Всі на вибори! 25 жовтня в Україні пройдуть вибори адміністрації об’єднаних громад
Насправді, лише небагатьом громадянам відомо, що з 2015 року всі обласні та селищні інфраструктурні об’єкти ремонтуються, будуються та вводяться в експлуатацію за рахунок місцевих бюджетів, які формують об’єднані територіальні громади на місцях. Це був перший і найголовніший пункт децентралізації.
25 жовтня 2017 року по всій Україні, окрім окупованих територій, пройдуть вибори депутатів селищних, сільських та міських рад об’єднаних територіальних громад. Всього вибори призначено у 202 об’єднаних територіальних громадах країни.
Вибори 29 жовтня – найбільші в Україні за останні два роки. Зокрема, за кількістю осіб, які обираються та які можуть проголосувати. Загалом буде обрано 674 депутати міських рад, 1514 – селищних рад, 2318 – сільських, 25 – міських голів, 61 – селищний голова, 115 – сільських голів.
Участь у виборах можуть взяти понад 1,3 млн виборців.
Варто зауважити, що напередодні виборів ЦВК змінила підхід до визначення дати перших виборів. Відтепер всі перші місцеві вибори призначатимуться двічі на рік – на останню неділю квітня та останню неділю жовтня.
Кого обиратимуть?
Обиратимуть ДЕПУТАТІВ ради об’єднаної територіальної ради.
ГОЛІВ об’єднаної територіальної ради.
СТАРОСТ (на строк повноважень ради об’єднаної тер громади). Старостою стає кандидат, який набрав найбільше голосів.
Варто зауважити, що до сьогодні зустрічаються порушення у процесі виборів голів та депутатів територіальної громади. Адже багатьом громадянам, через низьку поінформованість про норми закону не відомо, що голова ради і депутат ради не може об’єднувати одна і таж сама особа.
Важливість цих виборів важко переоцінити, адже саме через формування керівництва територіальних громад буде завершено ключовий етап реформи у рамках децентралізації влади.
Обираючи депутатів ради об’єднаної громади, варто звернути увагу на повноваження цих осіб.
Депутати будуть відповідати за: Планування економічного та культурного розвитку громади.
Формування бюджету та тлумачення інвестицій, передбачених на розвиток місцевої інфраструктури (ремонт доріг, забезпечення поштових та телефонних послуг).
Встановлення нових промислових, торгових об’єктів на території об’єднаної громади.
Організація пасажирських перевезень на території громади.
Організація медичного обслуговування та харчування у закладах освіти.
Також для представлення інтересів села чи селища, у виконавчому комітеті ради об’єднаної громади впроваджується посада старости. Староста стає членом виконавчого комітету і буде вирішувати наступні питання:вносити на розгляд пропозиції щодо розвитку села чи селища, надавати допомогу у підготовці документів до органів самоврядування, контроль за розпорядженням майна громади, розташованим у селі чи селищі. Також староста буде приймати скарги від жителів про стан довкілля, об’єктів інфраструктури та про порушення громадського порядку.
Посада старости передбачає оформлення робочого місця на території села чи селища та фіксований графік прийому громадян.
Як вже було сказано, реформа місцевого самоврядування передбачає передачу повноважень і ресурсів (тобто коштів) об’єднаним територіальним громадам. Відтепер більше грошей залишатиметься на розвиток села, селища, міста. Джерелом доходів об’єднаної тер громади є:
60 % податку на доходи фізичних осіб.
25 % екологічного податку.
5 % акцизного податку з реалізації підакцизних товарів.
100 % податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності.
100 % єдиного податку.
100 % податку на майно (нерухомість, земля, транспорт).
Тож, відтепер, коли селянин чи мешканець міста, в чергове, захоче звинуватити парламент, прем’єр-міністра та особисто президента країни у безладі, який відбувається у межах власного села чи міста, хай спочатку запитає себе, що він зробив для розвитку власного селища, за кого він віддав свій голос на виборах та чому депутати та голова об’єднаної громади неспроможні виконати свої обов’язки.
Тож контролюйте діяльність ваших обранців – вони покликані представляти ваші інтереси!
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія нібито наблизилася до одного з найважливіших етапів війни проти України.
Після того як під час чергової масованої атаки Росії крилата ракета порушила повітряний простір Польщі, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга невідкладно провів телефонні переговори з очільником польської дипломатії Радославом Сікорським.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що найближчі сто днів можуть стати переломним етапом у російсько-українській війні.
Українська кампанія із системного ураження російської паливної інфраструктури завдала Кремлю одного з найболючіших економічних ударів від початку повномасштабної війни.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що за попередніми даними російські війська під час атаки на селище Радушне у Дніпропетровській області використали балістичну ракету північнокорейського виробництва.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розкрив перші підсумки переговорів із президентом України Володимиром Зеленським.
Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Сполучених Штатів зумів переконати американський політикум, що Україна здатна не лише стримувати російську агресію, а й досягти стратегічного успіху у війні.
Україна має вагому перевагу перед Росією у можливому переговорному процесі, адже саме Київ найбільше прагне справедливого миру, тоді як Кремль досі не демонструє готовності припинити агресію.
Україна змінила підхід до ураження російської енергетичної інфраструктури, зосередившись на об'єктах, які безпосередньо забезпечують Кремль коштами для ведення війни.
Виконувач обов’язків міністра оборони України Євген Хмара заявив, що Київ більше не діятиме за принципом «удар у відповідь на удар».
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія нібито наблизилася до одного з найважливіших етапів війни проти України.
Після того як під час чергової масованої атаки Росії крилата ракета порушила повітряний простір Польщі, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга невідкладно провів телефонні переговори з очільником польської дипломатії Радославом Сікорським.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що найближчі сто днів можуть стати переломним етапом у російсько-українській війні.
Українська кампанія із системного ураження російської паливної інфраструктури завдала Кремлю одного з найболючіших економічних ударів від початку повномасштабної війни.