Чому експрес-тести на COVID-19 брешуть, - лікар-інфекціоніст

Автор:
195
последние новости в Украине останні новини в Україні

Україна 23 березня отримала 250 тисяч експрес тестів для виявлення вірусу COVID-19 з Китаю. Лікарі зіштовхнули з проблемою - швидкий аналіз на коронавірус не давав стовідсоткову відповідь, інфікована людина чи ні.

Експрес-тести на виявлення коронавірусу дають збій як в Україні, так і в інших країнах. Зафіксовані випадки, коли вони показували негативний результат, в той час коли лабораторії підтверджували наявність інфекції в легенях. В інших випадках тест був позитивним, але повні дослідження були негативними. Щоб з'ясувати, чому експрес-тести працюють з результатом "50 на 50", кореспондент ASPI поспілкувався з лікарем-інфекціоністом клініки "MEDIAN".

"Чому перевірка на COVID-19 відразу не показує стовідсоткову ймовірність - питання до виробників. Мало хто знає, але експрес-тести, які представлені на сьогодні, визначають антитіла до коронавірусу в крові людини. Антитіла виробляються на 4-5 день з моменту появи симптомів. Якщо аналізи крові були взяті раніше, значить, антитіла не виявляться і тест буде негативним. Якщо ж організм з якихось причин виробляє невелику кількість антитіл, аналіз теж може бути негативним. Ще одна причина, за якою може бути брак - сам тест, його чутливість, специфічність, можливо, ненадійна якість або невчасно взяті аналізи у людини. Саме тому зафіксовано стільки випадків, коли тест показав позитивно, а в лабораторії негативно. і навпаки. Взагалі експрес-тести - це завжди орієнтовний метод для дослідження і, як правило, результат має бути підтверджений більш точними лабораторними аналізами. Він чимось схожий з тестом на вагітність, який також працює "50 на 50". Більш точний аналіз - це виділення вірусу з дихальних шляхів методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), який дозволяє в реальному часі проводити ідентифікацію генетичного матеріалу вірусу. Таким чином, обладнання дає стовідсоткову відповідь протягом п'яти годин на питання, інфікована людина чи ні".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Працівникам ДЕПО "Кременчук" доводиться користуватися підручними матеіалами для захисту від коронавірусу під час роботи. Мережу сколихнуло відео.

13:41, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Молода активістка померла після тижня в реанімації.

11:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У Миколаєві стався жосткий конфлікт між водієм міської маршрутки і чоловіком, який воював за визволення України на Донбасі і отримав важкі бойові поранення. Про це стало відомо від користувача у Facebook Іллі Зелінського, який розповів про ситуацію, а також продемонстрував відео "виховної бесіди", яку провели побратими побитого воїна з водієм маршрутного таксі № 91.

11:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Ліван у Балтійському морі і Росія в 16-му столітті. Глядачі онлайн-уроку з історії помітили нові ляпи.

10:51, Сьогодні

ЄС не голосуватиме за закони олігархів, - Ірина Геращенко (Відео)

Автор:
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Парламентарі вранці 10 квітня у Раді провели консультації щодо можливості організації позачергового засідання. Воно заплановане на 13-14 квітня.

Позицію "Євросолідарності" щодо бюджетних змін кореспонденту ASPI news пояснила Ірина Геращенко: "Якою буде наша позиція по голосуванню. Ми вважаємо, що маємо, як державницька сила, голосувати тільки за адекватні законопроекти. І так ми, до речі, і робили. Ми задоволені тим, що нам вдалося повністю змінити закон про землю: забрати звідти всі лобістські олігархічні норми і виписати закон, який буде працювати на підтримку фермерства і селян. І цей закон сьогодні має адекватну оцінку, в тому числі і самих аграріїв. Так само по бюджету. Ми дуже коректно і відповідально працюємо зараз з урядом, надаючи наші пропозиції, як перерозподілити бідний український бюджет. І залежно від того, як будуть враховані наші позиції, ми будемо визначатися. Але я ще раз хочу наголосити: як можна голосувати за бюджет, в якому записана дохідна частина - 131 мільярд гривень зовнішніх запозичень (це виключно кредит МВФ), але при цьому не ставиться до порядку денного голосування за банківський закон?! Цей бюджет буде "фількіна грамота", поки не приймуть спочатку закон про банки.Друге: ми ніколи не підемо на те, щоб повністю "оголити" регіони. Не знаю, чи їздять "слуги" зараз до регіонів, ми ж щодня буваємо в областях. І саме на області падає зараз ключове навантаження по боротьбі з коронавірусом. Тестів там немає, лікарі не забезпечені захисними костюмами, навіть дезінфекцією і масками. І все це закупає місцевий бізнес або місцева влада, яка зі своїх схудлих резервів знаходить гроші, щоб профінансувати медикам, які ризикують щодня життям, якісь доплати. При цьому уряд збирається забрати ці медичні субвенції з регіонів і передати їх в МОЗ, щоб у ручному режимі - лобістські - вирішувати, куди їх направляти. Ми не вважаємо це правильним. Ми не вважаємо правильним знищення професійно-технічних училищ, нової української школи, української культури шляхом припинення їх фінансування. При цьому, ще раз наголошую, в СБУ та МВС не забирають жодної гривні. Це не є адекватний перерозподіл бюджету.

Тому зараз наша політична команда, Петро Порошенко, бореться за те, щоб була почута позиція адекватна і професійна. Якщо це буде враховано, ми будемо дискутувати. Зараз не той час, коли можна собі дозволити бути в опозиції до держави. Але в опозиції до безумних рішень - звичайно, ми будемо".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Перед консультаціями у Раді щодо важливих проєктів законів вранці 10 лютого нардепи поспілкувалися з журналістами. Вони пояснили, коли займуться законом про банки та що буде з бюджетом.

13:51, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Парламентарі 10 квітня обговорили у Раді законопроєкт про діяльність банків. Консультації пройшли за ініціативою спікера Дмитра Разумкова.

13:35, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Лідери фракцій Ради з ранку 10 квітня прийшли до парламенту. Вони на запрошення Дмитра Разумкова обговорили проєкт закону про банку.

12:51, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Україні тривають заходи з евакуації громадян з-за кордону. Для можливості отримання фідбеку від влади країни були створені різні канали комунікації в мережі, а також надані номери гарячих телефонних ліній, за роумінг яких наразі плата мобільними операторами не стягується.

12:42, Сьогодні