Уявна відлига або шанс на друге дихання: іноземні ЗМІ про результати переговорів у Парижі

10 грудня 2019, 11:38
60
последние новости в Украине останні новини в Україні

Західні експерти розійшлися в думці, наскільки продуктивними були переговори в нормандському форматі 9 грудня в Парижі.

Підсумки зустрічі Зеленського і Путіна, опубліковані провідними світовими виданнями вранці, 10 грудня, в огляді західної преси від ASPI.

Libération, Франція

"Надзвичайно позитивний" саміт залишає враження сирого феєрверку. І оголошена відлига виглядає як новий етап заморозки.

Володимир Зеленський, новачок в політиці, приїхав до Парижа, пообіцявши українцям не капітулювати перед своїм російським колегою. Зокрема, намагаючись змінити послідовність, передбачену Мінськими угодами, згідно з якими Україна відновить контроль над своїм кордоном з Росією тільки наступного дня після місцевих виборів і після того як особливий статус для сепаратистських територій Донецька і Луганська буде закріплено в українській Конституції. Заходи, які Київ ніколи не міг вжити, оскільки на карту поставлено його суверенітет. Поки кордон не захищено, Донбас де-факто залишається проникним для вторгнення людей і зброї з Росії.

Путін безтурботно повторив, що досить перечитати Мінські угоди, яких Росія має намір дотримуватися: "Всі пункти взаємопов'язані, і якщо у нас не буде одного, нам доведеться переписати й інші, і ми втратимо все".

Deutsche Welle, Німеччина

"Париж не став Мінськом-3, а у Мінська-1 і Мінська-2 з'явився шанс на друге дихання. Іншими словами, учасники саміту щодо Східної України, який пройшов у понеділок, 9 грудня, в столиці Франції, не погодили нову угоду на заміну Мінських домовленостей, які роками стояли на місці, а домовилися реанімувати старе. "Час застою подолано", - сказала канцлерка ФРН Ангела Меркель.

У той же час сторони не домовилися з двох питань, які президент Зеленський назвав найскладнішими: про передачу Україні контролю над кордоном з РФ і про умови проведення місцевих виборів в "ДНР" і "ЛНР". Обидві сторони визнали наявність розбіжностей.

Розбіжності проявилися і під час пресконференції. Якщо Меркель говорила про те, що Мінські угоди можуть бути "гнучкими", то Путін наполягав на їх неухильному виконанні в записаній послідовності.

В цілому атмосфера на пресконференції була швидше доброзичливою. Підкреслюючи настрій на гармонію, три президента були в схожих чорних краватках. Відповідаючи на питання, чи можна говорити про потепління з українського питання, Володимир Путін відповів: "Я думаю, що так", і нагадав серед іншого про розведення сил на окремих ділянках.

CNN, США

"У Парижі Путін і Зеленський зробили важливий крок, пообіцявши працювати над проведенням місцевих виборів у сепаратистських регіонах Східної України. Але вони втекли від відповіді на гостре питання про те, коли саме можуть відбутися вибори. Президенти як і раніше далекі один від одного в розумінні термінів проведення виборів для визначення статусу території, яка в даний час контролюється сепаратистами.

Також ясно, що зустріч, яка відбулася в понеділок, не вирішила всіх питань. Україна не отримає назад Крим, а Москва вважає, що це питання не підлягає обговоренню. Європа не скасує антиросійські санкції, введені після анексії цього напівавтономного регіону в 2014 році.

Зустріч один на один між Путіним і Зеленським в Парижі не вирішила найважливіші питання про те, хто буде контролювати східний кордон України і коли пройдуть вибори в сепаратистських регіонах. Але вона, принаймні, показала, що двоє лідерів можуть вступити в діалог".

ВВС, Великобританія

Як ВВС сказало джерело, близьке до російської делегації: "Вечеря учасників переговорів сильно затягнулася. Поки журналісти протягом кількох годин чекали початку пресконференції, президенти до останнього за столом продовжували переговори, намагаючись знайти компроміс".

Зеленський діяв відкрито, мабуть, намагаючись всіма силами не дати викрити себе в здачі позицій і капітуляції, про яку говорили учасники протесту напередодні в Києві. Під час переговорів за закритими дверима до журналістів вийшов один із членів української делегації, заступник голови адміністрації президента Кирило

Тимошенко і коротко розповів їм, що відбувається, назвавши атмосферу за столом "робочою".

