Під Верховною Радою проходить мітинг проти підписання закону про окуповані території

З самого ранку, 5 жовтня 2017 року, під стінами ВР зібралося близько 200 мітингарів: представники партії «Свобода», активісти Правого сектору, цивільного корпусу «Донбас», представники «Айдару» та руху «Національний корпус» з вимогою до народних обранців – не голосувати за законопроект, який визнає окуповані території ОРДЛО – особливою територією.
Президент Петро Порошенко запропонував Верховній Раді два законопроекти щодо окупованих територій: №7163, який визначає Росію агресором і окупантом, а непідконтрольну Україні територію ОРДІЛО – окупованими територіями, а також законопроект №7164, яким пропонується продовжити ще на 1 рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування на окупованій частині сходу України.
Комітет Верховної Ради з національної безпеки й оборони рекомендував парламенту підтримати перший законопроект за основу, але до другого читання переглянути норму про необхідність виконання Мінських угод. Другий законопроект комітет відправив на доопрацювання команді президента.
Як заявив народний депутат Олег Петренко, який разом з лідером Національного Корпусу Андрієм Білецьким вийшов до до протестуючих: «Депутати мають прибрати з законопроекту правки, які стосуються Мінських угод, інакше люди можуть перейти до більш активних дій». На знак серйозності своїх намірів активісти підпалили фаєри під входом до ВР але від більш агресивних дій утрималися.
До протестуючих також звернувся нардеп Андрій Білецький: «Слава Україні! Люди сьогодні вийшли під Верховну Раду в ключовий для держави день. Цей закон – це зобов’язання визнати сеператизм. Нам обіцяли, що він принесе мир, а він приніс лише ганьбу. Спеціально про цей закон повідомили ввечері, аби йому не встигли протидіяти».
«Ми маємо добитися, аби його не продовжили. В комітеті ми отримали невелику перемогу. Ми не маємо допустити національної ганьби», – заявив Андрій Білецький.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.