Уряд знову заявляє про початок виділення грантів українським стартапам

2 грудня 2019, 15:56
15
последние новости в Украине останні новини в Україні

За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, проєкти, які відповідають усім вимогам, зможуть отримати на свій розвиток до $75 тис. від Українського фонду стартапів. Прийом заявок від усіх бажаючих уже розпочався, передає кореспондент ASPI.

"Якщо є ідея, є команда, то таких людей потрібно підтримувати, тому що ресурсів у них не вистачає, - заявив прем'єр на презентації проєкту. - Ми хочемо стимулювати таких людей залишатися в Україні. Якщо готові реєструватися в Україні, готові реєструвати в Україні свої продукти - вам сюди".

Гончарук стверджує, що до кінця поточного року фонд обробить перші заявки. У цьому році на фінансову підтримку претендентів передбачено 40 млн грн, в наступному закладено ще 240 млн грн. Загальне фінансування на 2020 рік передбачено на рівні 440 млн грн. з яких на підтримку роботи фонду піде не більше 1,5% коштів.

При цьому грант виділяється на безповоротній основі коштів, а держава не претендує на свою частку прибутку в разі успішної реалізації проєкту. Гроші передбачені на дослідження, тестові зразки і їх випробування в рамках проєктів.

Фінансуватися будуть тільки українські стартапи, що працюють практично у всіх напрямках. Не зможуть брати участь у грантовій програмі проєкти, пов'язані з азартними іграми, виробництвом небезпечних речовин, алкогольних і тютюнових виробів, а також військових і ядерних технологій.

Уряд обіцяє мінімальне втручання держави, прозорі процедури відбору стартапів, мінімум бюрократії і розгляд заявок протягом місяця-двох.

Відбором будуть займатися більше ніж 40 експертів під управлінням семи членів наглядової ради. Співробітники фонду контролюватимуть використання виділених коштів. Наприклад, грант не можна буде використовувати на погашення кредитів або поїздки.

Український фонд стартапів був створений урядом Володимира Гройсмана в 2018 році. Формально його робота почалася в липні 2019 року, але заявки на фінансування фонд почав приймати тільки 2 грудня.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не витримує балансу між захистом української мови та гарантуванням прав мов меншин.

18:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Верховна Рада України ухвалила рішення щодо виділення 200 млн грн з Фонду президента України з підтримки освіти, науки та спорту на завершення будівництва дитячої лікарні Охматдит.  

18:32, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистої відповідальності народних депутатів Олексія Кучеренка та Михайла Волинця для охоронця лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка Євгена Стіпанюка, підозрюваного в пособництві загрозі насильством щодо нардепа Андрія Геруса.

18:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні спеціальна комісія визначила вісім кандидатів на посаду нового голови Національної комісії із запобігання корупції, передає кореспондент ASPI.

18:05, Сьогодні

У Дніпрі школяр написав прощальне послання на дошці та пішов у невідомому напрямку

6 грудня 2019, 20:00
36
последние новости в Украине останні новини в Україні

В одній зі шкіл міста Дніпро учень написав на дошці прощальну записку і пішов, залишивши всі речі в навчальному закладі.

Вчинок дитини переполошив усіх. Вчителі, батьки, шкільне керівництво, поліція міста були змушені кинутися на пошуки школяра, повідомляє 6 грудня "Інформатор".

Згідно з повідомленням, пошуки проходили в оперативному режимі: поліція ідентифікувала всіх, хто навіть мінімально підходив під опис. Треба відзначити, що телефон дитини весь цей час була поза зоною доступу.

Коли телефон знову з'явився в мережі, поліція змогла визначити місцеперебування мобільного за допомогою пеленгатора.

Видання також наводить інформацію, яку називає непідтвердженою, про те, що хлопчик опублікував історію у соціальної мережі в Instagram, де в сльозах йшов вулицею.

"Це допомогло більш точно визначити його місцеперебування — на відео було видно річку", - пише "Інформатор".

Хлопчика незабаром знайшли, проте пояснити причину свого вчинку він не зміг.

За відомостями видання, подальша бесіда з підлітком, відбувалася в одному з відділень поліції міста Дніпро.

последние новости в Украине останні новини в Україні
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

В межах Дніпровської міськлікарні №6 у приміщенні інженерної споруди поліція знайшла тіло чоловіка віком близько 50 років.

17:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Серед країн, які очолюють світовий рейтинг за кількістю пацієнтів,  що страждають на  кір, Україна, Конго, Ліберія, Мадагаскар і Сомалі.

16:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

В столиці 23-річний місцевий мешканець задушив пенсіонерку та запросив на місце злочина жінку, погрожуючи і їй вбивством.

14:52, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Голова правління Центру прав людини (ЦПЛ) Тетяна Печончик поділилася трагічною звісткою: не приходячи до тями, помер волонтер з Бахмута Артем Мірошниченко.

14:38, Сьогодні