Росія заявила, що небажання України ухвалити "мирний" план бойовиків перекреслює попередні домовленості
У Росії заявили, що дорожня карта врегулювання ситуації на Донбасі від України тільки загострила ситуацію, пов'язану з конфліктом у Східній Україні. У Москві, як і раніше вважають, що план дій щодо Донбасу від сепаратистів ОРДЛО є єдиним правильним рішенням.
Про це повідомляє пропагандистське російське видання ТАСС, цитуючи слова представника Росії в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Бориса Гризлова. За словами Гризлова, з боку України робляться певні дії, мета яких - загострення конфлікту на Донбасі.
Гризлов стверджує, що план бойовиків ОРДЛО є виходом з цієї ситуації, а той план, який запропонував Київ, тільки погіршив ситуацію.
"Українська делегація передала контактній групі абсолютно неадекватний, внутрішньо суперечливий проєкт, що містить прямі порушення Мінських угод. Сьогодні Росія підтримала план окремих районів Донецької та Луганської областей як єдиний з представлених контактній групі документів, відповідних Мінським угодам", - сказав він.
Також Гризлов стверджує, що Україна відмовляється йти на діалог з терористичними угрупованнями "Д/ЛНР", і таким чином зриває узгодження механізму контролю за перемир'ям. Він зазначив, що, ігноруючи план бойовиків ОРДЛО, Україна зриває домовленості щодо припинення вогню на Донбасі.
"Українська влада не йде на діалог з Донбасом, дезавуювавши попередні домовленості, зриває ухвалення рішення щодо заходів виконання режиму припинення вогню, ігноруючи неодноразові пропозиції Донецька і Луганська, які включають в себе уточнення функціонування координаційного механізму з верифікації порушень. Неухвалення рішень може призвести до загострення ситуації і ескалації конфлікту", - заявив він.
Нагадаємо, раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що з боку Росії були зроблені спроби нав'язати Україні план з припинення конфлікту на Донбасі, придуманий сепаратистами в ОРДЛО. За його словами, бойовики не мають відношення до влади України, і план, який вони намагаються проштовхнути, ухвалений не буде.
Також у ТКГ зазначалося, що на Донбасі немає повного режиму припинення вогню, але інтенсивність обстрілів значно знизилася. Про це сказав радник з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Олексій Арестович.
Британське видання The Telegraph опублікувало аналітичний матеріал, у якому розглянуло стратегічні помилки Володимира Путіна у війні проти України.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російська влада планує продовжувати агресію проти України щонайменше до вересня 2026 року.
У ексклюзивному інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera президент Володимир Зеленський детально описав поточний стан російської армії та перспективи війни. За його словами, РФ зазнає катастрофічних втрат, які фактично паралізували її наступальний потенціал.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий ділитися досвідом захисту неба з країнами Близького Сходу, проте лише за умови, що ці держави сприятимуть припиненню російської агресії проти України.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий обміняти власні дрони-перехоплювачі на ракети PAC-3 для систем протиповітряної оборони Patriot. За його словами, Україна відчуває гострий дефіцит цих боєприпасів, тоді як безпілотники вже довели свою ефективність у боротьбі з іранськими «Шахедами».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що проведення виборів у країні можливе лише після завершення російської агресії. Він наголосив, що навіть у разі тимчасового припинення вогню виборчий процес не буде розпочато, адже це не гарантує безпеки та стабільності.
Президент Володимир Зеленський заявив, що мирні переговори між Україною і Росією зайшли в глухий кут. За його словами, сторони ніяк не можуть домовитися щодо питання територій Донбасу.
Президент Володимир Зеленський заявив, що українські військові від початку року відвоювали 460 квадратних кілометрів території. Він підкреслив, що Україна прагне миру і готова до діалогу, незважаючи на агресію РФ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що завершення війни Росії проти України є одним із його головних пріоритетів. Під час спілкування з журналістами він наголосив, що мир в Україні стоїть «дуже високо» у його списку завдань, адже масштаби ненависті між Путіним та Зеленським він назвав безпрецедентними.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що росія навесні не зменшить інтенсивність атак і готується бити по критичній інфраструктурі країни.
Британське видання The Telegraph опублікувало аналітичний матеріал, у якому розглянуло стратегічні помилки Володимира Путіна у війні проти України.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російська влада планує продовжувати агресію проти України щонайменше до вересня 2026 року.
У ексклюзивному інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera президент Володимир Зеленський детально описав поточний стан російської армії та перспективи війни. За його словами, РФ зазнає катастрофічних втрат, які фактично паралізували її наступальний потенціал.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий ділитися досвідом захисту неба з країнами Близького Сходу, проте лише за умови, що ці держави сприятимуть припиненню російської агресії проти України.