Символічне прощання з Коломойським, – політтехнолог спрогнозував перестановки у Кабміні Шмигаля
За даними КМІС, в жовтні рейтинг президента просів одразу на 8%. Як за допомогою кадрових рішень, Офіс президента збирається виправити рейтингові провал президента, розповів заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.
"Свіжа соціологія з відкатом рейтингу штовхає Володимира Зеленського до рішучих кадрових змін. Логіка тут проста. Глава держави демонструє свою силу й таким чином намагається врятувати президентський рейтинг, пропонуючи виборцям "офірних цапів-міністрів", яких можна зробити винним в усіх провалах влади", – зазначив Голобуцький.
До того ж, вважає політтехнолог, "кадровою темою" влада думає перебити й інші скандали останніх тижнів: офшори, "вагнергейт" та критичну ситуацію з тарифами. Заява про відставку міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського стала першим кроком в кадрових ротаціях в уряді. На черзі, як мінімум, ще п'ятеро кандидатів на вихід.
"За моїми даними, відставка чекає на міністра юстиції Дениса Малюську, який замість вдосконалення юридичних сервісів намагається заробляти на тюрмах та СІЗО. Є багато претензій до міністра оборони Андрія Тарана, котрий не спромігся налагодити державне оборонне замовлення. Так й не дочекалися реформ оборонпрому від міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського. У міністра Кабміну Олега Немчінова не склалися взаємини з прем'єром Денисом Шмигалем. Останні дні перебуває на посаді міністра культури Олександр Ткаченко. Тут навіть варто говорити не лише про провали у роботі, яких вистачало, але й про символічне прощання з олігархом Ігорем Коломойським", – підкреслив Голобуцький.
Політтехнолог підсумував, що після переформатування уряду Офіс президента розпочне ротацію в регіонах. За його інформацією, вже формуються списки очільників облдержадміністрацій, котрі не втримаються на своїх посадах навіть до кінця осені.
Нинішня адміністрація США налаштована досягти мирних домовленостей щодо України будь-якими засобами, адже, з одного боку, для президента Дональда Трампа це важливо в контексті майбутніх виборів, а з іншого - він хоче нормалізувати відносини з Росією.
В ніч на 1 січня РФ запустила по території України понад 200 ударних дронів. Їхньою ціллю була українська енергетика.
Мирна угода між Україною та Росією, ймовірно, не в усьому буде справедливою. Про це у новорічному зверненні до народу Фінляндії заявив президент країни Александр Стубб.
Зеленський анонсував збори начальників штабів для обговорення гарантій безпеки Україні
Для внутрішньої політики України завтра, 2 січня, буде важливий день. Деталі поки що невідомі.
Глава дипломатії ЄС Кая Каллас звинуватила Росію в прагненні зірвати мирний процес поширенням заяв про нібито українську атаку на резиденцію Володимира Путіна у Новгородській області.
Володимир Путін наказав у 2026 році розширити так звану "буферну зону" на північному сході України. Мова про Сумську та Харківську області, що межують із Росією. Про це заявив начальник Генерального штабу ЗС РФ Валерій Герасимов, повідомило Reuters.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що глава США Дональд Трамп пообіцяв підтримати Україну засобами протиповітряної оборони після ознайомлення з "ситуацією".
У 2025 році президент Володимир Зеленський здійснив 59 візитів до 25 країн, прийняв в Україні майже 100 глав іноземних держав та урядів.
Секретар РНБО Рустем Умєров розповів, що доповів президентові про результати телефонної розмови з американськими та європейськими партнерами.
Нинішня адміністрація США налаштована досягти мирних домовленостей щодо України будь-якими засобами, адже, з одного боку, для президента Дональда Трампа це важливо в контексті майбутніх виборів, а з іншого - він хоче нормалізувати відносини з Росією.
В ніч на 1 січня РФ запустила по території України понад 200 ударних дронів. Їхньою ціллю була українська енергетика.
Мирна угода між Україною та Росією, ймовірно, не в усьому буде справедливою. Про це у новорічному зверненні до народу Фінляндії заявив президент країни Александр Стубб.
Зеленський анонсував збори начальників штабів для обговорення гарантій безпеки Україні