Майбутнім Криму є широка автономія в складі України – Джемілєв
Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, розповів про свою зустріч з Володимиром Путіним, яка відбулася у березні 2014 року під час окупації Криму. Про це ексклюзивно голова Меджлісу розповів в розмові на YouTube-каналі Миколи Княжицького.
У розмові з Путіним, що тривала понад 40 хвилин, Джемілєв відкрито заявив російському президенту про неприпустимість анексії Криму та її руйнівні наслідки для міжнародного порядку. Мустафа Джемілєв зустрівся з Путіним у Москві за кілька днів до псевдореферендуму на півострові. Під час розмови Джемілєв прямо сказав російському президенту: "Ви зробили велику помилку. Вам негайно потрібно вивести війська з Криму". У відповідь Путін наполягав, що анексія відповідає "волі кримського народу", а Росія розв'яже усі проблеми кримських татар краще, ніж Україна. "Це була розмова двох глухих, – згадує Джемілєв. – Він говорив про "щасливе майбутнє" Криму в складі Росії, а я наполягав, що ця агресія – це шлях до ізоляції та трагедії для його країни". За словами Джемілєва, він попередив Путіна, що окупація Криму зруйнує відносини між Росією та Україною на десятиліття і стане міжнародним злочином, який ніхто не визнає.
Після зустрічі Джемілєву заборонили в'їзд до Криму та Росії на п’ять років, хоча Путін обіцяв, що той зможе вільно приїжджати. "Це був бандитизм у чистому вигляді", – підсумував Джемілєв. Він продовжує наполягати, що Крим має бути деокупований, адже російська агресія є загрозою не лише для України, але й для всього світу.
Він наголосив, що світ не може змиритися з окупацією Криму: "Це удар по всьому світовому порядку, поразка цивілізованого світу перед варварством. Жодна країна більше не зможе почуватися у безпеці". "Якщо в Росії на певний час не буде зовнішнього управління, позбавитись російського фашизму навряд чи вдасться", – таку думку висловив Мустафа Джемілєв в ексклюзивній розмові, яка опублікована на YouTube-каналі Миколи Княжицького.
Він нагадав, що Німеччина зараз стала зразком демократії. І цьому сприяло зовнішнє управління, встановлене після її поразки у війні. "Теорія про те, що народ ні в чому не винен, а тільки влада винувата – неправильна. Всі винуваті. З їх мовчазної згоди або покірності прийшли до влади такі люди, тому всі вони будуть нести відповідальність, особливо, за вбитих наших дітей", – висловив лідер кримських татар свою думку щодо росіян.
Він нагадав, що для більшості росіян окупація чужих територій викликає задоволення, а рейтинг Путіна після захоплення Криму зріс. "Це – патріотизм бидла! Вони "встали з колін", і тепер можуть в когось щось забрати! Звичайно, є й нормальні люди, є Російська визвольна армія, яка воює у лавах українців, але їх дуже мало", – прокоментував він.
Мустафа Джемілєв також звернув увагу на те, що дії Росії ставлять під загрозу стабільність усього світу: це приклад, що міжнародні інституції не працюють, і це велика трагедія для людства. Тож питання Криму стосується не лише кримських татар, а й усієї світової спільноти. "Змиритися з цим міжнародним бандитизмом означає допустити поразку всього цивілізованого світу перед варварством. Це буде удар по всьому світовому порядку. За таких умов жодна країна більше не зможе бути впевненою у своїй безпеці, а міжнародні гарантії втратять будь-яке значення", – додав він.
Президент України Володимир Зеленський повідомив президенту Франції Еммануелю Макрону, що з росіянами треба вибудовувати не просто діалог, а чинити на них тиск.
Генсек НАТО Марк Рютте після візиту в Київ, який відбувся 3 лютого, переконався в незламності України. Він заявив, що кремлівський диктатор Володимир Путін намагається зламати сусідню країну, проте зробити це йому не вдасться.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зробить усе, щоб бути технічно готовою до вступу в Європейський Союз до 2027-го року. Він також наголосив, що хоче отримати конкретну дату, коли наша країна зможе приєднатися до союзу.
Президент Володимир Зеленський заперечив можливість приїзду до Росії задля проведення там мирних перемовин. Причина відмови – це те, що РФ є агресором, і саме Москва розв'язала повномасштабну неспровоковану війну.
Президент України Володимир Зеленський спростував інформацію видання Financial Times про те, що він буцімто планує оголосити 24 лютого про плани проведення президентських виборів і референдуму щодо територій.
Президент України Володимир Зеленський прийняв пропозицію США провести наступного тижня ще один раунд переговорів щодо завершення війни з Росією. Перемовини мають відбутися 17 або 18 лютого на американській території.
Україна і Росія вже до літа можуть встановити режим припинення вогню. Але для цього необхідно, щоб США натиснули на РФ. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
Кожен російський удар підриває довіру до всього того, що робиться в дипломатії для завершення цієї війни, російська армія не готується зупинитись, вони готуються воювати й надалі, заявив президент України Володимир Зеленський, коментуючи нічні обстріли росіян.
Документи про гарантії безпеки для України готові, але є одне питання, яке необхідно розв'язати, перш ніж підписати їх. Про це заявив постійний представник США при НАТО Меттью Вітакер під час онлайн-брифінгу.
Головний "дипломат" Росії 10 лютого заявив, що Москва нібито "доведе до кінця" процес повернення "споконвічно російських земель в рідну гавань". Йдеться не лише про тимчасово окупований Крим, але й про неокуповані землі Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив президенту Франції Еммануелю Макрону, що з росіянами треба вибудовувати не просто діалог, а чинити на них тиск.
Генсек НАТО Марк Рютте після візиту в Київ, який відбувся 3 лютого, переконався в незламності України. Він заявив, що кремлівський диктатор Володимир Путін намагається зламати сусідню країну, проте зробити це йому не вдасться.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зробить усе, щоб бути технічно готовою до вступу в Європейський Союз до 2027-го року. Він також наголосив, що хоче отримати конкретну дату, коли наша країна зможе приєднатися до союзу.
Президент Володимир Зеленський заперечив можливість приїзду до Росії задля проведення там мирних перемовин. Причина відмови – це те, що РФ є агресором, і саме Москва розв'язала повномасштабну неспровоковану війну.