Мирні мешканці ОРДЛО та Росії знаходяться у реальній небезпеці, - Подоляк

Співробітники прикордонної служби Росії нібито зафіксували влучення двох снарядів на територію Ростовської області. Але пропагандистська активність, яку розвели росіяни, може викликати тільки гірку посмішку, наголошує радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
Рівень безглуздості російських пропагандистів та їхнього політичного забезпечення свідчить про те, що зазначена ситуація становить реальну небезпеку як для мирних жителів на тимчасово окупованій території України, так і у Росії. Про це заявив радник глави ОПУ Михайло Подоляк, пише "Інтерфакс-Україна".
На його думку, "абсолютно неможливо навіть уявити, щоб кому-небудь в українській армії спало на думку обстрілювати територію Росії, коли поблизу наших кордонів сконцентроване таке угруповання російських військ, і тим паче, коли проводяться навчання ядерних сил Росії". Він також наголосив, що операції під фейковим прапором відбувалися, зокрема, й під час підготовки війни проти Грузії в 2008 році. Власне, саме про такі провокації і попереджали на Заході – окупанти самі вчиняють злочинні дії, а звинувачують у цьому Україну, наголосив він. Радник Андрія Єрмака зазначив, що демократичний світ точно не повірить в обстріли Ростовської області РФ. "Звідки стріляли? Хто стріляв? Очевидно, що це спеціально заготовлені кроки окупантів, щоб виправдати дії проти України", переконаний він.
Нагадаємо, на тлі загострення на Донеччині глава т.зв. "ДНР" Денис Пушилін заявив про евакуацію мешканців невизнаної "республіки" у зв'язку з нібито загрозою атаки Збройних сил України. "Громадян" направлятимуть до Ростовської області Росії. Слідом за Пушиліним, ватажок "ЛНР" Леонід Пасічник також оголосив евакуацію населення до Росії та мобілізацію бойовиків. Пізніше було встановлено, що ватажки бойовиків записали звернення про евакуацію ще за два дні до початку обстрілів.
Наступного тижня може відбутися найбільший обмін військовополоненими між Україною і Росією за увесь час війни. Очікується, що обмін відбудеться за принципом "тисяча за тисячу".
Президент США Дональд Трамп заявив, що запровадить нищівні санкції щодо Росії, якщо переговори з Україною проваляться. Втім, це буде крайня міра.
Кремль допускає можливість зустрічі російського диктатора Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським. Однак така зустріч можлива лише при досягненні "певних домовленостей".
Президент України Володимир Зеленський разом із європейськими лідерами зідзвонився з Трампом. Вони обговорювали переговори України та Росії у Стамбулі.
Українська делегація прибула до Стамбула з готовністю обговорити завершення війни. Натомість Росія відрядила представників без реальних повноважень.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що новий пакет санкцій проти Росії уже готовий і буде ухвалений на засіданні Ради Європейського Союзу в Брюсселі. Зустріч запланована на вівторок, 20 травня.
Володимир Путін тягне час, щоб відтермінувати американські санкції. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Анкарі.
Мандат української делегації в Туреччині демонструє готовність України до припинення вогню, чого не можна сказати про російську делегацію, стимулом для РФ до завершення війни мають бути санкції. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції в Анкарі.
Російська армія веде наступ вже кілька місяців поспіль і головний напрямок – Сумський. Про це сказав президент Володимир Зеленський на пресконференції в Анкарі.
Наступного тижня може відбутися найбільший обмін військовополоненими між Україною і Росією за увесь час війни. Очікується, що обмін відбудеться за принципом "тисяча за тисячу".
Президент США Дональд Трамп заявив, що запровадить нищівні санкції щодо Росії, якщо переговори з Україною проваляться. Втім, це буде крайня міра.
Кремль допускає можливість зустрічі російського диктатора Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським. Однак така зустріч можлива лише при досягненні "певних домовленостей".