В Естонії давати притулок іноземцям будуть за новими правилами

9 жовтня 2019, 12:07
9
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 9 жовтня, преса Естонії повідомила про заяву міністра внутрішніх справ Естонії Марта Хельме про припинення приймати іммігрантів.

Про це міністр і голова партії EKRE Март Хельме заявив на зустрічі в Люксембурзі голів МВС країн-членів ЄС, на якій обговорювалися проблеми міграційної політики.

До тих пір, поки EKRE входить в урядову коаліцію, Естонія не прийматиме іммігрантів, зазначив Хельме в своїй заяві.

Відповідно до публікації, Німеччина, Франція, Італія і Мальта два тижні тому домовилися про добровільну систему, за якою країни, які приєдналися до неї приймають людину, яка просить притулок, протягом чотирьох тижнів після її прибуття в Європу і перевіряють обґрунтованість клопотання, а потім або надають притулок, або висилають іммігранта назад в країну походження.

За словами міністра внутрішніх справ Естонії, більшість європейських країн показали, що приймати мігрантів не хочуть і швидше готові запропонувати тільки технічну допомогу. Також він повідомив, що не буде приєднуватися до цієї ініціативи, хоча Естонія готова надавати технічну та експертну допомогу.

Хельме підкреслив, що в Естонії спостерігається великий наплив іммігрантів з країн колишнього Радянського Союзу і більша частина з них є вихідцями з України.

"Якщо подивитися, то тих, хто клопоче про притулок, прибуває до нас найбільше не з Близького Сходу або Африки, а з України. На другому місці Грузія, потім Молдавія і тільки потім Афганістан і подібні країни", - зазначив Хельме, який не бачить для Естонії можливості прийняти хоча б одного біженця з Африки чи Близького Сходу.

"Все це дуже дорого: адміністративні процедури, забезпечення їм передбачених міжнародним договором посібників, опорних осіб, шкіл для дітей і т.д.", - пояснив він.

За словами Хельме, у Естонії досить проблем з іммігрантами з України, а країни Південної Європи не вважають це проблемою.

Однією з проблем міністр внутрішніх справ назвав ту, згідно з якою українці швидко інтегруються в російські громади в Естонії, що представляє для країни культурну і демографічну проблему.

"Навіть якщо хтось говорить, що це не проблема, то насправді це дуже серйозна проблема. А якщо ми почнемо відкривати ще другий і третій фронт, приймати з Латинської Америки, Венесуели, Близького Сходу і ще з західно-африканських країн на південь від Сахари, то нам сил не вистачить", - вважає міністр внутрішніх справ.

За його словами, позицію Естонії потрібно до всіх донести дуже чітко, щоб запобігти напливу тих іммігрантів, яких в країні не в змозі прийняти.

"До тих пір поки ми, тобто EKRE, входимо в уряд, Естонія приймати іммігрантів не буде", - підкреслив лідер консерваторів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 січня, стало відомо, що Албанія готова укласти угоду про вільну торгівлю з Україною.

15:51, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Вадим Пристайко на брифінгу в Києві розповів про плани щодо подальшого розведення сил на Донбасі, ролі України в процесі імпічменту Трампа і поїздці Зеленського до Оману.

14:50, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Видання The Wall Street Journal повідомило, що колишній голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров брав участь у фінансуванні проєкту нерухомості соратника особистого адвоката президента США Лева Парнаса.

14:22, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Нововведенням пропонується зробити автоматичний збір інформації з уже наявних реєстрів і автоматично відправляти ці дані в військкомати.

13:01, Сьогодні

У Мінсоцполітики розповіли про пільги та субсидії на комуналку

20 січня 2020, 16:14
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Система соціальної підтримки в Україні при оплаті комунальних послуг поділяється на пільги та субсидії, заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі програми "Сніданок з 1+1". 

"Монетизація субсидій у нас почалася ще на початку 2019 року і, в принципі, була опрацьована протягом 2019 року. Пільги – це система підтримки, яка базується на визначених категоріях. Тобто, це діти війни, учасники війни, учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, чорнобильці і так далі. Тобто, все, що пов’язано з набуттям статусу. Субсидії – це допомога, яка базується на майновому і матеріальному стані", - сказав Музиченко.

Заступник міністра розповів, що домогосподарство, яке має низький дохід – виплачує необхідну суму, а решту за нього сплачує держава. Він додав, що із жовтня влада приступила до другого етапу монетизації загалом всієї системи – монетизації пільг.

Музиченко також підкреслив, що люди можуть обирати пільгу чи субсидію.

"Якщо ми говорим, допустимо, про пільгу "дитина війни", то це 25% знижки. Тобто, 75% рахунку оплачує людина. Якщо вона звернеться за субсидією – з середньою пенсією на рівні 2,5-3 тисячі гривень, то вона буде сплачувати всього-на всього відсотків 20-15, 10-12 від свого доходу", - додав Музиченко.

Раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що у 124 містах України 131 підприємство теплокомуненерго здійснили перерахунок та знизили платіжки за тепло і гарячу воду до 30%.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

За грудень кількість безробітних осіб в Україні збільшилась на 15%.

15:50, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 20 січня, стало відомо, що світова економіка буде рости швидше 3% на рік

https://aspi.com.ua/news/ekonomika/u-mvf-poyasnili-chomu-zmicnilas-grivnya

15:36, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Протягом 2019 року до порушників правил обігу підакцизних товарів застосовано фінансові санкції на загальну суму 290,5 млн грн.

15:14, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У 124 містах України 131 підприємство теплокомуненерго здійснили перерахунок та знизили платіжки за тепло і гарячу воду до 30%.

13:21, Сьогодні