Зеленський розповів про вибори на Донбасі, Мінських домовленостях та Придністров'ї

10 жовтня 2019, 18:00
15
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 10 жовтня, президент України Володимир Зеленський під час пресмарафону заявив, що вибори в ОРДЛО не відбудуться поки не буде доступ до процесу для Центральної виборчої комісії, а також журналістів і міжнародних спостерігачів. 

Про це повідомляє кореспондент ASPI.

За словами президента, в Мінських домовленості задекларовано проведення виборів перед тим, як Україна отримає контроль над кордоном.

"Єдине складне питання, що ми спочатку проводимо вибори, а потім отримуємо кордон під українським контролем. Я бачу, як по-іншому вирішувати це питання. Тому ми будемо продовжувати саме нашу політику, щоб зовсім по-іншому це вирішувати", - заявив Зеленський.

Під час виборів на Донбасі всі партії, ЦВК і журналісти повинні мати доступ до території ОРДЛО, зазначив президент.

"А хто поїде, якщо там будуть війська. Тоді тільки якщо будуть забезпечені всі питання безпеки, тоді там відбудуться вибори. Ми хочемо журналістів, іноземних спостерігачів. Тому що так мають відбуватися вибори. Якщо ми говоримо про вибори, то за українським законодавством. Якщо не буде доступності ЦВК туди, журналістів з самого початку, якщо ми це побачимо - вони не відбудуться, незважаючи на те, що ми підпишемо. У нас зараз підписані домовленості мінські. І що? Це не про що", - повідомив президент України.

Також президент України порівняв ситуацію на Донбасі з ситуацією в Придністров'ї. 

За його словами, головною відмінністю між Донбасом і Придністров'ям є постріли, які чути на українській території.

"Я б дуже не хотів, щоб конфлікт на Донбасі був заморожений. Я цього не хочу. Я б дуже не хотів, щоб у нас було Придністров'я чи Абхазії. Я не можу гарантувати на 100%, що цього не станеться. Давайте чесно, а зараз? А так і є. Зараз у нас там Придністров'ї. Практично відносин немає. Гуманітарна місія хоч якась є. Єдине що відрізняє Донбас від Придністров'я це те, що у нас лунають постріли. А фізично ми поставимо паркан чи буде яр, це не має значення. Я не хотів би Придністров'я", - заявив Зеленський.

Раніше повідомлялося, що, Зеленський 10 жовтня проводить пресмарафон за участю понад 300 журналістів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, відбувся 20-й з'їзд політичного об'єднання "Самопоміч", в ході якого на пост голови партії була обрана колишня віцеспікерка Верховної Ради України Оксана Сироїд.

18:00, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, Вищий антикорупційний суд у місті Києві обрав запобіжний захід колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки й оборони (РНБО) Олегу Гладковському.  

17:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, прессекретар глави держави Юлія Мендель повідомила про підписання президентом України Володимиром Зеленським 12 законів.

14:02, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 жовтня, президент України Володимир Зеленський затвердив структуру апарату Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). 

18 жовтня, 22:49

У Росії ухвалили законопроєкт про статус "носія російської мови"

19 жовтня 2019, 18:17
10
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 19 жовтня, в Росії опублікований офіційний документ, згідно з яким українці визнані "носіями російської мови".

Про це повідомляється на сайті уряду РФ, в якому перераховувалися рішення, прийняті 17 жовтня 2019 року.

Згідно з проєктом закону, в Російській Федерації передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Білорусі та України, які вільно володіють російською мовою.

"Схвалити проєкт федерального закону "Про внесення змін до статті 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації" та внести його в Державну думу в установленому порядку", - йдеться в повідомленні на урядовому сайті РФ.

При цьому, порядок подачі заяв буде визначатися в російському Міністерстві внутрішніх справ.

Дане рішення має пряме відношення до надання посвідки на проживання в Росії.

Згідно з документом, статус носія російської мови спрощує отримання російського громадянства.

Таким чином, ті, кому присвоєно статус "носія" для отримання російського паспорта нема потреби проживати на території Російської Федерації п'ять років.

У свій час, колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зробив заяву, що всі російські паспорти, які буду видаватися українцям в Україні будуть вважатися недійсними.

Також повідомлялося, що колишній представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в липні зробив заяву, що план Кремля прискореної видачі російських паспортів українцям, які проживають на тимчасово – окупованих територіях Донбасу суперечить Мінськими угодами.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, МНС Росії повідомило про 15 загиблих після прориву дамби в районі населеного пункту Щьотинкіно Курагинського району Красноярського краю на річці Сейба.

17:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, британський парламент через 37 річну перерву проводить засідання у свій "неробочий час".

14:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, в Красноярському краї Російської Федерації стався прорив греблі в золотодобувної артілі в Курагинському районі.

10:37, Вчора