Кулеба переконаний, що Росія хоче "смерті української держави"
Росія в переговорах в "Нормандському форматі" любить грати в довгу, тому сторонам здається, нібито вона щось вичікує. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, і так очевидно, що генеральною стратегією країни-агресора є бажання "смерті для України як держави".
Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що в РФ чекають не тільки зміни лідерів Німеччини та Франції в "Нормандському форматі", але і визначення чітких контурів політики нової адміністрації обраного президента США Джо Байдена. Про це він розповів в інтерв'ю ТСН, яке було опубліковано у четвер, 31 грудня.
"РФ, треба віддати належне, вміє грати в довгу. У них є можливість підтримувати непорушність своєї політичної лінії з однієї простої причини. У всіх інших країнах президенти та прем'єри змінюються, а в Росії - ні. Така система", - пояснив Кулеба.
За його словами, з відходом з політичної сцени німецького канцлера Ангели Меркель, в "Нормандському форматі" залишиться тільки одна людина, яка стояла біля його витоків і підписував Мінські домовленості - президент РФ Володимир Путін. З ним, додав Кулеба, Росія завжди чогось чекає. Зокрема, глобально - "смерті України як держави".
"Ми повинні бути тут абсолютно відвертими. На шляху до цієї мети вони постійно чогось чекають. То зміни влади в Україні, то зміни влади в іншій країні, то якихось економічних криз. Це дійсно їхня стратегія. Але відповідь на всі ці очікування дуже простий - не дочекаєтеся", - підкреслив він.
Раніше Кулеба назвав плани МЗС на 2021 рік: боротьба з COVID-19, протидія РФ і Африка. Також ASPI news повідомляло, що Лукашенко звинувачує Кулебу в "намірі задушити" Білорусь.
Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що розблокування постачання російської нафти можливе лише за умови фінансових гарантій для Будапешта.
Країни “Великої сімки” закликали Європейський Союз достроково надати Україні кредит у розмірі 45 мільярдів євро.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що угоду про створення Спецтрибуналу для розслідування злочину агресії Росії можуть схвалити вже у травні.
Прем’єр-міністр Норвегії Гар Стере підтвердив, що передані Україні винищувачі F-16 вже офіційно стали частиною Повітряних сил, але поки проходять ремонт і технічну підготовку у Бельгії.
Президент Володимир Зеленський заявив, що головним пріоритетом для України є готовність збивати всі типи повітряних цілей, які запускає Росія.
Німеччина готується до рішучого кроку: канцлер Олаф Фрідріх Мерц підтримав ініціативу щодо повернення українських ухилянтів додому. За його словами, ті, хто залишив країну під час війни, мають допомагати своїй державі, а не ховатися за кордоном.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що військовий збір залишиться чинним навіть після завершення війни. За його словами, це необхідний крок для гарантування обороноздатності та відновлення держави у післявоєнний період.
Курт Волкер зробив гучний прогноз щодо війни в Україні, заявивши, що плани Володимира Путіна не передбачають швидкого завершення конфлікту. Колишній спецпредставник США наголосив, що Кремль прагне затягнути війну, аби виснажити українське суспільство та підірвати підтримку Заходу.
Кирило Буданов пояснив, чому Україна не розголошує деталей контактів із росіянами, наголосивши, що будь-які переговори потребують максимальної тиші та захисту.
Віце-президент США Джей Ді Венс заявив, що Білий дім досягнув нового важливого результату у співпраці з Україною.
Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що розблокування постачання російської нафти можливе лише за умови фінансових гарантій для Будапешта.
Країни “Великої сімки” закликали Європейський Союз достроково надати Україні кредит у розмірі 45 мільярдів євро.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що угоду про створення Спецтрибуналу для розслідування злочину агресії Росії можуть схвалити вже у травні.
Прем’єр-міністр Норвегії Гар Стере підтвердив, що передані Україні винищувачі F-16 вже офіційно стали частиною Повітряних сил, але поки проходять ремонт і технічну підготовку у Бельгії.