США не готують план на випадок масової евакуації американців з України, – Білий дім

У Білому домі запевняють, що постійно оцінюють безпекову ситуацію в Україні. Водночас, США не готують планів масової евакуації своїх громадян з України.
США постійно оцінюють безпекову ситуацію в Україні та готуються до низки непередбачуваних обставин. Про це повідомляє The Hill, з посиланням на неназваного представника американської адміністрації.
"Ми постійно оцінюємо безпекову ситуацію, що змінюється, і готуємося до низки непередбачених обставин, як ми завжди це й робили, але для ясності: ми не проводимо планування масової евакуації американських громадян з України", - заявив чиновник з Білого дому.
Зі свого боку, представник Пентагону Джон Кірбі підтвердив, що військові США, які перекидаються до Європи, у разі, якщо це потрібно, можуть допомогти в евакуації американських громадян, не з'являючись при цьому на українській території. "Вони могли б надати деяку підтримку евакуації, перебуваючи на польському боці кордону", - сказав він.
Раніше президент у лютому США Джо Байден говорив про те, що для американських громадян повернення з України стало б мудрим рішенням. Також адміністрація Байдена неодноразово закликала своїх громадян залишити країну у зв'язку з загрозою вторгнення.
У середу видання The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників повідомляло, що в Білому домі нібито схвалили план, згідно з яким війська, які перебувають у Польщі, мають допомогти американським громадянам з евакуацією. Йдеться, як зазначає видання, про логістичну підтримку, про створення КПП на кордоні Польщі з Україною, а не про відправку військових літаків до України.
Нагадаємо, в Пекіні відбулася зустріч Путіна та Сі Цзіньпіна. За її підсумками лідери РФ і Китаю виступили із заявою, зокрема щодо НАТО та "гарантій безпеки" в Європі. Раніше перший віце-спікер Ради Федерації Андрій Турчак заявив, що РФ має зайнятися постачанням окремих видів озброєння для "Л/ДНР". Також ASPI news повідомляло, що заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков висловив сподівання, що НАТО усвідомлює небезпеку заведення в глухий кут діалогу щодо вимог Москви. Він заявив, що воєнно-політичний блок повинен зробити крок назустріч вимогам РФ. У разі невиконання певних пунктів представники Москви не називають, які саме кроки мають намір здійснювати проти інших держав.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку нової оборонної домовленості з однією з європейських країн. Відповідну новину планують оголосити вже наступного тижня.
Президент США Дональд Трамп на спільному брифінгу з президентом Аргентини Хав'єром Мілеєм у Білому домі заявив, що очікує в п'ятницю прибуття президента України Володимира Зеленського і мова піде про ракети Tomahawk.
В Одесі з'явиться військово-цивільна адміністрація. Це необхідно для посилення оборони та підтримки міста. Про це йшлося у звернення президента України Володимира Зеленського.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив про зустріч української урядової делегації з представниками оборонних гігантів Lockheed Martin і Raytheon.
Президент США Дональд Трамп, який ще в липні говорив, що закінчення війни в Україні допоможе йому потрапити в рай, змінив свою думку.
Президент Володимир Зеленський звернувся до учасників Парламентської асамблеї НАТО, яка проходить у Любляні. Український лідер наголосив, що після численних жертв війна на Близькому Сході нарешті закінчується.
Cпеціальний представник президента США Стів Віткофф нічого не знав про Росію і її очільника Володимира Путіна, але проводив з ним зустрічі по п'ять годин. Про це сказав президент США Дональд Трамп під час виступу в ізраїльському Кнесеті.
Президент США Дональд Трамп закликав свого спецпосланця Стіва Віткоффа після завершення конфлікту в Газі сконцентруватися на вирішенні питання російсько-української війни.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має кілька варіантів фінансування можливої передачі крилатих ракет Tomahawk, якщо США нададуть згоду на їхнє постачання.
Президент України Володимир Зеленський очікує, що наступні один-два російські обстріли можуть спричинити дефіцити в українській енергетиці, які вимагатимуть імпорту електроенергії.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку нової оборонної домовленості з однією з європейських країн. Відповідну новину планують оголосити вже наступного тижня.
Президент США Дональд Трамп на спільному брифінгу з президентом Аргентини Хав'єром Мілеєм у Білому домі заявив, що очікує в п'ятницю прибуття президента України Володимира Зеленського і мова піде про ракети Tomahawk.
В Одесі з'явиться військово-цивільна адміністрація. Це необхідно для посилення оборони та підтримки міста. Про це йшлося у звернення президента України Володимира Зеленського.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив про зустріч української урядової делегації з представниками оборонних гігантів Lockheed Martin і Raytheon.