Парубій пообіцяв передати списки складу коаліції особисто Стефанчуку
Під час погоджувальної ради Верховної Ради представник президента у ВРУ Руслан Стефанчук заявив, що на запит на ім'я голови Андрія Парубія про надання низки документів, у відповідь прийшла стандартна "відписка" про те, що документів занадто багато і часу на їх підготовку знадобиться більше.
"Я хотів би звернути увагу депутатів на той факт, що зараз проводяться слухання КСУ з ініціативи народних депутатів питання про визнання неконституційним указу президента про розпуск парламенту. Ми внесли прохання на ім'я голови ВР щодо надання низки документів, копій, стенограм і т. п. і, на превеликий жаль, отримали відписку, що наше звернення зареєстровано, з огляду на велику кількість запитаних документів, їх підготовка і обробка вимагають продовження зазначеного вами терміну для виконання", - сказав Стефанчук.
Також Руслан Стефанчук звернувся до Парубія з проханням про прискорення підготовки Списків фракцій і копій засідань секретаріатів.
Як заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, вищевказані документи передадуть особисто Руслану Стефанчуку.
"У голови Верховної Ради немає повноважень визначати чисельний склад коаліції, так само як і у президента України немає таких повноважень, визначати і робити висновок, є вона чи ні. Але у мене є документи, які може мати голова ВРУ, це чисельність фракцій, чисельність комітетів і чисельність апарату. Я до КСУ подав два, на мою думку, важливих і переконливих аргументи. Перший, коли стверджують, що коаліція перестала існувати в момент виходу РПЛ, я передав список з двох фракцій БПП і НФ, які на момент формування уряду мали більше 226 народних депутатів. У момент формування уряду в двох фракціях коаліції було більше 226 без позафракційних", - сказав спікер парламенту.
Він додав, що також передав всі заяви народних депутатів про вихід з коаліції з моменту її створення.
"Я передав також другий документ, від першої цифри, коли була створена коаліція з 302 народних депутатів, я передав всі заяви про вихід з коаліції, які надійшли до мене в апарат або секретаріат від моменту створення до п'ятниці 18 травня, коли НФ повідомив про вихід з коаліції. Якщо взяти цю цифру 302 і всі заяви, які були передані і звичайною математичною формулою їх відняти, ця цифра буде більше, ніж 226. Я вважаю, цих документів достатньо для КСУ", - сказав спікер парламенту.
Андрій Парубій пообіцяв передати всі ці документи і Руслану Стефанчуку.
Президент України Володимир Зеленський у неділю оголосив про призначення Оксани Маркарової радником президента із питань відбудови України та інвестицій.
Лідер Росії Володимир Путін зміг зачарувати президента США Дональда Трампа і виявити його слабкі сторони, і тепер здатний відкрито маніпулювати і навіть "тролити" його.
Потенційна мирна угода між Україною та Росією не буде ані перемогою, ані поразкою. Це - проміжний, суперечливий результат, який поєднує елементи обох сценаріїв. Про це пише американський аналітик Стівен Вертхайм у колонці для The Guardian.
У відеозверненні президент України Володимир Зеленський повідомив про заплановану зустріч у США.
Ввечері 29 листопада (за Вашингтоном) делегація України розпочала візит у США, щоб продовжити діалог щодо "мирного плану" на основі пунктів із Женеви. Наша дипломатія залишається активною і буде працювати "згідно з чіткими українськими пріоритетами".
Колишній глава Офісу президента України Андрій Єрмак прокоментував своє звільнення з посади та свої стосунки з президентом Володимиром Зеленським. Він пояснив, що вважатиме його своїм другом навіть після відставки.
Президент США Дональд Трамп відступив від свого крайнього терміну, встановленого до Дня подяки, для досягнення мирної угоди щодо України.
Партія “Слуга народу” підтримала рішення президента України Володимира Зеленського про відставку Андрія Єрмака з посади голови ОП. Про це повідомомив керівника фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія.
Президент Володимир Зеленський повідомив про перемовини, представниками будуть начальник Генерального штабу Андрій Гнатов, секретар РНБО Рустем Умєров, представники Міністерства закордонних справ і розвідки. Про це глава держави зазначив у відеозверненні.
Президент України Володимир Зеленський у неділю оголосив про призначення Оксани Маркарової радником президента із питань відбудови України та інвестицій.
Лідер Росії Володимир Путін зміг зачарувати президента США Дональда Трампа і виявити його слабкі сторони, і тепер здатний відкрито маніпулювати і навіть "тролити" його.
Потенційна мирна угода між Україною та Росією не буде ані перемогою, ані поразкою. Це - проміжний, суперечливий результат, який поєднує елементи обох сценаріїв. Про це пише американський аналітик Стівен Вертхайм у колонці для The Guardian.