Трамп ще до інавгурації готовий стати посередником між Україною та Росією – Орбан
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп у разі своєї перемоги на виборах, які відбудуться 5 листопада 2024 року, одразу готовий стати посередником на мирних переговорах між Україною та Росією.
Про це прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав у листі до голови Європейської ради Шарля Мішеля. Цей документ з'явився у розпорядженні німецького видання Bild. У вступному слові Орбан пише: "Нижче ви знайдете узагальнену оцінку моїх нещодавніх переговорів з лідерами України, Росії, Китаю, Туреччини та президентом Дональдом Трампом, а також деякі пропозиції для вашого розгляду".
Далі у листі, який займає півтори сторінки, угорський лідер перераховує десять пунктів, а про війну в Україні зазначає наступне: "Загалом можна констатувати, що інтенсивність військового конфлікту радикально зросте в найближчому майбутньому".
Орбан, зокрема, закликає до переговорів з Китаєм про "мирну конференцію", відновлення дипломатичних відносин з РФ і до "політичного наступу" на Глобальний Південь, "повагу якого ми втратили через нашу позицію щодо війни в Україні".
Він також описав свої переговори в США, які відбулися до замаху на Трампа. Орбан критикує Джо Байдена. "Чинний президент докладає величезних зусиль, щоб залишитися в гонці. Очевидно, що він не в змозі змінити нинішню провійськову політику США, і тому не можна очікувати, що він почне нову політику", — зазначив прем'єр-міністр Угорщини.
Орбан заявив, що "з упевненістю може сказати, що одразу після перемоги на виборах Трамп не буде чекати до своєї інавгурації, а відразу буде готовий виступити в ролі мирного посередника". За його словами, "він має для цього детальні та обґрунтовані плани".
Однак угорський прем'єр також попереджає, що перемога Трампа на виборах дорого коштуватиме ЄС. "Я більш ніж переконаний, що в разі ймовірної перемоги президента Трампа фінансовий тягар між США та ЄС суттєво зміниться на користь ЄС, коли йдеться про фінансову підтримку України", — зауважив він.
Адміністрація президента США Дональда Трампа опинилася в центрі гострого конфлікту з демократами через положення нового санкційного законопроєкту проти Росії.
Російська армія змінила підхід до нанесення масованих ракетних атак, прагнучи максимально ускладнити роботу української протиповітряної оборони.
Війна Росії проти України не може вважатися завершеною, доки держава не відновить свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах 1991 року.
Колишній посол США в Росії Майкл Макфол заявив, що лише президент Сполучених Штатів Дональд Трамп сьогодні має реальні важелі впливу на російського лідера Володимира Путіна.
Співзасновник і головний конструктор компанії Fire Point Денис Штілерман заявив, що після завершення випробувань двигуна перші тестові пуски можуть розпочатися вже найближчими місяцями, а в перспективі нова зброя дозволить діставати військові об'єкти на території Росії, включно з районом Москви.
У російських силових колах обговорюють можливість запровадження воєнного стану після виборів до Державної думи.
Сполучені Штати під час засідання Ради Безпеки ООН закликали Україну та Росію скористатися можливістю для досягнення справедливого миру й припинення бойових дій.
Міністерство закордонних справ Росії заявило про готовність до дипломатичного врегулювання війни проти України, закликавши повернутися до так званого «духу Анкориджа».
Президент США Дональд Трамп під час майбутньої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським планує зосередитися на перспективах завершення війни та подальшому мирному процесі між Києвом і Москвою.
У Кремлі жорстко відреагували на заяву президента України Володимира Зеленського про підготовку Росії до перекидання ще 30 тисяч військових із Північної Кореї. Речник російського лідера Дмитро Пєсков відмовився коментувати інформацію української розвідки та заявив, що Київ не має права говорити про плани Москви.
Адміністрація президента США Дональда Трампа опинилася в центрі гострого конфлікту з демократами через положення нового санкційного законопроєкту проти Росії.
Російська армія змінила підхід до нанесення масованих ракетних атак, прагнучи максимально ускладнити роботу української протиповітряної оборони.
Війна Росії проти України не може вважатися завершеною, доки держава не відновить свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах 1991 року.
Колишній посол США в Росії Майкл Макфол заявив, що лише президент Сполучених Штатів Дональд Трамп сьогодні має реальні важелі впливу на російського лідера Володимира Путіна.