Кремль помилився у розрахунках, – експерт пояснив, чому загальмував новий російський план вторгнення в Україну

Спочатку США, а згодом й ГУР Міноборони України, оприлюднили дані про підготовку російських військ до можливого широкомасштабного вторгнення в Україну. Чому Кремлю буде важко втілити свої плани у життя, розповів консультант Центру протидії інформаційним агресіям АМ&РМ Олександр Курбан.
"Згідно з російськими розрахунками, в Україні вже мав початися хаос – відключення електрики та газу, гучні скандали у владі, натовпи на вулицях, сутички з правоохоронцями, колони антиваксерів, сепаратистські настрої в регіонах. Усього цього у критичних масштабах у нас немає. Бо у схожому хаосі ми живемо вже кілька років та звикли до нього. А падіння авторитету офіційної влади або навіть її втеча, для нас не трагедія, а шлях до оптимізації системи держуправління", – зазначив Курбан.
Експерт нагадує, що наразі в Україні є 250-тисячне військо та близька 400 тисяч резервістів, вагома частина яких приписана до територіальної оборони. А бронетехніки та артилерії вистачить для мобільної оборони.
"А ще усі чомусь забувають про наших союзників. Американський авіаносець в акваторії Чорного моря, здатний вразити будь-яку ціль аж до Уралу, що значно пригальмує російські літаки. Ще одна обставина – 92-тисячне російські війська біля наших кордонів, це все, що у них є найбільш боєздатного з 1,8 мільйона загального особового складу ЗС РФ. Якщо вони підуть на Україну й там перетворяться на гній, то хто буде прикривати Далекий Схід та Амурський край від китайців, Середню Азію від Талібану, а Кавказ від ісламістів, Туреччини та Кадирова, який вже давно прагне самостійності? А ще є національні округи та автономні республіки, в яких вже зріє дух самостійності. Не дарма днями в рамках спільних навчань ОДКБ російські силовики відпрацьовували придушення повстань та сепаратистських рухів на власних територіях", – підсумував Курбан.
ASPI news повідомляло, колишній помічник Путіна Сурков переконаний у "неминучому" розширенні Росії. Речник Кремля вважає, що Європа хвилюється не через дії Росії, а через "порушення" Україною мінських угод.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.