Зеленський підписав закон про незаконне збагачення

Сьогодні, 25 листопада, президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів".
Про це повідомляє Офіс президента.
Завданням закону є відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Документ доповнює Кримінальний кодекс положеннями, які встановлюють кримінальну відповідальність за придбання чиновником активів, вартість яких перевищує 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян його законні доходи. Зокрема, законом пропонується передбачити, що відповідальність за незаконне збагачення настає у разі, якщо придбані чиновником активи більш ніж на 6,5 млн гривень перевищують його законні доходи.
Зазначено, що придбання таких активів карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Також законом запроваджується механізм цивільної конфіскації майна, якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з одного мільйона гривень.
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідає Житомирську область в найближчий понеділок, 9 грудня.
Пресслужба Держбюро розслідувань повідомила, що стороною обвинувачення визнані докази, зібрані під час досудового розслідування, достатніми для складання обвинувальних актів щодо чотирьох підозрюваних у вбивстві дитини в Переяслав – Хмельницькому.
Під час прямого ефіру на політичному телешоу "Свобода слова Савіка Шустера", напередодні найважливішої для України міжнародної зустрічі — зустрічі Нормандської четвірки,- глава держави Володимир Зеленський отримав можливість дати деякі роз'яснення щодо переговорів у Парижі 9 грудня.
Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не витримує балансу між захистом української мови та гарантуванням прав мов меншин.