Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл

Сьогодні, 21 листопада, Міністерство освіти і науки України розповіло про Декларацію про безпеку шкіл.
Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл (Safe Schools Declaration) і стала сотою країною, що підтримала положення цього документа. Відповідний лист із підтвердженням участі України підписала міністерка освіти і науки Ганна Новосад. Лист вже відправили офіційними каналами у Міністерство закордонних справ Норвегії.
"Для України честь бути сотою державою, що приєдналася до Декларації про безпеку шкіл. Зараз наша країна знаходиться у надзвичайно складній ситуації збройного конфлікту. Це травмує нас усіх, однак, попри все, одне із основних наших завдань – гарантувати безпеку наших дітей. Школа – це простір довіри і зростання. Діти нормально навчаються лише тоді, коли їх не гнітить страх, особливо страх за своє життя. І надалі ми робитимемо все можливе, щоб кожна українська дитина навчалася у безпечному, інклюзивному середовищі, що дає можливість розкритись таланту кожного учня", – відзначила Новосад.
Повідомляється, що Декларація містить низку зобов'язань для попередження і реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту. У країнах, що приєднались до Декларації раніше, вже розроблені та успішно впроваджуються підходи до імплементації документа.
Країни-підписанти Декларації – це як держави, на території яких немає військових конфліктів, так і ті, де має місце збройна агресія.
За чотири роки з часу відкриття Декларації у багатьох країнах-підписантах відбулися зміни щодо політики держави стосовно освіти у час збройного конфлікту, і їхній досвід може бути цінним для України.
Важливим аспектом приєднання до Декларації є відновлення освітньої інфраструктури, забезпечення психологічної реабілітації учнів, батьків і вчителів, сприяння проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров'я тощо.
Раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки до 5 грудня проведе низку публічних обговорень у 6 регіонах країни, де спільно з батьками, освітянами та управлінцями визначатиме, якою буде реформа дошкільної освіти в Україні.
Володимир Зеленський в коментарі телеканалу Росія 1 розповів чого очікує від нормандського формату.
Міністр у справах ветеранів Оксана Гаврилюк відреагувала на розслідування справи про вбивство журналіста "Української правди" Павла Шеремета в 2016 році.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з прем’єр-міністром Грузії Георгієм Гахарією.
Українським юристам і дипломатам не вдається домогтися компенсацій за майно, що залишилось в анексованому Криму і стягнути нараховані штрафи.