"Спроба відволікти від "Досьє Пандори", – політолог пояснив дивні заяви Зеленського в Трускавці
У неділю, 3 жовтня, президент Володимир Зеленський зробив кілька резонансних заяв під час спілкування з фракцією "Слуга народу" у трускавецькому готелі Rixos Prykarpattya. Навіщо глава держави говорив вкрай неоднозначні речі, розповів заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.
Насамперед Зеленський ще раз підтвердив свою інформацію, яку він озвучив у червні цього року в інтерв'ю телеканалу 1+1 про зрив операції щодо "вагнерівців". "Моє обговорення питання вагнерівців було з Лукашенком телефоном, це правда. Я йому сказав: там у вас бойовики, й у нас є інформація", – сказав Зеленський.
Президент подав як своє особисте досягнення надання РНБО функцій карального органу, якому для ухвалення рішення не потрібна судова система. "РНБО був реальний орган? Він працював до мене? Та всі казали, що це кладовище. Немає куди дівати міністрів, не можна їх просто звільнити, треба їх туди відправляти. І тут запрацював орган, й так виглядає, начебто, а що вони собі дозволяють? Неправильно це? Різні фінансові групи, олігархи, державні зрадники бояться, щодня кожен відчуває тиск. І люди оцінили це, суспільство повірило", – підкреслив Зеленський.
З решти слів президента у Трускавці можна виділити заяву про бажання залишатися на посаді президента, поки не будуть виконані усі передвиборчі обіцянки. Експерти вбачають у цьому натяк на "довічне" президентство за прикладом Володимира Путіна та Олександра Лукашенка. Також глава держави фактично зізнався в особистих мотивах відставки спікера парламенту Дмитра Разумкова, зокрема, через те, що голова Верховної Ради лише виконав свої посадові обов'язки, коли видав ОПЗЖ підписні листи за імпічмент Зеленського тощо.
Олексій Голобуцький вважає, що така концентрація неоднозначних заяв на один виступ президента змушує запідозрити, що це була не надто вдала спроба відволікти увагу від масштабного виливу компромату особисто на Зеленського через опубліковане у The Guardian міжнародне розслідування "Досьє Пандори", де, зокрема, йдеться про виведення до офшорів десятків мільйонів доларів фірмами близькими до президента.
"Як ви собі уявляєте офіційну співпрацю США з особою, що особисто фігурує в матеріалах розслідувань щодо дуже масштабного відмивання грошей? Плюс у схемі задіяні ще й теперішні посадовці, яких привів до влади Зеленський. Україна тепер виглядає для всього світу як "держава, де при владі команда, що відмиває гроші олігарха". Які кредити, яка реструктуризація міжнародного боргу, яка фінансова допомога? Це непристойно для світових демократій", – підсумував Голобуцький.
Нагадаємо, ASPI news повідомляло про найголовнішу перемогу року, за версією Володимира Зеленського. Також ми писали, що президент не проти встигнути виконати всі свої передвиборчі обіцянки за одну каденцію.
Україна та Сполучені Штати можуть суттєво поглибити стратегічну співпрацю, оскільки дедалі більше стають взаємно необхідними партнерами не лише у сфері безпеки, а й у розвитку оборонних технологій, промисловості та економіки.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання повернення тимчасово окупованого Криму наразі не обговорюється безпосередньо в межах мирного переговорного процесу.
Керівник Офісу президента України Кирило Буданов повідомив про досягнення важливих домовленостей під час зустрічі української та американської делегацій у Білому домі.
Президент України Володимир Зеленський почав поступово знаходити спільну мову з частиною американського політичного руху MAGA, який тривалий час критично ставився до підтримки Києва.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація на фронті змінилася на користь України, а Росія втратила стратегічну ініціативу.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що попри значні втрати російської армії та дедалі складніше становище Кремля, Володимир Путін не демонструє готовності припинити бойові дії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що президент США Дональд Трамп прагне якнайшвидшого завершення війни, однак головною перепоною для мирного процесу залишається позиція Кремля.
Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Сполучених Штатів провів переговори з керівництвом американської оборонної корпорації Lockheed Martin. Головною темою зустрічі стало розширення військово-технічного партнерства, запуск спільного виробництва сучасного озброєння та обмін технологіями, які мають зміцнити обороноздатність України.
Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Сенату США підтримати процедурне голосування за законопроєкт про нові масштабні санкції проти Росії.
Президент України Володимир Зеленський узяв участь у церемонії прощання з американським сенатором Ліндсі Гремом у столиці США. Похорон державного рівня зібрав керівництво Сполучених Штатів, сотні законодавців і світових лідерів, ставши не лише актом пошани до впливового політика, а й символом його багаторічної підтримки України.
Україна та Сполучені Штати можуть суттєво поглибити стратегічну співпрацю, оскільки дедалі більше стають взаємно необхідними партнерами не лише у сфері безпеки, а й у розвитку оборонних технологій, промисловості та економіки.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання повернення тимчасово окупованого Криму наразі не обговорюється безпосередньо в межах мирного переговорного процесу.
Керівник Офісу президента України Кирило Буданов повідомив про досягнення важливих домовленостей під час зустрічі української та американської делегацій у Білому домі.
Президент України Володимир Зеленський почав поступово знаходити спільну мову з частиною американського політичного руху MAGA, який тривалий час критично ставився до підтримки Києва.