Зеленський відповів на пропозиції Кісінджера про територіальні поступки Росії
Колишній держсекретар Сполучених Штатів Генрі Кісінджер запропонував Україні поступитися своїми територіями Росії. Президент України Володимир Зеленський розкритикував пропозиції екс-держсекретаря США Генрі Кісінджера.
Кісінджер сказав, що Україні слід піти на поступки Росії, зокрема шляхом відмови від частини своєї території. Своє ставлення до такої пропозиції український лідер озвучив ввечері 25 травня у своєму відеозверненні. Зеленського обурило, що у світі можуть звучати подібні пропозиції – враховувати інтереси країни-агресора.
"Незважаючи на тисячі російських ракет, що вдарили по Україні. Незважаючи на десятки тисяч убитих українців. Незважаючи на Бучу та Маріуполь. Незважаючи на зруйновані міста. І, незважаючи на побудовані російською державою "фільтраційні табори", в яких вбивають, катують, ґвалтують і принижують, як на конвеєрі. Росія зробила все це в Європі. Але все одно в Давосі з глибокого минулого виринає, наприклад, пан Кісінджер і каже, що нібито потрібно віддати Росії шматок України, щоб нібито не було відчуження Росії від Європи. Таке відчуття, що у пана Кісінджера не 2022 рік, а 1938. І він думав, що він розмовляє з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені", - сказав він.
Український лідер нагадав, що у реальному 1938 році, коли сім'я Кісінджера рятувалася з нацистської Німеччини, йому було 15 років, тому він усе чудово мав розуміти. "Він усе чудово розумів, і від нього тоді не чули, що треба нібито адаптуватися до нацистів замість того, щоб рятуватися від них чи боротися з ними", - додав Зеленський.
Зеленський додав, що "ми маємо зробити все можливе, щоб у світі з'явилася стійка звичка - брати до уваги Україну". "Великі геополітики завжди не хочуть бачити звичайних людей. Звичайних українців. Мільйони тих, хто власне живе на території, яку вони пропонують обміняти на ілюзію миру. Треба завжди бачити людей. І пам'ятати, що цінності - це не просто слово", - сказав президент.
Війна в Україні змусила країни НАТО кардинально переглянути свої уявлення про сучасний конфлікт та темпи підготовки до можливого протистояння з Росією.
Україна продовжує зміцнювати свої позиції у сфері безпілотних технологій, яка дедалі більше визначає перебіг сучасної війни.
Ексспецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог заявив, що нинішня пауза в переговорному процесі між Києвом і Москвою не означає провалу дипломатичних зусиль.
Російський президент Володимир Путін може готувати масштабну зимову кампанію проти України, сподіваючись використати холодний сезон для посилення тиску на українське суспільство та керівництво держави.
Президент Фінляндії Александр Стубб несподівано відмовився від ідеї представляти Європейський Союз у потенційних переговорах із російським лідером Володимиром Путіним, хоча раніше його ім’я називали серед головних кандидатів на роль європейського посередника.
Україна зробила черговий крок на шляху до членства в Європейському Союзі та залучення нової фінансової допомоги.
Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт "Мадяр" Бровді заявив, що найближчим часом окупований Крим може зіткнутися з серйозними проблемами у сфері логістики та військового забезпечення.
Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про затвердження нової Концепції боротьби з тероризмом в Україні.
Російська влада дедалі важче знаходить бажаючих поповнювати лави армії для війни проти України.
Росія вже зазнала стратегічної поразки у протистоянні з Україною та поступово втрачає статус одного з ключових центрів впливу у світі, тому Кремль дедалі активніше намагається досягти своїх цілей через інформаційні операції та спроби розхитати ситуацію всередині українського суспільства.
Війна в Україні змусила країни НАТО кардинально переглянути свої уявлення про сучасний конфлікт та темпи підготовки до можливого протистояння з Росією.
Україна продовжує зміцнювати свої позиції у сфері безпілотних технологій, яка дедалі більше визначає перебіг сучасної війни.
Ексспецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог заявив, що нинішня пауза в переговорному процесі між Києвом і Москвою не означає провалу дипломатичних зусиль.
Російський президент Володимир Путін може готувати масштабну зимову кампанію проти України, сподіваючись використати холодний сезон для посилення тиску на українське суспільство та керівництво держави.