На відміну від членів української делегації російські представники вважали за краще не реагувати на журналістів, які не менше восьми годин з початку зустрічі чекали її підсумків. Ділитися враженнями про першу за три роки зустрічі голів "Нормандської четвірки" і першої в історії зустрічі Путіна і Зеленського відмовилися посол Росії в Парижі Олексій Мєшков і помічник Путіна Владислав Сурков.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

КСУ 16 січня почав розглядати відповідність Конституції закону №1008.

18:45, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 21 січня, у МЗС прийняли вірчі грамоти.

17:30, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Відповідним законом пропонується збільшити надходження до Фонду розвитку підприємництва.

15:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Глава Республіки Білорусь Олександр Лукашенко повідомив, що частки нафти, яка купується в України, Росії та країн Балтії будуть приблизно рівними.

14:33, Сьогодні

Ставки на депозити в гривнях до літа впадуть: прогноз експертів

21 січня 2020, 22:37
367
последние новости в Украине останні новини в Україні

За прогнозами банкірів, які були озвучені в ході круглого столу " що буде з депозитами в 2020 році?", проведеного "фінансовим клубом", ставки за депозитами в 2020 році будуть знижуватися.

Найпомітніше зниження ставок за валютними депозитами спрогнозував перший заступник голови правління "Індустріалбанку" Михайло Довбенко. Він вважає, що в 2020 році клієнти банків можуть розраховувати на депозити під 1-2% в доларах і під 1% в Євро. Про це повідомляє "delo ua".

Найменш оптимістичними тут виявилися заступник Голови Правління Банку "Форвард" Андрій Прусов і директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Олег Кляпко. На їхню думку, вже до середини літа банки почнуть пропонувати розмістити валютні депозити під ставки близькі до нуля.

Однак, як і у випадку зі ставками валютних депозитів, банкіри розходяться в думці щодо того, наскільки знизяться ставки за гривневими вкладами. Так, якщо Андрій Прусов вважає, що ставки за гривневими депозитами вже до липня можуть бути нижче на 4%, ніж зараз, то Кляпко тут не згоден. "До літа ставки за гривневими депозитами у нас будуть на рівні 12,5%", — говорить він і пояснює це клієнтоорієнтованістю самих банків.

Про цей фактор стримування банків від різкого зниження ставок за депозитами говорить і начальник департаменту роздрібного бізнесу" Глобус Банку " Дмитро Замотаєв. Він прогнозує, що в наступному місяці банки, які вже знизили ставки за депозитами з початку року, знижувати ставки ще більше не будуть. "У наступному місяці перегляду ставок за депозитами не буде так як дуже різкі зниження ставок хвилюючі для клієнтів-вони сприймають це так як ніби до них в кишеню залізли. Зараз ринок повинен звикнутися з тими ставками, які вже введені", - говорить він.

Відзначимо, сьогоднішнє зниження банками ставок за депозитами і кредитами, пов'язують зі зниженням облікової ставки НБУ, яка за минулий рік впала з 15,5% до 13,5%, і, за прогнозами представників самого регулятора, вже в 2020 році може бути на рівні 8%.

Разом з тим, як зазначає Олег Кляпко, зниження ставок за депозитами не завжди залежить від зниження облікової ставки НБУ. "Якщо банк на 90% Роздрібний, то йому необов'язково дивитися на облікову ставку регулятора. Якщо у нього не вистачає ресурсів, але є великий потенціал — він буде тримати ставку", — говорить він.

Поряд зі зниженням облікової ставки НБУ на зниження ставок за депозитами впливає і зниження споживчої інфляції.

Нагадаємо, банківська система України отримала за січень-листопад 59,001 млрд грн прибутку. З 75 банків прибутковими були 70 установ.

Про це повідомляє finclub з посиланням на НБУ.

20 банків отримали 57,29 млрд, або 96,84% прибутку банків. У решти прибуткових установ тільки 3,16% прибутку.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Україна не претендує на створення митного союзу з ЄС, натомість розраховуючи на спрощення митних процедур.

16:03, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Українцям слід  розміщувати кошти на депозитах з поповненням, адже ставки по депозитах знижуються.

15:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Експерти стверджують, що ситуація у країні погіршується у зв'язку з хаотичним розвитком економіки і провалами у роботі уряду.

14:28, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У Нацбанку України поінформували про рішення суддівської колегії Господарського суду Львівської області, ухвалене 16 січня 2020 року, згідно з яким повністю задоволено стягнення на предмет іпотеки, пов'язане з колишнім власником Приватбанку Ігорем Коломойським, ПАТ "Дніпрометалсервіс".

13:37, Сьогодні