Разумков: у рішеннях Ради Європи часто присутні подвійні стандарти

25 жовтня 2019, 13:05
32
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 25 жовтня, на сайті Верховної Ради опубліковано відео виступу в Страсбурзі голови українського парламенту Дмитра Разумкова на Європейській конференції голів парламентів держав-членів Ради Європи.

Як відомо конференція проходить в Страсбурзі 24 і 25 жовтня.

Під час своєї промови перед представниками Ради Європи Разумков зазначив, що в 2019 році Україна змогла довести міжнародній спільноті свою здатність проводити демократичні вибори, а також залучати до процесів у країні громадян України, особлива увага серед яких приділяється молодому поколінню.

"В 2019 році в Україні відбулися глобальні зміни, які стали можливими завдяки вільним та демократичним виборам. Наша команда отримала суттєвий кредит довіри від українських громадян. Україна продемонструвала, що широке залучення громадян, а особливо молоді до політичного життя країни є можливим", - заявив Разумков.

Також голова Верховної Ради повідомив про підведення підсумків перших 50 днів роботи українського парламенту, протягом яких представники нової українкою влади змогли закласти необхідну юридичну основу для проведення подальших реформ новим урядом України.

Дмитро Разумков підкреслив у своєму виступі стурбованість з боку України щодо ефективності ключових органів Ради Європи через скасування права накладати дієві санкції на держави, які є членами організації, які порушують свої зобов'язання, а також проводять системну і цілеспрямовану політику зневаги правами людини.

"Подвійні стандарти, на жаль іноді стають частиною повсякденного процесу ухвалення рішень в Раді Європи, ставить під сумнів ціннісні орієнтири цієї Організації", - заявив голова українського парламенту в своєму виступі в Страсбурзі.

Разумков у своїй промові пояснив відмову від участі в сесії РЄ постійної делегації Верховної Ради України. Як заявив голова парламенту України, українська делегація своєю відмовою висловила протест проти повернення делегації Росії в ПАРЄ без виконання жодної з семи резолюцій Організації щодо триваючої збройної агресії проти України.

"Це рішення є реакцією на тотальне і системне порушення агресором прав людини на тимчасово окупованих територіях. Більш того, ситуація з повноваженнями української делегації створила небезпечний прецедент, наслідки якого поки що важко спрогнозувати", - підкреслив Разумков.

Крім того, голова Верховної Ради зазначив, що в Раді Європи пасивно ставляться до порушень прав людини, зокрема, в Російській Федерації.

"Україна стурбована тим, що Організація слабо реагує на сталі тенденції порушення прав людини в окремих країнах, зокрема, в Росії. Хоча саме захист прав людини разом з доступом до правосуддя Європейського суду з прав людини були головними аргументами на користь повернення російської делегації. Наша країна, спільно з іншими державами, не готова миритися зі спробами дискредитації авторитету Ради Європи", -заявив Разумков у своєму виступі.

Дмитро Разумков закликав країни Євросоюзу сповідувати принциповість і послідовність, а також прагнути до утвердження міжнародного права як цінності.

"Територіальні амбіції окремих країн-членів Організації кинули тінь на мирне майбутнє наших народів. Історичні можливості зміцнити мир і стабільність на континенті щоразу втрачаються", - сказав голова Верховної Ради України.

Разумков підкреслив у своєму виступі на Європейській конференції голів парламентів держав-членів Ради Європи що "фундаментом розвитку Європи на наступні 70 років повинна стати концепція демократичної безпеки шляхом реалізації принципів, які закладені в Європейській хартії прав людини".

"Без демократичних цінностей не може бути стабільної Європи. Зневага до прав людини породжує агресію, яка несе небезпеку для всього світу", - зазначив Разумков.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 листопада, віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що відомство планує позбавитись від сумнівних тендерів щодо реалізації ІТ-проєктів в органах влади.

21:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 листопада, стало відомо, що повернуті російською стороною малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" продовжать роботу у Військово-Морських силах Збройних сил України.

20:46, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сегодня, 18 листопада, Окружний адміністративний суд міста Києва закрив справу проти колишньої виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун за позовом Ігоря Мосійчука. 

20:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 листопада, п'ятий президент України Петро Порошенко відреагував на підозру.

18:00, Вчора

Міністерство цифрової трансформації: знайти "Доступні ліки" допоможе новий онлайн-сервіс

18 листопада 2019, 22:56
162
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 18 листопада, повідомляється, що в Україні запустили новий онлайн-сервіс пошуку аптек, які працюють за урядовою програмою "Доступні ліки".

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації у Facebook.

"Відсьогодні запрацював новий онлайн-інструмент на основі відкритих даних, який показує в зручному форматі, скільки аптек, що працюють за програмою “Доступні ліки”, є в радіусі 7 кілометрів від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти", - йдеться у повідомленні.

У Мінцифри нагадали, що урядова програма «Доступні ліки» передбачає, що пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою. Станом на 1 листопада, за даними НСЗУ, вже понад 7 700 аптек приєдналися до програми. Це приблизно 30–35% від загальної кількості аптек в Україні.

18 листопада віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що відомство планує позбавитись від сумнівних тендерів щодо реалізації ІТ-проєктів в органах влади.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 18 листопада, працівники Слідчого управління поліції Київщини оголосили про підозру 45-річному киянину, який шахрайським шляхом виманив 642 тисячі гривень у громадян на будівництво у Бориспільському районі.

22:32, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 18 листопада, стало відомо, що українська лоукост авіакомпанія SkyUp відновить польоти з Харкова в Париж 3 квітня 2020 року. 

21:36, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 18 листопада, повідомляється, що голова правління Укрексімбанку Олександр Гриценко проходить у справі №12013220540000400 від 31.01.2013 за фактом створення в лютому 2010-го року колишнім президентом Віктором Януковичем і його оточенням злочинної організації і звинувачується в сприянні зняття арештів з депозитів і застав за виданим банком кредитом на $160 млн для покупки "Українського медіа холдингу" (УМХ), заявляє Генпрокуратура.

21:24, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 18 листопада, у Вінниці на акції протесту біля обленерго сталася сутичка з поліцією. 

20:35, Вчора