Згідно із законом Власов не міг просто взяти і звільнити начальників митниць – Володимир Орлов

15 липня 2019, 00:18
481
последние новости в Украине останні новини в Україні

Виконуючий обов'язки голови Державної фіскальної служби (ДФС) Олександр Власов виконав обіцянку дану президенту Володимиру Зеленському на нараді в Одесі і написав заяву на своє звільнення.

Але на скільки справедливий був наїзд президента на Олександра Власова? І чи міг він насправді задовольнити вимогу президента і звільнити керівників митниць в чотирьох областях?

З упевненістю скажу ні, інакше в.о. глави ДФС Власов порушив би закон.

ДФС це не приватна крамничка, тут якщо і звільняють, то за процедурою: спочатку треба скликати комісію, провести службове розслідування в рамках якого зафіксувати всі правопорушення, потім скликати дисциплінарну комісію яка затвердить результати перевірок і тільки після цього підготувати проект рішення про звільнення, який повинен підписати Голова ДФС України або виконуючий обов'язки. І подати підписані документи в правоохоронні органи.

Звичайно Власов знає і розуміє, що він хоч і виконуючий обов'язки, але будь-який звільнений митник зможе оскаржити його рішення і більш того, підняти питання про нелегітимність не тільки рішення про звільнення, а ще й звинуватити Власова в перевищенні службових повноважень.

А справа в тому, що згідно Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» в разі відсутності керівника центрального органу виконавчої влади або неможливості здійснювати свої повноваження з інших причин, його обов'язки виконує один із заступників відповідно до встановленого керівником центрального органу виконавчої влади розподілу обов'язків.

Свого часу Міністр фінансів, Прем'єр-міністр і Кабінет Міністрів перевищили свої повноваження, призначивши Власова (і не тільки) виконувати обов'язки глави ДФС. Донині єдиним легітимним заступником в ГФС є Сергій Білан. Так що начальник Одеської митниці Власов не може звільнити начальника Львівської!

Я більше ніж упевнений, що у правоохоронців задокументовано тисячі епізодів по кожному начальнику митниць західного регіону. Але спочатку треба розібратися хто на яких стільцях сидить і які у кого є повноваження.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, відбувся 20-й з'їзд політичного об'єднання "Самопоміч", в ході якого на пост голови партії була обрана колишня віцеспікерка Верховної Ради України Оксана Сироїд.

18:00, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, Вищий антикорупційний суд у місті Києві обрав запобіжний захід колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки й оборони (РНБО) Олегу Гладковському.  

17:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, прессекретар глави держави Юлія Мендель повідомила про підписання президентом України Володимиром Зеленським 12 законів.

14:02, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 жовтня, президент України Володимир Зеленський затвердив структуру апарату Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). 

18 жовтня, 22:49

У Росії ухвалили законопроєкт про статус "носія російської мови"

19 жовтня 2019, 18:17
10
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 19 жовтня, в Росії опублікований офіційний документ, згідно з яким українці визнані "носіями російської мови".

Про це повідомляється на сайті уряду РФ, в якому перераховувалися рішення, прийняті 17 жовтня 2019 року.

Згідно з проєктом закону, в Російській Федерації передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Білорусі та України, які вільно володіють російською мовою.

"Схвалити проєкт федерального закону "Про внесення змін до статті 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації" та внести його в Державну думу в установленому порядку", - йдеться в повідомленні на урядовому сайті РФ.

При цьому, порядок подачі заяв буде визначатися в російському Міністерстві внутрішніх справ.

Дане рішення має пряме відношення до надання посвідки на проживання в Росії.

Згідно з документом, статус носія російської мови спрощує отримання російського громадянства.

Таким чином, ті, кому присвоєно статус "носія" для отримання російського паспорта нема потреби проживати на території Російської Федерації п'ять років.

У свій час, колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зробив заяву, що всі російські паспорти, які буду видаватися українцям в Україні будуть вважатися недійсними.

Також повідомлялося, що колишній представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в липні зробив заяву, що план Кремля прискореної видачі російських паспортів українцям, які проживають на тимчасово – окупованих територіях Донбасу суперечить Мінськими угодами.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, МНС Росії повідомило про 15 загиблих після прориву дамби в районі населеного пункту Щьотинкіно Курагинського району Красноярського краю на річці Сейба.

17:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, британський парламент через 37 річну перерву проводить засідання у свій "неробочий час".

14:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, в Красноярському краї Російської Федерації стався прорив греблі в золотодобувної артілі в Курагинському районі.

10:37, Вчора