Кулеба назвав три сценарії майбутнього України

Ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав три потенційні сценарії майбутнього України. На його думку, найреалістичніший на сьогодні – це зупинити все по лінії бойових дій, не визнавати юридичної втрати територій, озброїтись і жити в режимі постійної готовності до відновлення війни.
"Найгірший сценарій – Українська держава зникає з карти світу. Всі розводять руками. Може якийсь "уламок" залишиться, але я сумніваюся", – сказав він в інтерв’ю на YouTube-каналі RAMINA.
"Середній" сценарій, за його словами, полягає в тому, що війна зупиняється по лінії боїв, Україна починає "наїжачуватись у воєнному плані". Водночас Росія готується до того, щоб остаточно вирішити українське питання. "Найкращий сценарій ділиться на дві частини: короткострокова і довгострокова. Короткостроково – ми зупиняємося там де є, нас забирають в Європейський Союз, нашпиговують зброєю, щоб ми могли відбити російський напад. Росія не вдається до повторної агресії, тому що у неї свої проблеми. Потім помирає Путін, і ми отримуємо шанс повернути те, що втратили. Принаймні частково", – описав Кулеба.
Водночас колишній міністр наголосив, що це супероптимістичний сценарій. "Сьогодні реальний сценарій – це просто зупинити все по лінії, не визнавати юридичної втрати територій і членства в НАТО, віддрейфувати в Європу, наїжачитись і жити в режимі постійної готовності до відновлення війни в сподіванні, що цього ніколи не станеться. Оце зараз найбільш реалістичний сценарій, який би відповідав інтересам України", – сказав Кулеба.
При цьому він зауважив, що в такому разі Путін має змиритися, що він хоч і здобув якісь шматки нашої території, але Україну він втратить. "Але найстрашніше питання, про яке ми зараз навіть не говоримо – нам в принципі потрібна якась модель співіснування з Росією. І про це треба думати вже зараз", – наголосив ексміністр.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.