Астрономи всього світу в очікуванні рідкісного явища, до якого залишилося менше ніж місяць

Автор:
368
последние новости в Украине останні новини в Україні

До рідкісного явища, за яким будуть спостерігати всі астрономи Землі залишилося менш як місяць.

Згідно з космічним розкладом, так званий "астрономічний транзит", коли можна буде спостерігати проходження Меркурія по диску Сонця, відбудеться 11 листопада, в понеділок.

"Ввечері 11 листопада 2019 року кожен з нас може стати свідком досить рідкісного астрономічного явища — проходження Меркурія по диску Сонця. Найближча до Сонця планета Меркурій кожні 116 днів опиняється між Сонцем і Землею, але за рахунок значного кута нахилу своєї орбіти до площини екліптики (аж на 7°) Меркурій на небі Землі зазвичай проходить вище або нижче диска Сонця. Проходження по сонячному диску може наступити тільки в нижньому сполученні біля одного з вузлів орбіти Меркурія — в травні або в листопаді. Через витягнутості орбіти Меркурія травневі проходження зустрічаються вкрай рідко, через 13 або 33 роки після попереднього явища", - повідомляється на сайті Астроном.

За рідкісним явищем зможуть спостерігати жителі всієї Північної Америки, Південної Америки, Європи, Африки та Західної Азії.

Подібно сонячному затемненню, транзит — це коли планета проходить прямо між Землею і Сонцем.

Транзити рідкісні й відбуваються приблизно 13 раз на кожні 100 років, а наступний буде аж 13 листопада 2032 року.

Планету Меркурій неозброєним оком побачити неможливо, але треба зазначити, що проходження небесного тіла по диску Сонця в телескоп, не з потужними фільтрами, також не побачиш за потужності світлового випромінювання нашої зірки.

Вчені НАСА попереджають, що оптичні прилади повинен бути оснащений сертифікованим сонячним фільтром, інакше можна завдати непоправної шкоди своїм очам.

Розклад "танцю" Меркурія через сонячний диск:

 • 11 листопада 2019 о 14:20
 • 13 листопада 2032 о 07: 54
 • 7 листопада 2039 о 07: 46
 • 7 травня 2049 о 13:24
 • 9 листопада 2052 в 01:30
 • 10 травня 2062 о 20: 37
 • 11 листопада 2065 о 19: 07
 • 14 листопада 2078 о 12:42
 • 7 листопада 2085 о 12:36
 • 8 травня 2095 о 20: 08
 • 10 листопада 2098 о 06: 18

Крім того, у вівторок, 22 жовтня, жителі Землі можуть спостерігати за піком метеорного потоку Оріоніди, коли в небі можна буде побачити до 25 метеорів на годину.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Увечері 27 травня правоохоронці затримали поліцейського з полку “Київ”, який виявився посібником банди кілерів з Балкан. ЗМІ дізналися подробиці “співпраці”.

10:51, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

В уряді вирішили потурбуватися про долю котів і собак, чиї власники не змогли розплатитися з боргами. Міністр юстиції Денис Малюська розповів, що саме готується.

10:07, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс поділився своїми висновками щодо прогнозів по впливу наслідків пандемії коронавірусу на повсякденне життя людства, які дали одні з найяскравіших представників світового істеблішменту.

21:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Володимир В'ятрович  повідомив, що рішення суду у справі про символіку дивізії СС "Галичина"  не стосувалося визнання її нацистською. Він написав, що суд виніс рішення про те, що Український інститут нацональної пам'яті не повинен був відповідати на звернення громадянина.

20:23, Вчора

Данілов заявив, що наступною війною стане протистояння у космосі

Автор:
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов переконаний, що країна повинна підготуватись до кібернетичних та біологічних війн. Не виключено також протистояння у космосі.

Під час розмови з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін секретар РНБО України заявив, що наступними вінами будуть війни кібернетчні та біологічні. Держава повинна підготуватись і до протистоянь у космосі.

"Україна повинна побудувати потужну систему кібербезпеки та кіберзахисту. Наступні війни - це війни кібернетичні, біологічні та битви у космосі. Ми маємо напрацювати нові підходи та концепції в сфері нацбезпеки", — зазначив Данілов.

Раніше Україна продовжила заборону на російські соцмережі "Вконтакті" та "Однокласники". Російське МЗС прокоментувало рішення українського президента Володимира Зеленського.

Також в Раді національної безпеки і оборони повідомляли, що Україна наближається до дефіциту питної води. Данілов звернув увагу на важливість проведення повної інвентаризації джерел підземних вод питної якості й артезіанських свердловин з метою залучення їх до систем водопостачання.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Народний депутат від партії "Слуга народу" Гео Лерос у четвер, 28 травня, біля входу до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) проводить брифінг щодо корупційних правопорушень виконуючої обов'язки міністра енергетики Ольги Буславець.

10:59, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Україні загрожують "непоправні наслідки", якщо вона спробує змінити мінські домовленості. Про це заявив представник РФ в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу Борис Гризлов.

10:45, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Стало відомо, скільки заробив за 2019 рік народний депутат і чемпіон світу з греко-римської боротьби. Жан Беленюк заповнив декларацію про доходи.

09:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Слідчий комітет Російської Федерації, який незаконно займається "розслідуванням" кримінальних злочинів на території українського Криму, анексованого РФ у 2014 році, заявив, що "в Кримську прокуратуру" для вивчення на предмет підписання обвинувального висновку і подальшого направлення до суду направлено кримінальну справу щодо лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

09:10, Сьогодні