"Зеленський не чує "Слуг народу", – нардепи розповіли, як розв’яжуть проблему Конституційного Суду (Відео)

Президент пропонує нардепам розпустити Конституційний Суд. У разі, якщо народні обранці не погодяться, Зеленський погрожує оголосити дострокові парламентські вибори.
Наразі у Верховній Раді знаходяться три документи щодо вирішення конституційної кризи. Перший – законопроєкт № 4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" Володимира Зеленського, який він особисто вніс до парламенту 29 жовтня. Документом пропонується рішення КСУ про неконституційність статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання чиновників за недостовірне декларування, вважати таким, що не створює правових наслідків, бо було ухвалено суддями в умовах реального конфлікту інтересів. Також, згідно з законопроєктом, суб'єктам призначення суддів КСУ (президент, парламент, з’їзд суддів) слід невідкладно розпочати процедуру відбору на конкурсній основі нового складу суду.
Ініціатива Зеленського викликала незадоволення Заходу, зокрема Венеціанської комісії та
Органу Ради Європи GRECO (група країн проти корупції). 3 листопада в парламенті проти президентської ініціативи виступили фракції "Європейська солідарність", ОПЗЖ, "Голос" та депутатська група "За майбутнє". За словами голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнка, не всі нардепи з його політичної сили підтримують позицію президента. Так, нардеп Олександра Качура від "Слуги народу" вважає, що пропозиція Зеленського "радикальна" і варто "надати можливість всім фракціям парламенту повернути проблему у правове поле".
При цьому від президента впевнено відмежовується спікер Ради Дмитро Разумков. Нагадаємо, ще 25 жовтня він демонстративно на очах групи журналістів проігнорував анкетування "5 питань президента". Коли в партійному чаті Зеленський опублікував аудіозвернення на підтримку своєї ініціативи, спікер не захотів цього навіть слухати. А під час погоджувальної ради Разумков підтримав ідею повернути норми про електронне декларування за допомогою прийняття відповідних законів. Фактично він підтримав ініціативу, яку озвучували представники "ЄС".
Проте 3 листопада парламент оголосив політичну заяву, яку підписала більшість нардепів, в якій закликали суддів КСУ, котрі скасували частину антикорупційних норм, добровільно подати у відставку. За словами нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка, ця заява може виявитися дієвою. Проте, чи справить враження документ на суддів, наразі невідомо.
Крім того, в парламенті вже підписаний до розгляду законопроєкт про консенсусне голосування КСУ, який подав "Голос" та в розробці якого брав участь Корнієнко (принаймні він сам так сказав). Як пояснив нардеп Ярослав Юрчишин ("Голос"), пропонується ухвалювати всі рішення КСУ шляхом повної згоди не 11, а всіх 18 суддів. Наразі вакантні три суддівські крісла, які можна оперативно заповнити. Якщо хоч один з них буде проти, то рішення не набуває чинності. Ймовірно, цей проєкт депутати підтримають.
Сам Зеленський 2 листопада в ефірі передачі "Свобода слова" на ICTV в скандальному рішенні КСУ звинуватив "проросійські сили та олігархів". Цікаво, що президент вжив словосполучення "За майбах". Так в парламенті неофіційно називають фракцію "За майбутнє", пов'язану з Коломойським. Зрештою, глава держави пригрозив парламенту розпуском, якщо нардепи не підтримають його законопроект про розпуск КСУ.
"Вже самі "слуги" з цього насміхаються, – повідомив парламентський інсайд Юрчишин. – Кажуть, останнім часом на закритих зборах партії Зеленський що три місяці їх розпускає". А Качура заявив, що "для розпуску Верховної Ради наразі немає жодних законних підстав".
За словами Качури, під час зустрічі президента з фракцією "слуг" увечері 2 листопада діалогу не вийшло. Відбувся емоційний монолог Зеленського. Проте нардеп тут же виправдав президента, звинувачуючи у цьому організаторів зустрічі, які призначили невдалий час. Тому що глава держави мав їхати виступати на телебаченні.
Зрозуміло, що загрози президента про розпуск Ради надзвичайно важко виконати. Так, він розпустив в серпні 2019 року Раду VIII скликання. Проте тоді він мав на руках відповідну ухвалу Конституційного суду. Дуже сумнівно, що судді допоможуть Зеленському в нинішніх умовах. Втім, ще один рецепт виходу з конституційної кризи від імені фракції ОПЗЖ висловив нардеп Ілля Кива. "Імпічмент президента та дострокові вибори в парламент", – сказав він.
Також нардеп Юрчишин повідомив, що вже подав заяву на суддів КСУ по 109 статті КК про створення злочинного угрупування з метою захоплення влади. Ця справу вже розслідує ДБР. "Розпуск КСУ – перший крок до узурпації влади, розпуск парламенту – другий. Як поступають з президентами-узурпаторами в Україні, ви знаєте? Переважно такі політики опиняються за межами нашої держави – в Ростові", – підсумував Юрчишин.
Наразі у Верховній Раді триває обговорення заходів щодо боротьби з COVID-19 та низки економічних питань. А о 14:55 Разумков оголосив про закриття чергового пленарного засідання. Ймовірно, що розв’язання проблеми Конституційного суду нардепи відклали на вечір.
СБУ зірвала плани російських спецслужб, які хотіли ліквідувати Дениса Єрмака - брата керівника Офісу президента України. Про це повідомила пресслужба СБУ.
ЗСУ поєднують оборонні дії з активними наступальними операціями на різних напрямках фронту. Для цього створюють і масштабують штурмові підрозділи, заявив головнокомандувач Олександр Сирський на зустрічі з журналістами.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що не можна виключати можливість нового наступу з боку Білорусі. Про це він сказав на зустрічі з журналістами.
Сили оборони все ще контролюють територію близько 90 квадратних кілометрів в Курській області.
Президент Володимир Зеленський зізнався, що втомився від війни. Він запевнив, що готовий залишити посаду, але в цих умовах є найдосвідченішою людиною.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія замовила в Ірану ударні дрони Шахед ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Про це він розповів в інтерв’ю Sky News.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що вступ України в НАТО потрібний і самому НАТО, хоча й визнає, що наразі членство не є можливим. Таке Зеленський сказав в інтерв’ю Sky News.
Наразі Україна переживає складну ситуацію на фронті, але не складнішу, ніж у перші дні повномасштабного російського вторгнення. Втім, у Росії також нема бажаних результатів.
Припинення вогню - це нічия у війні. У випадку з Росією, яка має намір окупувати Україну, це лише шлях до тимчасового заморожування війни. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Sky News.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російський правитель Володимир Путін може атакувати країну-члена НАТО вже у найближчі п’ять років, щоб випробувати міцність Альянсу.
СБУ зірвала плани російських спецслужб, які хотіли ліквідувати Дениса Єрмака - брата керівника Офісу президента України. Про це повідомила пресслужба СБУ.
ЗСУ поєднують оборонні дії з активними наступальними операціями на різних напрямках фронту. Для цього створюють і масштабують штурмові підрозділи, заявив головнокомандувач Олександр Сирський на зустрічі з журналістами.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що не можна виключати можливість нового наступу з боку Білорусі. Про це він сказав на зустрічі з журналістами.
Сили оборони все ще контролюють територію близько 90 квадратних кілометрів в Курській області.