Путіним. Лестощі - це невелика ціна за кращий результат".
Своєю чергою заступниця директора програми "Росія і Євразія" лондонського аналітичного центру Chatham House Орися Луцевич заявила, що похвалу Зеленського можна значною мірою сприймати як щиру: "Я думаю, він щиро вірить, що Трамп може робити сміливі кроки, і саме звідси походить ця надія, і не тільки у свідомості Зеленського, а й в Україні загалом".
На її думку, український уряд намагається представити перемогу Києва як те, що посилить "проекцію сили" Америки на світовій арені: "Це гра. Чи повірить Трамп у те, що це життєздатна стратегія - інше питання".
У CNN також нагадали, що Зеленський апелював і до бізнес-орієнтованого розуму Трампа. Його так званий "План перемоги", презентований у жовтні 2024 року, містить значну угоду зі США щодо мінералів - критично важливого ресурсу, яким багата Україна. Луцевич не сумнівається, що Київ зробить вигідну пропозицію США в економічному плані. "Ми побачили, що в цьому "Плані перемоги" є критично важливі корисні копалини, є інвестиції... Україна по суті намагається сказати, що це може бути вигідно для Америки".
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що жодна іноземна держава не має права визначати, кого українці повинні вважати своїми національними героями.
Найбільший розподільчий центр Rozetka, який забезпечував обробку понад 100 тисяч замовлень щодоби, був повністю зруйнований під час російської ракетної атаки.
Українська балістична ракета FP-7 наблизилася до початку бойового застосування. Після серії успішних випробувань нова розробка компанії Fire Point проходить державну сертифікацію, а перші удари по наземних цілях можуть відбутися вже восени цього року.
Україна і Польща пережили найскладнішу фазу напруження у двосторонніх відносинах, однак окремі проблеми й надалі залишаються відчутними.
Російський лідер Володимир Путін провів масштабні кадрові перестановки у вищому військовому командуванні РФ, змінивши відповідальних за логістику, військові закупівлі, перспективні озброєння та війська безпілотних систем.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що держава одночасно працює над створенням європейської антибалістичної системи FREYJA, посиленням міжнародного санкційного тиску на Росію та додатковими рішеннями для підтримки українських аграріїв.
Колишній міністр оборони Михайло Федоров заявив, що Україна продовжує переговори з американським підприємцем Ілоном Маском щодо можливості використання Starlink для протидії російській балістичній загрозі безпосередньо на території РФ. За його словами, контакти з Маском тривають, однак остаточного рішення щодо технічної реалізації такого задуму наразі немає.
Президент України Володимир Зеленський доручив уряду розробити спеціальну державну програму підтримки дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.
Михайло Федоров, який у липні залишив посаду міністра оборони України, заявив, що досі розраховує на можливість повернення до керівництва оборонним відомством. За його словами, поки остаточного рішення немає, він не вважає себе позбавленим шансів і продовжує працювати над планом, який може бути реалізований у Міноборони.
В аналітичній записці проаналізовано хід трансформації Служби безпеки України (далі – СБУ) у контексті виконання проміжних вимог (interim benchmarks) Європейської Комісії за Кластером 1 «Основи процесу вступу до ЄС», переговори за яким офіційно відкрито 15 червня 2026 р.
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що жодна іноземна держава не має права визначати, кого українці повинні вважати своїми національними героями.
Найбільший розподільчий центр Rozetka, який забезпечував обробку понад 100 тисяч замовлень щодоби, був повністю зруйнований під час російської ракетної атаки.
Українська балістична ракета FP-7 наблизилася до початку бойового застосування. Після серії успішних випробувань нова розробка компанії Fire Point проходить державну сертифікацію, а перші удари по наземних цілях можуть відбутися вже восени цього року.
Україна і Польща пережили найскладнішу фазу напруження у двосторонніх відносинах, однак окремі проблеми й надалі залишаються відчутними.