Трупи ворогів і майже повністю знищені села - Гайдай про лінію фронту на Луганщині (Фото)
Росія просто завалює лінію фронту тілами своїх солдатів і не рахується ні з якими втратами. Водночас загарбники обстрілюють практично всю Луганську область, деякі міста та села практично повністю знищені.
Російські окупанти провалили спробу штурму Сєвєродонецька та повернулися до тактики випаленої землі: знищують цілі житлові квартали, стріляють по мирним мешканцям. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у інтерв'ю LIGA.net.
"Тривають безперервні обстріли підконтрольної Україні території. Гатять зі всього, що в них є, хаотично. Переважно шкоди зазнають житлові квартали, лікарні, школи, садочки й об'єкти критичної інфраструктури. Постійна проблема із забезпеченням водою, газом та електрикою. Майстри виїжджають – але часто ремонтувати вже нема чого", - каже Гайдай.
"Найтяжча ситуація у віддалених населених пунктах Гірської громади. Там багато загиблих. Прорватися до людей вкрай важко. Коли до них таки прориваються з гуманітаркою – там люди просто лежать на вулиці. Збирають по 50-60 людей весь час. Жахлива ситуація просто", – додав очільник Луганщини
Гайдай розповів, що разом із волонтерами та громадськими організаціями намагаються вивезти з-під обстрілів людей. Вивозять вдень близько 500 без гуманітарних коридорів, тому що окупанти не дотримуються режиму тиші, вони все одно обстрілюють міста, звідки виїжджають люди. Пробують також завозити продукти у міста, котрі постійно перебувають під обстрілами, однак там люди бояться навіть виходити на вулицю.
Наразі в області вдається утримати позиції: "Іноді у ворога виходить трохи просунутись вперед, але потім його вибивають назад. Тримаємо позиції, поки стратегічні плани наші військові не виконають. А далі ми вже підемо вперед, звільняти наші землі – аж до Луганська", – пообіцяв губернатор.
Гайдай відзначає вкрай низький рівень підготовки противника. Здається, вони навіть зброю в руках тримати не вміють. Але за їх спинами стоять загороджувальні загони і відступати їм нема куди.
ASPI news повідомляло, в Україні щодня о 9.00 вшановуватимуть пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Також ми писали - ворог методично знищує Харків, в місті зруйновано вже понад 600 будинків.
У Росії вже вп’яте заявили про «захоплення» Луганської області, однак цього разу навіть власні громадяни відреагували з обуренням.
Федір Веніславський заявив, що стриманість керівника ОП Кирила Буданова є свідомим стилем роботи, який відповідає його професійному підходу.
В Естонії різко відреагували на заяву президента Володимира Зеленського про можливу загрозу нападу Росії на країни Балтії.
Президент Володимир Зеленський назвав країни, які можуть посилити Європейський Союз у майбутньому.
Президент Володимир Зеленський пояснив, чому Дональд Трамп може бути небезпечним для України та світу.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде шукати всі можливі способи отримати додаткові системи протиповітряної оборони, навіть якщо доведеться домовлятися, міняти чи шантажувати партнерів.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібні надійні гарантії безпеки, які не можуть бути формальними чи декларативними.
Посол України Андрій Мельник жорстко відповів на заяви постпреда Росії Василя Небензі під час засідання Ради Безпеки ООН.
Представники Дональда Трампа планують відвідати Київ найближчим часом. Візит американської делегації має стати важливим сигналом у контексті війни та міжнародної підтримки України.
Посол України Андрій Мельник виступив на засіданні Ради Безпеки ООН, де різко відповів на потік брехні з боку російських представників.
У Росії вже вп’яте заявили про «захоплення» Луганської області, однак цього разу навіть власні громадяни відреагували з обуренням.
Федір Веніславський заявив, що стриманість керівника ОП Кирила Буданова є свідомим стилем роботи, який відповідає його професійному підходу.
В Естонії різко відреагували на заяву президента Володимира Зеленського про можливу загрозу нападу Росії на країни Балтії.
Президент Володимир Зеленський назвав країни, які можуть посилити Європейський Союз у майбутньому.