Україна не планує відкликати позови проти Росії, – міністр

30 грудня 2019, 11:02
556
последние новости в Украине останні новини в Україні

Україна може ініціювати відмову від позову, якщо побачить "якийсь позитив від цього".

Україна не планує відкликати позови проти Росії в міжнародних судах. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

"По судовим процесам, які веде Мін'юст, можу сказати, що таких планів наразі немає", – сказав міністр.

Водночас він додав, що може ініціювати відмову від позову або укладення мирової угоди, якщо побачить "якийсь позитив від цього".

"Наприклад, чи я відмовлюсь від позову в ЄСПЛ по Криму, якщо Росія віддасть Крим? Звичайно ж! Тобто, якщо є якісь мегапозитивні дії по конкретному якомусь кейсу, то можна відкликати. Але на практиці я зараз варіантів таких не бачу", – сказав Малюська.

На питання про те, чи планує Україна подавати нові скарги проти РФ, Малюська відповів, що поки Мін'юст "сфокусований на існуючих справах, тому що жодна з них ще не розглядається по суті, а лише вирішується питання їхньої прийнятності".

Нагадаємо, що Верховний суд Швейцарії прийняв сторону "Укрнафта" в питанні про активи компанії з України в Криму і зобов'язав Російську Федерацію виплатити відшкодування через їхні втрати. Про це повідомляє служба громадських зв'язків компанії.

Згідно з повідомленням, рішенням від 12 грудня 2019 року Верховний Суд Швейцарії залишив без задоволення заяву Російської Федерації про скасування міжнародного арбітражного рішення на користь ПАТ "Укрнафта".

Судове рішення носить остаточний характер і оскарженню не підлягає.

Пізніше перша апеляція "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці з НАК "Нафтогаз" не була задоволена суддівською колегією Суду шведського округу Свеа.
Рішення означає, що суд відмовив у вимозі "Газпрому", і рішення Стокгольмського арбітражного суду не може бути скасовано. Суд не виявив процедурних порушень

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Кабінет міністрів України оприлюднив звіт про свою діяльність за 2019 рік.

14:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Після чергового перенесення судового засідання з приводу зміни запобіжного заходу фігуранту справи по вбивству журналіста Павла Шеремета "група підтримки" написала скаргу на ім'я заступника голови Національної поліції Андрія Крищенка.

14:07, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

"Ми допоможемо людям по обидва боки лінії зіткнення слухати і чути. Вже багато зроблено. Але ще більше роботи попереду".

12:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

До Верховної Ради України надійшов звіт роботи Кабінету міністрів України, який народні обранці планують заслухати в сесійній залі у п’ятницю, 21 лютого.

12:11, Сьогодні

Масштаби тіньової економіки в Україні зашкалюють, – результати дослідження Ernst & Young

17 лютого 2020, 17:46
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Майже чверть ВВП – або 846 млрд гривень – перебуває в тіні, лише 38% малого та середнього бізнесу в Україні надають клієнтам можливість оплати за товари та послуги безготівково.

Четверту частину від офіційного ВВП України, або 846 млрд гривень, становлять тіньові операції. Такими є перші результати дослідження стану тіньової економіки в Україні, що провела компанія Ernst & Young у рамках укладеного Меморандуму про співробітництво з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Національним банком України та Державною службою статистики України, повідомляє у понеділок, 17 лютого, офіційний сайт НБУ.

Згідно з результатами дослідження, більше чверті  (26,2%) обсягу "готівкової тіньової економіки" (це 5,3% ВВП або 190 млрд гривень) – це "наслідкова тіньова економіка", де ініціаторами розрахунку готівкою є обидві стороні – і продавець, і покупець. А решта (73,8%) загального обсягу української тіньової економіки (або 14,4% ВВП – 512 млрд гривень) – це "пасивна тіньова економіка", ініціатором якої є продавець. Стимулювання безготівкових електронних розрахунків має суттєво зменшити саме рівень "пасивної тіньової економіки".

"Завдяки зниженню обсягів тіньової економіки, для функціонування якої необхідний виключно готівковий ресурс, зростатиме і загальний рівень економіки нашої країни. Адже безготівкові кошти залишатимуться в економіці, а отже,  будуть працювати на її розвиток. Зокрема, опосередковано це сприятиме зниженню вартості кредитування населення та бізнесу, подальшому прогресу валютної лібералізації. Від прозорого ведення бізнесу зростатиме також база оподаткування, тобто відбудеться зростання надходжень до державного бюджету", – заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб.

Нагадаємо, що бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький вважає, що за певних умов економіка України може за 15 років досягнути рівня Польщі. Зокрема, Свенчицький впевнений, що Україна може швидше досягти рівня Польщі, ніж це прогнозує Світовий банк. Як відомо, Світовий банк раніше заявив, що зростання української економіки нинішніми темпами дозволить наздогнати Польщу лише через 50 років. 

Також повідомлялося, що за даними Держстату України, товарний експорт України в 1 півріччі 2019 року мав позитивну динаміку. Він виріс на 5,2% і склав 2,450 млрд дол. Частка країн ЄС становить 42% від загального обсягу експорту.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

За підсумками минулого тижня прибутковість банківських вкладів знизилася по всіх валютах.

17:29, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Серед найуспішніших сфер української економіки можна назвати IT-сектор, аграрний сектор, хімічне виробництво та фармацевтика.

13:00, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Державна податкова служба активізує роботу з протидії правопорушенням у сфері виробництва та обігу підакцизної продукції.

12:32, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Голова Державної митної служби Максим Нефьодов розповів про контрабанду тижня, яку зупинили на Одеській митниці.

11:21, Сьогодні