Збірна України не забила пенальті на останніх хвилинах та програла Росії у півфіналі футзального Євро-2022

пт, 02/04/2022 - 20:50
последние новости в Украине останні новини в Україні

Збірна України з футзалу, яка вважалася аутсайдером півфіналу Євро-2022 із Росією, дала справжній бій суперникам. Матч в Амстердамі вийшов жорстким і тримав у напрузі до останніх секунд, але українці не реалізували пенальті та поступилися 2:3.

Україна, яка 17 років не грала у півфіналах чемпіонатів Європи, вийшла емоційно зарядженою на цей принциповий поєдинок. Спочатку це виливалося у велику кількість фолів. Згодом команда Олександра Косенка намацала свою гру, але футзалісти РФ краще використали свої моменти. Про це пише "Обозреватель" у п'ятницю, 4 лютого.

Початок для українців вийшов не надто радісним. Росіяни в перші хвилини пішли вперед, і "синьо-жовті" пропустили вже на 76-й секунді зустрічі. Декілька рикошетів дезорієнтували нашого воротаря, який не встиг відреагувати та відбити м'яч. Гол записали на росіянина Соколова, який пробивав по воротах. До того ж, дуже швидко українці стали набирати командні фоли. Після 10 хвилин першого тайму Сірий, чия участь у матчі була під питанням через пошкодження, грубо перервав атаку суперника та отримав жовту картку та п'ятий фол для команди. Та скосив росіянина так, що Давидова, котрий тримався за руку, повели в роздягальню. Тим часом українці продовжували шукати шляхи до воріт суперника. Гарний шанс забити був у Лебедя, але росіяни відбилися. Варто віддати належне уболівальникам збірної України, які змогли потрапити на трибуни в Амстердамі. Вони ні на хвилину не залишали своєї команди без підтримки. І не обійшлося без пісні про Путіна. Після чого диктор арени українською попросив наших фанатів "припинити пісні неспортивного характеру". На 15-й хвилині першого тайму Росія повела вже 2:0, хоча рахунок був явно по грі. Але тренер збірної України випустив п'ятого польового гравця замість воротаря, наші футзалісти захопилися атакою, втратили м'яч, і росіяни швидко побили по порожніх воротах. Після цього удару врятувала поперечина, але Афанасьєва, який добивав, уже ніхто не зупинив. На щастя, серйозно заведений Євген Сірий із неробочої лівої ноги швидко відіграв один гол. Українці не залишали спроб зрівняти рахунок у час, що залишився до кінця першого тайму, випускали п'ятого польового гравця. Але росіяни відбивалися. І навіть іноді руками. Шикарно за 15 секунд до перерви пробив Лебідь, але збірну РФ врятувала поперечина. Початок другого тайму пройшов на зустрічних курсах, а на 25-й хвилині хорошу комбінацію біля чужих воріт розіграли Корсун та Зварич, але останній вистрілив трохи неточно. У Росії воротам нашої команди погрожував Абрамов, але йому не вистачало точності, або українці встигали блокувати його удари. Проте на 31 хвилині те, що не вдалося Абрамову, зробив Артем Ніязов, який пробив Ципуна - 3:1. І це був уже дуже небезпечний для нас рахунок. Щоб переламати хід матчу, головний тренер збірної України знову вдавався до тактики п'ятого польового гравця. І просто незрозуміло, як не забив за вісім хвилин до кінця другого тайму Зварич, який був за кілька метрів від воріт. Тиск української команди наростав під "Червону руту", яку затягли вболівальники. Росіяни стали стіною біля своїх воріт. Але навіть такий щільний захист не втримав Данила Абакшина. Україна знову підібралася до суперника на відстань одного гола. За три хвилини до кінця другого тайму дуже небезпечно стріляв Шотурма, і сам не зрозумів, як не зрівняв рахунок, схопившись за голову. За 72 секунди до кінця другого тайму Корсун заробив для України пенальті. Але капітан збірної України Шотурма не реалізував свого моменту. І рахунок так і залишився 3:2 на користь росіян, які тепер зіграють у фіналі, а "синьо-жовті" посперечаються за бронзові нагороди.

У другому півфіналі в Нідерландах сьогодні змагатимуться збірні Португалії та Іспанії. Зустріч за третє місце та фінал заплановано на неділю, 6 лютого.

Раніше міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що має досить скромні очікування від виступу українських спортсменів на зимовій Олімпіаді в Пекіні. Гутцацт наголосив, що якщо українці привезуть із Пекіна хоча б одну медаль, то це вже буде гарний виступ. Також ASPI news повідомляло, що на зимовій Олімпіаді-2022 у Пекіні заборонили слово "Росія" і спортсмени виступатимуть під абревіатурою ROC, але розшифровувати це скорочення заборонили, щоб не звучало слово "Russian".