СБУ викрила діяльність 12 соратників Медведчука проти України
Йдеться про 12 учасників організованої злочинної групи під назвою "Другая Украина", яка функціонує у Москві під виглядом громадського об’єднання.
Зібрано масштабну доказову базу на "інформаційних диверсантів" ФСБ РФ, які під керівництвом Віктора Медведчука займаються медійними атаками по Україні. Про це повідомила СБУ. Йдеться про 12 учасників організованої злочинної групи під назвою "Другая Украина", яка функціонує у Москві під виглядом громадського об’єднання.
СБУ зібрала покази на цих фігурантів із різних джерел, включаючи свідчення "політичного експерта" із медійного пулу Медведчука Кирила Молчанова, якого навесні цього року затримали у Польщі і який зараз знаходиться під арештом у Києві та співпрацює зі слідством.
За даними слідства, Кирило Молчанов працював одночасно на дві спецслужби країни-агресора: ФСБ та зовнішню розвідку РФ. У межах кримінального провадження встановлено, що одним із його "прямих контактів" був перший заступник п'ятої служби ФСБ РФ генерал-лейтенант Георгій Грішаєв. Відповідне листування знайдено у телефоні підозрюваного.
За вказівкою окупантів Молчанов та його "колеги" займалися виправдовуванням російської агресії, дискредитацією України на міжнародній арені та розхитуванням внутрішньої ситуації в країнах-партнерах нашої держави.
Сам Молчанов організовував на території ЄС вуличні акції в інтересах кремля, де закликав до згортання міжнародної підтримки України.
Керував цією діяльністю особисто Віктор Медведчук. Зокрема, він погодив створення організації Другая Украина безпосередньо з путіним, після чого очільник кремля доручив ФСБ координувати цей проєкт.
Далі Медведчук власноруч сформував "штат" прокремлівського об’єднання, до якого увійшли топменеджмент і пропагандисти підсанкційних телеканалів екснардепа. Більшість з них виїхала до РФ на початку повномасштабної війни.
За вказівками Медведчука вони готували та поширювали антиукраїнський контент через підконтрольні Телеграм-канали, відеохостинг Ютуб та зарубіжний рупор кремля Голос Європи (Voice of Europe), щодо якого, завдяки співпраці СБУ та правоохоронців Чехії, у 2024 році ЄС запровадив санкції.
Після виходу таких повідомлень їх миттєво підхоплювали кремлівські пропагандисти для масового тиражування на своїх інформресурсах.
Також встановлено, що Медведчук особисто займається фінансуванням злочинної організації і для цього тісно взаємодіє з адміністрацією путіна та урядовими структурами РФ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили про підозру Медведчуку та його "підлеглим", які переховуються в Росії. Серед них:
- Денис Жарких
- Артем Марчевський
- Роман Коваленко
- Руслан Калинчук
- Ян Таксюр
- Юрій Дудкін
- Руслан Коцаба
- Наталія Хорошевська
- Богдан Гіганов
- Олег Ясинський
- Олександр Лазарєв
Злочини фігурантів кваліфіковано одразу за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, вчинені у складі організованої злочинної групи);
- державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану;
- колабораційна діяльність;
- порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, вчинені у складі організованої злочинної групи;
- виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників, вчинене у складі організованої злочинної групи.
Затриманому соратнику Медведчука Кирилу Молчанову окремо повідомлено про додаткову підозру за фактом роботи на ворожі спецслужби. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Російські економісти підтвердили, що атаки України на нафтопереробні заводи та порти завдали серйозної шкоди енергетичному сектору й бюджету РФ, створивши критичний тиск на економіку агресора.
Президент Володимир Зеленський оголосив старт реформи армії, яка передбачає значне підвищення зарплат та спеціальні контракти для піхотинців із виплатами до 400 тисяч гривень, наголосивши на принципі справедливості та підтримки тих, хто воює на передовій.
Президент Володимир Зеленський заявив, що країна разом із союзниками створює комплексну систему оборони, яка має стати щитом проти ворожих ударів і гарантією безпеки для громадян.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Кремль живе у світі ілюзій та пропаганди, і наголосив на необхідності повернути російське суспільство до усвідомлення правди про війну та її наслідки.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розробляє систему поетапної демобілізації, яка має бути прозорою та справедливою, забезпечуючи повернення військових до мирного життя без шкоди для обороноздатності країни.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон допоміг Європі у питанні України, але союзники не приєдналися до Америки у війні з Іраном, залишивши США сам-на-сам із конфліктом.
Президент Володимир Зеленський заявив про створення системи протидії нелегальному експорту зерна Росією, наголосивши, що Україна разом із партнерами зупинить “тіньовий флот”, який фінансує війну.
Європарламент ухвалив резолюцію про створення спеціального міжнародного трибуналу, який має притягнути керівництво Росії до відповідальності за злочин агресії проти України, а також забезпечити компенсації жертвам війни.
Президент США Дональд Трамп заявив, що саме фінансова допомога Джо Байдена у розмірі $350 мільярдів стала причиною продовження війни в Україні, назвавши це “божевіллям” і звинувативши союзників у бездіяльності.
Глава дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що Європа не повинна просити Росію про переговори, а має змусити її сісти за стіл реального діалогу. Вона наголосила, що Кремль не демонструє готовності до миру, тому завдання європейських країн — поставити Москву в таке становище, де вона буде змушена говорити серйозно.
Російські економісти підтвердили, що атаки України на нафтопереробні заводи та порти завдали серйозної шкоди енергетичному сектору й бюджету РФ, створивши критичний тиск на економіку агресора.
Президент Володимир Зеленський оголосив старт реформи армії, яка передбачає значне підвищення зарплат та спеціальні контракти для піхотинців із виплатами до 400 тисяч гривень, наголосивши на принципі справедливості та підтримки тих, хто воює на передовій.
Президент Володимир Зеленський заявив, що країна разом із союзниками створює комплексну систему оборони, яка має стати щитом проти ворожих ударів і гарантією безпеки для громадян.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Кремль живе у світі ілюзій та пропаганди, і наголосив на необхідності повернути російське суспільство до усвідомлення правди про війну та її наслідки.