"Прем'єр Австрії Курц пішов у відставку через "позитивних блогерів", – політолог пояснив, чому Україна не в ЄС

Канцлер Австрії та лідер Народної партії Себастьян Курц в суботу, 9 жовтня, подав у відставку на тлі розслідування про корупцію, яке зараз проводять проти нього правоохоронці. Які висновки з цього має зробити українське суспільство, розповів політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.
Курц виявився під сильним тиском з боку опозиції і ЗМІ через розслідування проти нього та його оточення за підозрою в корупції і "зловживанні довірою". У штаб-квартирі очолюваної ним Австрійської народної партії (АНП), відомстві федерального канцлера та міністерстві фінансів 6 жовтня пройшли обшуки.
За версією слідства, у 2016-2018 роках бюджетні кошти з Мінфіну за фіктивними документами прямували на фінансування й публікацію на ресурсах медіаконцерну Österreich соціологічних опитувань та матеріалів на користь Курца і в інтересах його партії.
Партія "Зелені" – молодший партнер АНП по урядовій коаліції – поставила ультиматум Курцу та заявила, що для продовження спільної роботи йому слід залишити свій пост й запропонувати замість себе кандидата з бездоганною репутацією.
"Австрійський "Подоляк" Себастьяна Курца вирішив трошечки попрацювати з місцевими "позитивними блогерами". Їх було не кілька тисяч, як в Україні, а півтори десятки максимум. На це пішли невеликі, але бюджетні гроші, які мали б бути використані на підтримку інформаційної політики держави. Але їх витратили на розкрутку особисто прем'єр-міністра та його політичної сили. Насправді вся австрійська корупція була зведена до однієї сотої відсотка від корупції в Україні. Проте, це призвело до відставки прем'єра. Обсяг "джинси", яку протягом майже двох років публікували в Австрії, в Україні вистачило хиба на чверть одного ефірного дня. Це треба розуміти, коли питаємо, чому там люди живуть, а ми виживаємо, чому вони в Євросоюзі та НАТО, а ми – ні", – підкреслив Чорновіл.
Раніше Чорновіл назвав найкращого та найгіршого президентів України. Також політолог розповів, хто з українських прем'єрів наніс найбільше шкоди державі.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.